image1

دقیقا یک هفته از انتشار ویندوز 10 نهایی می گذرد. همانطور که قبلا هم گفتیم پیش بینی چگونگی همه گیر شدن ویندوز 10 بسیار سخت است. اما اکنون آمار و ارقام مشخص و دقیق در دست هستند، و با اینکه مربوط به دور پیش هستند اما به خوبی روند رو به رشد همه گیر شدن ویندوز 10 را نشان می دهند.

با این که این آمار چندان بزرگ و چندین رقمی نیستند، اما گوشه کوچکی از اشتیاق جامعه کاربران برای دریافت ویندوز 10 را منعکس می کنند. ویندوز 10 نه تنها انتظارات را برآورده کرده، بلکه فراتر از آن هم رفته است.

Statcounter، مرجعی است که به سنجش میزان استفاده از وب پرداخته و توسط پروکسی هایی که به صورت پایه در سیستم عامل ها نصب هستند، می تواند آمار دقیقی از میزان کاربران سیستم عامل های متصل به وب ارایه دهد.

image2

آماری که از سوی این شرکت ارایه شده اند نشان دهنده 1.5 میلیارد کاربر دسکتاپ هستند که 2.5 درصد آنها اکنون از ویندوز 10 دسکتاپ استفاده می کنند. این میزان در شروع روز پنج شنبه هشتم مرداد، 0.58% بود. این میزان افزایش تنها در سه روز، نشان می دهد که هدف 1 میلیارد دستگاه مجهز به ویندوز 10 مایکروساف کاملا دست یافتی است. کمپانی برای دستیابی به این هدف سه سال را در نظر گرفته که به نظر می رسد خیلی زود تر محقق خواهد شد.

با این که هنوز پیش بینی و تحلیل روند آپدیت به ویندوز 10 زود است، اما مشخص است که بیشتر مهاجرت ها به ویندوز 10، از ویندوز 7 و 8.1 صورت گرفته. در حالی که کاربران ویندوز XP، ویستا و ویندوز 8 بی حرکت مانده اند، این کاربران حتی هنگامی که مایکروسافت آپدیت های دیگری را هم برای ویندوز 10 ارایه می داده، در جای خود مانده اند.مایکروسافت امیدوار است که گسترش و افزایش نصب و کاربران ویندوز 10، موجب پربار تر شدن استور شده و کمکی هم به اوضاع ویندوز موبایل کند تا بتواند در حد رقابت با دیگر سیستم عامل های موبایل بالا بیاید.

آمار جالب دیگری که این تصویر نشان می دهد مربوط به کاربران سیستم عامل دسکتاپ کمپانی اپل است. کاملا مشهود است که ویندوز 10، بازار این سیستم عامل را هم، هرچند اندک، اما تحت تاثیر قرار داده است.(توجه داشته باشید که این آمار مربوط به روز های 7،8،9 و 10 تیر ماه هستند)

منبع: WMPOWERUSER

منبع :

WMPOWERUSER

615 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
سعید عباسپور
پاسخ دهید چهارشنبه 15 مرداد 1394

OS X چیه؟

    علی گلشن
    پاسخ دهید چهارشنبه 15 مرداد 1394

    سیستم عامل رایانه های مک هست.

شهریار
پاسخ دهید چهارشنبه 15 مرداد 1394

با سلام. اینسایدر هستم و بیلد ۱۰۲۴۰ را دریافت کرده ام. بعد از دریافت این بیلد هر وقت که برای آپدیت به قسمت ویندوز آپدیت رفته ام فقط چند آپدیت امنیتی دریافت کرده ام و خبری از آپدیت به نسخه نهایی نبوده است. آیا بیلد ۱۰۲۴۰ همان نسخه نهایی است؟ در قسمت اکتیویشن نام ویندوز pro هستش و خبری از اسم بیلد نیست

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,