کمی پیش، خبر از انتشار بیلد ۱۵۰۰۲ ویندوز ۱۰ برای رایانه های شخصی دادیم. این بیلد جدید اولین بیلد از شاخه ۱۵۰۰۰ است که قبلا خبر آن را به شما عزیزان داده بودیم و احتمال می دادیم که پس از شروع سال نو میلادی عرضه شود. اکنون، این بیلد عرضه شده به همراه خود، تغییرات بسیار زیادی را برای ویندوز ۱۰ به ارمغان آورده است.

بیلد جدید برای بخش های زیادی از ویندوز تغییراتی به همراه داشته است که این تغییرات را به تفکیک بخش های ویندوز با هم مرور می کنیم.

به روز رسانی های مایکروسافت اج

تیم مایکروسافت اج بسیار سخت در تلاش بوده اند تا تجربه کار با این مرورگر را ساده تر و سریع تر از قبل کنند و کار با تب های مرورگر را دلنشین تر کنند.

نوار پیش نمایش تب ها: شاید برای شما هم پیش آمده باشد که فراموش کنید محتوای درون صفحه های باز شده چیست و مجبور شوید به هرکدام جداگانه سر بزنید. مشقت این کار هنگامی مشخص می شود که تب های زیادی را باز کرده باشید و بخواهید همه را چک کنید. از این پس، نوار پیش نمایش به کمک شما می آید. تنها کافیست بر روی فلش رو به پایین کلیک کنید تا این نوار باز شود و پیش نمایشی از تمام صفحات ببینید این قسمت، با کلیک بر روی گزینه راست و چپ، تاچ پد و اسکرول موس کار می کند.

edge1v2

تب ها را برای بعدا کنار بگذارید: گاهی می شنویم که کاربران مشکلات زیادی را برای سازماندهی کردن تب های خود دارند. حتی گاهی نیاز دارید تمام تب ها را برای بعدا کنار بگذارید و از نو شروع کنید. اکنون، گزینه جدیدی در قسمت تب ها اضافه شده تا تب های فعلی را برای بعدا کنار بگذارید

edge2v2

لیست پرشی برای مایکروسافت اج: اکنون می توانید به راحتی و تنها با راست کلیک  کردن بر روی ایکون مایکروسافت اج در تسک بار، صفحه جدیدی در حالت عادی و یا حالت مخفی باز کنید.

edge-jumplist

رابط کاربری: نسخه جدید مایکروسافت اج از معماری یونیورسال جدیدی بهره می برد که شامل یک داده درختی جدید و یک روش ورودی جدید می باشد. این تغییرات یاد شده، در عملکرد و پایداری مرورگر نقش به سزایی دارند و به پاسخگویی مرورگر در تغییر اندازه پنجره و تغییر اندازه محتوای درون کمک می کنند. به دنبال مشکلات جدیدی باشید و اگر مشکلی پیدا شد، از طریق بازخورد به ما اطلاع دهید تا رفع کنیم.

Flash Click-to-Run: اکنون مرورگر اج محتوای فلش غیر قابل اعتماد صفحات را مسدود می کند و تنها در مواقعی که کاربر به آن اجازه دهد به نمایش در می آید. این یعنی امنیت، سرعت و پایداری بیشتر برای شما در کنار نگاه داشتن قابلیت پخش فایل های فلش. شما می توانید در بخش توسعه دهندگان بلاگ اج بیشتر در مورد این قابلیت مطالعه کنید.

flashux

پرداخت های اینترنتی: مایکروسافت اج اکنون از  API های پیش نمایش درخواست های پرداخت پشتیبانی می کند به این صورت که نگاه کلی به مشخصات خرید را به وسیله مایکروسافت والت ساده تر می کند. البته این قابلیت اکنون تنها در اختیار توسعه دهندگان قرار دارد.

walletui

برای مطالعه کامل تر تغییرات مایکروسافت اج، می توانید به بلاگ مایکروسافت اج سر بزنید.

بهبود های استارت و کالبد ویندوز

پوشه بندی کاشی ها در استارت: درخواست های زیادی در بخش بازخورد ها مبنی بر پوشه بندی کاشی های استارت تا کنون دریافت کرده بودیم. ما نیز، به این بازخورد گوش فرا دادیم و آن را در بیلد جدید پیاده کردیم. پوشه های کاشی ها راهی جدید برای سازماندهی کردن کاشی هاست تا به سادگی به تعداد انبوهی از آن ها دسترسی داشته باشید. برای شروع یک کاشی را بر روی دیگر بکشید. به همین سادگی!

startfolders3

به روز رسانی شدن بخش به اشتراک گذاری ویندوز: ما پنل به اشتراک گذاری ویندوز را به روز رسانی کردیم تا اپلیکیشن محو باشد و با محیطی که از آن فایلی به اشتراک می گذارید یک پارچه شود. پنل جدید به اشتراک گذاری اکنون به صورت جداگانه از نرم افزار اصلی باز می شود و لیستی از نرم افزار هایی را که می تواند فایل شما را به اشتراک بگذارد را به نمایش می گذارد.

share

بخشی از صفحه نمایش خود را ثبت کنید: قابلیت ثبت اسکرین شات وان نوت تا کنون بسیار محبوب واقع شده است. اکنون این قابلیت در خود ویندوز نیز تعبیه شده است و می توانید با فشار دادن همزمان کلید های “Win + Shift + S” قسمتی از صفحه را ثبت کنید و در کلیپ بورد خود برای اضافه کردن به هر نرم افزاری داشته باشید. این قابلیت جایگزین قابلیت درونی خود وان نوت شده است.

بهبود پشتیبانی high-DPI در نرم افزار ها: به دنبال بیلد ۱۴۹۸۶ ویندوز، بیلد ۱۵۰۰۲ بهبود های بسیاری در کار با high-DPI به ارمغان آورده است. درست همان گونه که برای Microsoft Management Console عمل کردیم، اکنون نیز Performance Monitor را به روز رسانی کرده ایم تا در حالت high-DPI تجربه بهتری دریافت کنیم. ثانیا، این ویژگی را برای برخی نرم افزار های ویندوز به صورت پیشفرض فعال کرده ایم و همچنین شما نیز می توانید این قابلیت را برای نرم افزار های مبتنی بر GDI فعال کنید. برای این کار کافیت است آن را در بخش پروپرتیز نرم افزار فعال کنید.

compat

روان تر شدن تغییر اندازه پنجره ها هنگام تغییر: یکی از مشکلاتی که از اینسایدر ها شنیده ایم، این است که انیمیشن تغییر اندازه پنجره ها در همه حال روان نیست. ما این بازخورد ها را دریافت کرده ایم و اکنون اینسایدر ها شاهد انیمیشنی روان تر در هنگام تغییر اندازه نرم افزار های مبتنی بر GDI خواهند بود ( نرم افزار هایی مانند فایل اکسپلورر، نوت پد و تسک منیجر). در کنار آن، کد های خود را به روز رسانی کرده ایم تا در هنگام تغییر اندازه مکرر یک نرم افزار یونیورسال، پس زمینه آن به گونه ای که نرم افزار آن را تنظیم می کند شفاف خواهد شد.

بهبود جایگزاری ایکون های دسکتاپ و نسبت های اندازه آن ها: از شما شنیده ایم که گاهی ایکون های دسکتاپ آن گونه که باید سازماندهی نمی شوند . به درستی جای نمی گیرند خصوصا وقت هایی رایانه خود را به چند صفحه نمایش با رزولوشن و نسبت های مختلف وصل می کنید. اکنون ما با ایجاد کردن تغییراتی در ساختار ویندوز این مشکلات را برطرف کرده ایم.

ساده تر شدن دسترسی به وی پی ان: کاربرانی که از وی پی ان استفاده می کنند، درخواست های بسیاری مبنی بر یکی شدن بخش وی پی ان در پنجره شبکه ها با تنظیمات ویندوز دریافت کردیم. اکنون با به روز رسانی که بر روی آن اعمال کرده ایم، شما با کلیک بر روی نام وی پی ان می توانید به سادگی به آن متصل شوید.

بهبود یافتن sign-in dialog برای نرم افزار ها: گاهی کاربرانی که چند حساب متفاوت داشه اند، برای ورود به حساب های خود دارای مشکل می شدند. اکنون، در هنگام ورود به حساب ها، لیست حساب های موجود برای آن ها به نمایش در می آید.

پشتیبانی از تقویم قمری برای تقویم تسک باز: اگر شما از آن دسته کاربرانی هستید که پیگیر مناسبت های تقویم قمری و مناسبت های چینی هستید، اکنون می توانید به راحتی تقویم قمری را در کنار تقویم میلادی مشاهده کنید. برای این کار تنها کافیست به تقویم های ثانویه در بخش تنظیمات بروید.

lunar-calendar

بهبود های Windows Ink

ما ایکون های مداد و خودکار و ماژیک را به روز رسانی کرده ایم تا اینکه چه رنگی مورد استفاده است، مشخص تر باشد.

با تشکر از شما بابت بازخورد هایتان، ما نقطه حذف را به این قسمت افزوده ایم. این قابلیت به این معنی است که شما اکنون می توانید کل یادداشت خود را پاک کنید و یا تنها بخش های انتخابی آن را به راحتی حذف کنید.

ink2

بهبود های بیشتر کرتانا

فهمیدن راحت تر دستور های مربوط به نرم افزار های کرتانا:  توسعه دهندگان هرروز دستور های صوتی بیشتری را برای نرم افزار های خود به کرتانا اضافه می کنند که گاهی کاربران آن ها را نمی دانند. اکنون، با هر نرم افزار قسمتی نیز برای دستورات صورتی آن نرم افزار تعبیه شده است و همچنین می توانید دستورات مربوط به آن را از کرتانا بپرسید.

قابلیت های جدید یاد آوری های مجدد: از شما اینسایدر ها شنیده بودیم که می خواهید برخی ریمایندر های کرتانا برای دوره زمانی خاصی مجددا فعال شوند. ما این بازخورد را به آن اضافه کرده ایم و اکنون می توانید ریمایندر های کرتانا را بر این مبنا تنظیم کنید.

تغییر کلید های میانبر فعالسازی کرتانا: کلید فعال سازی کرتانا در حالت شنیداری، WIN + C می باشد. این میانبر در حالت کلی خاموش خواهد بود. اگر می خواهید این قابلیت را فعال کنید، به تنظیمات کرتانا بروید و آن را پیدا خواهید کرد.

بهبود های دسترسی

تجربه ای فرا گیر تر از یک جعبه: تیم Out-Of-Box-Experience ویندوز بازسازی نحوه راه اندازی رایانه ها کار می کرده اند. هدف ما این بود که دسترسی به این قسمت و کار با آن راحت تر و ساده تر شود. همان طور که ما تغییراتی در بخش های مختلف ویندوز اعمال می کردیم، راه اندازی اولیه ویندوز را نیز، کمی به کرتانا محول کردیم تا کاربران به وسیله آن ویندوز را راه اندزای کنند.

new-oobe

این تجربه جدید، هنوز هم در حال توسعه قرار دارد و هنوز، بخش هایی از ویندوز وجود دارند که از طراحی قدیمی آن بهره می برند و کرتانا هنوز قادر نیست به کمک شما رایانه را به کلی راه اندازی کند.

پشتیبانی از Narrator برای WinRE و WinPE: بیلد جدیدی ویندوز از قابلیت Narrator برای نصب ویندوز در حالت WinPE و رفع اشکال در حالت WinRE پشتیبانی می کند. پس از اینکه فایل ایزو بیلد جدید را در دسترس قرار دادیم، شما می توانید به سادگی و با بوتیبل کردن یک فلش یو اسبی از این قابلیت ها استفاده کنید.

پشتیبانی از الفبای نابینایان: از این بیلد به بعد، افزودن پشتیبانی الفبای نابینایان به ویندوز آغاز خواهد شد. این قابلیت به صورت دکمه ای جدید برای دانلود الفبای نابینایان در بخش Settings > Ease of Access > Narrator خواهد بود.

کاربران Narrator لطفا توجه داشته باشند که شرت کات های Narrator تغییر کرده است: به منظور کاهش احتمال فعال شدن اتفاقی Narrator ترکیب کلید ها را به شکل پیش رو تغییر داده ایم: WIN + Enter to Ctrl + WIN + Enter

بهبود های Narrator : بهبودهای متعددی را برای هدایت Narrator در حالت اسکن فراهم کرده ایم. هم اکنون می توانید با تایپ کردن شماره تیتر یک پاراگراف به آن پاراگراف بروید، برای مثال با تایپ کردن عدد ۱ می توانید به ایتدای تیتر پاراگراف بعدی برسید. حالت اسکن Narrator اکنون به شما این امکان را می دهد که با فشار دادن کلیدهای Home و End به ابتدا و یا انتهای یک خط دسترسی داشته باشید، و سرانجام اینکه در حالت اسکن می توانید با فشار کلیدهای Ctrl + Home و Ctrl + End به ابتدا و یا انتهای یک صفحه وب و یا هر مطلب دیگری که در حال مطالعه آن هستید دسترسی داشته باشید.

خوانا تر شدن اپلیکیشن های یونیورسال در حالت high contrast: در آپدیت سالگرد ویندوز ۱۰ میزان خوانا بودن و وضوح بسیاری از وب سایت ها را در حالت high contrast با نمایش لایه ای کدر در زیر متن ها بهبود دادیم. در ادامه متوجه شدیم که اپلیکیشن های یونیورسال هم مانند بسیاری از صفحات وب در حالت high contrast با مشکل وضوح و خوانده شدن مواجه بودند و هنگاهی که کاربر کنتراست را افزایش می داد با تجربه مناسبی مواجه نمی شد. بنابراین راه حل مشابهی را برای اجرای اپلیکیشن های یونیورسال در حالت high contrast در نظر گرفتیم. بدین منظور میان افزار XAML را به روز رسانی کردیم تا در زیر نوشته های اپلیکیشن های یونیورسال یک لایه کدر نشان داده شود، اثر این تغییر و بهینه تر شدن تجربه کاربر در شکل زیر نمایش داده شده است. این بهبودها و تغییرات به صورت پیش فرض در حالت high contrast  اعمال شده اند و در تمامی اپلیکیشن های XAML که بربیلد ۱۵۰۰۲ و یا بالاتر اجرا می شوند به صورت اتوماتیک اعمال می شود حتی اگر اپلیکیشنی قبل از این بیلد عرضه شده باشد. شایان ذکر است اپلیکیشن هایی که نوشته ها را به اشکالی از قبیل SurfaceImageSource  رندر می کنند به صورت اتوماتیک این بهبود را دریافت نخواهند کرد. اگر شما با هرگونه مشکلی در این زمین برخورد کردید لطفا آن را اینجا ثبت کنید، و یا اینکه مثل همیشه از طریق آدرس توییتر @MSFTEnable با ما در ارتباط باشید.

high-contrast-uwpدر ادامه شایان ذکر است ما windows ink را به روز رسانی کرده ایم تا در هنگام استفاده از حالت high contrast طیف رنگی غنی تری را در اختیار داشته باشید. پس این ویژگی را آزمایش کنید و ما را هم از تجربه و نظر خود در مورد آن آگاه سازید.

بهبود های Windows Defender :

ما همچنان به ارتقا و بهبود اپلیکیشن windows defender جدید ادامه خواهیم داد، اما تا اینجای کار این بهبودها عبارتند از:

 • گزینه های جدید شامل اسکن سریع، پیشرفته و یا اسکن کامل.
 • نمایش عملکرد دستگاه و اسکن سلامت دستگاه، گزارشی از وضعیت سلامت دستگاهتان را به شما عرضه می کند.
 • گزینه خانواده با بهبود های بصری همراه بوده و دارای لینکی است که با کلیک بر روی آن به صفحه وبی جهت مشاهده و یا تنظیم دسترسی خانواده و مشاهده اطلاعات دستگاه هدایت خواهید شد.
 • صفحات جدیدی را برای تنظیم اپلیکیشن و یا کسب اطلاعات بیش تر در مورد آن در نظر گرفته ایم.
 • بهبود های کلی و رفع باگ از دیگر موارد اصلاح شده است.

در خاتمه گزینه Refresh Windows را در Windows Defender  به شما معرفی می کنیم. اگر کامپیوتر شما کند شده، و یا به هنگام استفاده کرش می کند و یا امان به روز رسانی ویندوز خود را ندارید این گزینه برای شما مفید خواهد بود. این گزینه باعث نصب مجدد ویندوز و به روز رسانی ها شده که البته بیش تر اپلیکیشن های شما در این فرآیند پاک خواهند شد اما فایل های شخصی شما و برخی از تنظیمات ویندوز دست نخورده باقی می مانند.

بهبود های تنظیمات:

سعی کردیم تا پیدا کردن تنظیمات مورد نظرتان را آسان تر کنیم: یکی از اهدافی که همواره در نظر داشته ایم راحت تر و سریع تر شدن اعمال تغییرات در قسمت تنظیمات بوده است. به روز رسانی هایی که تا اینجا عرضه کرده بودیم باعث بهبود جستجو در منوی تنظیمات و اضافه شدن آیکون هایی متناسب با هر گروه از دسته بندی های منوی تنظیمات شدند، حال براساس بازخوردهای دریافتی از شما طراحی اعلا تری را در این بیلد، عرضه کرده ایم:

 • صفحات تنظیمات اکنون شامل اطلاعات اضافی در سمت راست و یا پایین صفحه ( با توجه به اندازه هر پنجره) هستند، که در این طراحی جدید لینک هایی برای قسمت ساپورت، فیدبک، و یا هر تنظیم دیگری که در دسترس باشد، در نظر گرفته شده است.
 • از آنجا که تنظیمات سیستم خیلی طولانی شده بود، در این بیلد تنظیمات مربوط به اپلیکیشن ها را از تنظیمات سیستم خارج کردیم و آن ها را در دسته بندی جدیدی به نام Apps قرار دادیم.
 • هنگام استفاده از این بیلد متوجه خواهید شد که تیتر هر دسته از تنظیمات هنگام بزرگ کردن صفحه در جای خود خواهد ماند.

Device settings جدید: در device setttings جدید صفحات بلوتوث و دستگاه های متصل با هم ادغام شده اند تا یک صفحه واحد برای مدیریت دستگاه های خود در اختیار داشته باشید. تجهیزات بلوتوث، داک های بی سیم، کنترل های بی سیم Xbox و تجهیزات صوتی و تصویری از این به بعد در یک صفحه واحد با استفاده از رابط کاربری مشابه در دسکتاپ و موبایل قابل مشاهده و مدیریت خواهند بود. ما به بازخوردهای شما گوش کردیم و لذا امکان قطع و وصل مجدد تجهیزات صوتی بلوتوث را از همین صفحه تنظیمات فراهم کردیم. این دسته بندی جدید را تجربه کنید و در بازخوردها ما را از نظرات خود آگاه سازید.

settings-devices-page

گزینه های جدید تنظیمات صفحه نمایش: براساس بازخورد های دریافتی یکی از پرکاربردترین قسمت های تنظیمات، بخش تنظیمات صفحه نمایش است، حال ما هم بر اساس خواسته شما این بخش را به روز رسانی کردیم. در این به روز رسانی تغییرات متعددی اعمال شده تا بخش تنظیمات صفحه نمایش شکیل تر و کارا تر شود، که از جمله این تغییرات می توان به امکان تغییر رزولوشن به صورت مستقیم در صفحه اصلی تنظیمات صفحه نمایش اشاره کرد.

settings-display

کاهش میزان نور آبی: اکنون ویندوز می تواند به صورت اتوماتیک در شب میزان نور آبی را که از نمایشگر شما ساطع می شود را کاهش دهد. جهت فعال و یا غیر فعال کردن این قابلیت بایستی به مسیر Settings -> System -> Display مراجعه کنید. اگر می خواهید دسترسی سریع تری جهت فعال و یا غیر فعال کردن این قابلیت داشته باشید می توانید با مراجعه به بخش Settings->Notifications & action ، گزینه تنظیم نور آبی را در اکشن سنتر اضافه کنید. لطفا چند شب این قابلیت را استفاده کنید و نظر خود را در مورد آن با ما در میان بگذارید.

شخصی سازی بیش تر در تنظیمات Surface Dial: توسعه دهندگان می توانند شخصی سازی بیش تری هنگام استفاده از Surface Dial در اپلیکیشن خود در نظر بگیرند، علاوه بر این اینسایدر هایی که از Surface Dial استفاده می کنند در این بیلد می توانند، نحوه کارکرد Surface Dial  را در هر اپلیکیشن بهتر مدیریت کنند. برای مثال می توانند میان بر های خود را بر روی Surface Dial  در اپلیکیشن های خاص تعریف کنند، مثلا Ctrl + Delete در word 2016  و یا  CTRL + Tab در Sticky notes. تغییر دیگر در این بیلد، امکان اضافه کردن میان بر های کیبرد تعدادی از سمبل های رایج به Surface Dial است.settings-devices-wheel

برای تجربه بهتر در شخصی سازی گزینه رنگ های اخیر اضافه شده است: ما از اهمیت بالای رنگ ها در زمین شخصی سازی ویندوز برای شما آگاه هستیم. گاهی ممکن است شما رنگ جدیدی را به عنوان تم رنگی ویندوز انتخاب کنید اما بعد از اعمال تغییرات متوجه شوید که این رنگ، رنگ مطلوب شما نبوده است، در این موارد ما راه حل جدیدی را برای شما به ارمغان آورده ایم، گزینه رنگ های اخیر و یا recent colors . در بیلد ۱۵۰۰۲ با مراجعه به مسیر ذیل می توانید به راحتی رنگ هایی را که اخیرا انتخاب کرده اید مشاهده و انتخاب کنید.settings-color-presets

مدیریت تم های ویندوز در بخش تنظیمات: همان طور که در گذشته هم خدمت شما عرض کرده بودیم، یکی از اهداف اصلی ما در به روز رسانی های ویندوز یکی شدن تنظیمات و کنترل پنل است. خوشحالیم که به اطلاع شما برسانیم یکی دیگر از قسمت های این پازل کامل شد، اکنون مدیریت تم های ویندوز از کنترل پنل خارج و به بخش تنظیمات منتقل شده است برای دسترسی به آن می توانید به مسیر Settings > Personalization مراجعه کنید. به نظر شما این بخش تنظیمات چه بهبودهای دیگری را نیاز دارد؟

settings-themes

بهتر شدن تجربه کاربری هنگام اعمال تنظیمات بین چند دستگاه خود: با به روز رسانی سالگرد این امکان به توسعه دهندگان داده شد تا امکان همگام سازی اپلیکیشن ها بین دستگاه های مختلف یک کاربر را ایجاد کنند. کاربران می توانستند با مراجعه به مسیر Settings > Privacy > General  همگام سازی تنظیمات بین دستگاه های مختلف خود را مدیریت کنند. در بیلد ۱۵۰۰۲ ما یک دسته بندی جدید را در بخش تنظیمات در نظر گرفته ایم تا این دسترسی ساده تر و مشخص تر باشد، بدین منظور بخشی به نام “Cross-device experiences” در بخش تنظیمات سیستم تعریف کرده ایم، در این بخش گزینه ای برای تعیین اینکه این همگام سازی صرفا برای شما باشد و یا هر کاربر دیگر، در نظر گرفته شده است.

settings-crossdevice

اکنون گزینه اترنت محدود را اضافه کرده ایم: همان طور که شما درخواست کرده بودید امکان تعریف کردن اتصال شما با کابل را به عنوان یک اتصال محدود، اضافه کردیم. این گزینه در مسیر Settings > Network & Internet > Ethernet در دسترس است و دقیقا مثل ارتباطات مخابراتی و وای فای، این گزینه امکان محدود کردن دسترسی اپلیکیشن ها به اینترنت را  هنگامی که با کابل به اینترنت وصل هستید را فراهم می کند.

بهبود های اعمال شده برای تاچ پد:

اصلاح شدن مشکلات تنظیم ولوم: هم اکنون هنگامی که می خواهید با استفاده از ژست حرکتی سه و یا چهار انگشتی ولوم را کنترل کنید، نشانه تغییر ولوم ظاهر می شود. هم چنین ژست حرکتی تنظیم ولوم را تنظیم کرده ایم تا دقیق تر میزان ولوم تغییر کند.

شکیل تر شدن صفحه تنظیمات تاچ پد: بر اساس بازخوردهای مخاطبان تغییراتی را در رابط کاربری بخش تنظیمات تاچ پد اعمال کردیم، که عبارتند از دو گروه جدید برای حالات سه و چهار انگشتی، به روز رسانی بخش جستجو تا راحت تر پیدا شود، ایجاد انعطاف بیش تر در تعیین نحوه عملکرد تپ کردن بر روی تاچ پد، و سرانجام حل برخی باگ ها.

BSOD به GSOD تبدیل شده است:

به منظور ساده تر شدن تمایز گزارشات کاربران معمولی از کاربران اینسایدر، صفحه آبی bugcheck را به صفحه سبز تبدیل کردیم. کاربران معمولی ویندوز ۱۰ به هنگام بروز باگ همان صفحه آبی همیشگی را مشاهده خواهند کرد.

بخش جدیدی برای واقعیت مجازی:

Hyper-V manager اکنون صفحه جدیدی را دارد که ایجاد ماشین مجازی را راحت تر و سریع تر می کند. بدین منظور کافی است تا Hyper-V manager را باز کنید و بر روی گزینه  Quick Create کلیک کنید. بعد از ایجاد ماشین مجازی، صفحه تایید تنظیمات به شما گزینه های اتصال و یا ورود به تنظیمات پیشرفته را ارایه می کند.

quick-create-vm

باید اضافه کنیم که این بخش هم چنان در حال بهبودی است و جای کار دارد، پس اگر زمانی به یک ماشین مجازی نیاز داشتید بعد از استفاده از این بخش نظر خود را در مورد آن با ما در میان بگذارید.

تجربه شما هنگام به روز رسانی را بهتر کرده ایم:

تا اینجا به روز رسانی های مختلفی را بر اساس نظرات شما منتشر کرده ایم، و امروز مفتخریم که به اطلاع شما برسانیم که برخی دیگر از خواسته های شما لباس واقعیت بر تن کرده اند:

 • امکان توقف یک به روز رسانی به مدت ۳۵ روز را فراهم کرده ایم. برای متوقف کردن یک به روز رسانی به  بخش Advanced Options  در قسمت  Windows Update Settings بروید. این قابلیت در نسخه های Professional, Education, and Enterprise ویندوز در دسترس است.
 • گزینه ای را اضافه کرده ایم تا امکان جلوگیری از به روز رسانی خودکار درایور ها ممکن باشد. این قابلیت در نسخه های Professional, Education, and Enterprise  ویندوز در دسترس است.
 • گزینه جدیدی را برای قسمت تنظیمات به روز رسانی ویندوز طراحی کرده ایم تا بتوانید وضعیت به روز رسانی را در یک نگاه متوجه شوید. این قابلیت جدید در داش بورد ویندوز دیفندر هم اعمال شده تا وضعیت امنیتی ویندوز راحت تر دیده شود.update-icon

 

کامل تر شدن اطلاعات امنیتی ویندوز برای کاربران تجاری:

رفع مشکل قرار گیری فایل های کاری بر روی حافظه های خارجی: برخی از مشتریان سازمانی هنگام ذخیره یک فایل بر روی یک حافظه خارجی با مشکل مواجه شده بودند، بدین شکل که به علت انجام رمزنگاری، بعد از ذخیره یک فایل امکان دسترسی به آن را در دستگاهی دیگر نداشتند. ما در چنین مواقعی گزینه های جدیدی را تعریف کرده ایم:

 • هنگام کپی کردن فایل های WIP بر روی یک حافظه خارجی، از شما سوال می شود که آیا می خواهید فایل های خود را به صورت یک فایل کاری نگه دارید و یا اینکه آن ها را تبدیل به فایل شخصی کنید و یا اینکه رمز نگاری را متوقف سازید.
 • هنگام کپی کردن فایل های WIP بر روی یک حافظه خارجی، از شما سوال می شود که آیا می خواهید فایل های خود را به صورت یک فایل کاری نگه دارید و یا اینکه آن ها را تبدیل به فایل شخصی کنید و یا اینکه آن ها را در محلی دیگر ذخیره کنید.

اضافه شدن پیغام جدید هنگام کار با اپلیکیشن های شخصی: ما شرکت هایی را که از فایل ها WIP  استفاده می کنند با نمایش اخطار هنگام باز کردن این فایل ها به وسیله افرادی که اجازه دسترسی ندارند حفاظت می کنیم. و یا اینکه زمانی که یک اپلیکیشن اجازه دسترسی به فایل های WIP را ندارد اما می خواهد از آن استفاده کند (به عبارت دیگر اپلیکیشنی که در لیست سفید تعریف نشده است) اخطاری نمایش داده می شود. هم اکنون به هنگام باز شدن فایل های WIP در یک اپلیکیشن غیر مجاز این اخطار داده می شود و به مشتری اطلاع داده می شود که این فایل ها را نمی تواند در یک اپلیکیشن غیر مجاز استفاده نماید.

بررسی میزان مصرف باتری در برخی از دستگاه های برگزیده:

ما در حال انجام آزمایشاتی بر روی تعداد محدوی از کامپیوتر های اینسایدرها هستیم تا بتوانیم ویژگی جدیدی را به آپدیت کریترز اضافه کنیم که مطابق آن مصرف باتری بهینه تر خواهد شد. در نتیجه ممکن است یک یا چند اپلیکیشن به عنوان throttle در  task manager مشاهده شوند. این آزمایشات تاثیرات قابل توجهی در کارکرد دستگاه و تجربه کاربری شما ایجاد نخواهند کرد لذا بازخوردهای خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید. در صورتی که مایل به اعلام نظر در این مورد بودید لطفا بازخورد خود را در feedback hub  در بخش “Power” category & subcategory “throttled Applications به اشتراک بگذارید. ما همچنان در حال این آزمایشات هستیم و  در این زمینه به روز رسانی هایی را در اواسط فوریه منتشر خواهیم کرد.

bamscreenshot

بهبود های IME (Input Method Editor)

دسترسی بهتر به تنظیمات Microsoft Pinyin IME هنگام استفاده از نوار زبان ها: ما به بازخوردهای شما در بیلد ۱۴۹۸۶ توجه کردیم، شما گفتید که دسترسی به تنظیمات دلخواه از طریق نشانگر IME راحت تر است. خوشحالیم که به اطلاع شما برسانیم که خواسته شما برآورده شده و برای افرادی که language bar را ترجیح می دهند این امکان فراهم شده است.

صفحه جدید تنظیمات برای Microsoft Pinyin IME: در ادامه شخصی سازی های جدیدی که برای IME در نظر گرفته ایم، صفحه  Microsoft Pinyin IME  را به پنج قسمت جدید تقسیم کردیم. همان طور که در شکل ذیل مشخص است می توانید نگاهی به تجربه جدید ما در این زمینه بیندازید.

ime1

کلیدهای ترکیبی جدید برای Microsoft Pinyin IME : امکانات جدیدی را به هنگام استفاده از IME  اضاقه کرده ایم که تجربه کار با کیبورد را بهبود می بخشد. که عبارتند از دکمه های سویچ کننده جدید، نشانه گذار سویچ بین زبان انگلیسی/چینی ، کلیدهای  با سایز کامل و نیمه، حالت پیش فرض برای اندازه کامل و یا نیمه کلید ها، پشتیبانی از چینی ساده شده/ رسمی. برای مشاهده گزینه های بیش تر در این زمینه به Microsoft Pinyin رجوع کنید. هم چنین کلید ترکیبی (Ctrl +  Shift + B) را برای باز کردن پنل ایموجی ها اضافه کرده ایم.

پنل Microsoft Pinyin IME  را مجدد طراحی و ایموجی ها و استیکرهای جدید را اضافه کرده ایم: از همان ابتدای عرضه و ایحاد ایموجی ها سریع ترین روش برای انتقال یک فکر بوده اند. علاوه بر اضافه کردن کلید ترکیبی جدید جهتدسترسی به ایموجی ها (CTRL + Shift + B) ظاهر پنل ایموجی ها را به روز کرده ایم تا پیدا کردن ایموجی و کاموحی و سمبل ها ساده تر شود. همه ماجرا این نیست علاوه بر این تغییرات یک بخش کاملا جدید یعنی استیکر ها را هم اضافه کرده ایم. تب استیکرها در اپلیکیشن هایی که از این ویژگی پشتیبانی کنند در دسترس خواهد بود.

ime2

ساده تر شدن  تایپ کلمات پیچیده در زبان چینی از دیگر ویژگی های اضافه شده در این بیلد است.

ime3

سریع تر شدن تایپ هنگام نوشتن اسامی: از آنجا که اسامی هنگام تایپ کردن جزء کلمات مرسوم نیستند، ویرایش گر معمولا آن ها را اصلاح می کند. با اضافه شدن حالت اسامی این مشکل برطرف شده است. و در هنگام نوشتن اسامی ویرایش گر آن ها را با کلمات رایج تعویض نخواهد کرد.

امکان شخصی سازی حالت double pinyin: به  لطف حالت double pinyin با ایجاد میانبر هایی تایپ کردن برای کاربران Microsoft Pinyin IME سریع تر خواهد بود. بدین ترتیب کاربران می تواند شکل و ترکیب مورد نظر خود را ایجاد و اصلاح کنند. بدین منظور به قسمت IME > General settings رفته و pinyin را از حالت کامل به حالت دوبل  تبدیل کنید.

ime4

بهبود های IME  برای زبان ژاپنی

باری کاربران ژاپنی با روشن و یا خاموش شدن IME نشانگر بزرگی بر روی صفحه ظاهر می شود. بدین شکل از روشن و یا خاموش بودن IME اطمینان حاصل می شود. این نشان گر را می توانید از بخش IME properties فعال و یا غیر فعال کنید.

ime5

وبسایت ویندوز اینسایدر را به روز رسانی خواهیم کرد

ما در حال به روز رسانی وبسایت ویندوز اینسایدر هستیم، و ابتدا از صفحه خانه شروع خواهیم کرد، مایل هستیم تا نظرات خود را در مورد طراحی جدید آن با ما در میان بگذارید.

تغییرات دیگر، و بهبود های صورت گرفته برای PC:

 • اپلیکیشن ۳D Builder  به پوشه Windows Accessories در استارت انتقال یافته است.
 • مشکلی که باعث می شد تا دکمه های تنظیم روشنایی در برخی دستگاه ها به خوبی کار نکنند را برطرف کردیم.
 • مشکلی را که باعث می شد به هنگام اتصال یک نمایشگر از طریق USB نمایشگر بعد از خروج از حالت اسلیپ سیاه بماند را مرتفع ساختیم.
 • مشکل مربوط به دوربین که گاهی به هنگام اپلیکیشن های استفاده کننده از دوربین باگ هایی ایجاد می شد را برطرف کردیم.
 • مشکل شناخنه نشدن کیبورد های تاچ در کامپیوتر های غیر لمسی را برطرف کردیم.
 • مشکلی را که باعث می شد تا Disk Clean up  گاهی به اشتباه مقدار ۳.۹۹ TB را به عنوان فایل پاک شونده اعلام کند را برطرف کردیم.
 • منطق کاربری را تا حدی تغییر دادیم، زمانی که پنجره مایکروسافت اج باریک است و کرتانا هم زمان مشغول ، کرتانا صرفا به صورت یک آیکون روی نوار آدرس ظاهر می شود، زمانی که پنجره را باز تر کنید، کرتانا به حالت قبلی باز می گردد.
 • مشکل اکسن سنتر را که برخی از اینسایدرها با آن مواحه بودند را برطرف کردیم.
 • نحوه اتصال کاربران را به تجهیزاتی مثل نمایشگرهای میراکست تغییر دادیم، تجربه جدید خود را داشته باشید و نظر خود را در این مورد با ما در میان بگذارید.
 • مشکلی را که باعث می شد برنامه ویژوال استودیو گاهی کرش کند را برطرف کردیم.
 • مشکلی را که باعث می شد برخی کاربران هنگام ورود به فولدرهای وان درایو با پیغام “Catastrophic Error” مواجه شوند را برطرف کردیم.
 • مشکلی را که باعث می شد برخی چیپست های قدیمی در نمایش متن و عکس اپلیکیشن های یونیورسال دچار مشکل شوند را برطرف کردیم.
 • هنگامی که از قابلیت میراکست بر روی دستگاهی که از حالت ورودی میراکست پشتیبانی می کند استفاده می کنید، یک پیغام تست دریافت خواهید کرد که شما را هدایت خواهد کرد.
 • مشکلی را که باعث می شد تا کلید های home و End  در برخی از قسمت های تنظیمات کار نکنند را برطرف ساختیم.
 • مشکلی را که باعث می شد برخی از اپلیکیشن های یونیورسال در هنگام کار دچار مشکل شوند را برطرف ساختیم.

مشکلات شناخته شده برای PC:

 • باز کردن صفحه تنظیمات باتری از مسیر Settings > System > Battery منجر به کرش کردنمنوی تنظیمات خواهد شد.
 • گزینه فعال کردن تاچ پد مجازی از منوی تسک بار در دسترس نیست.
 • قابلیت همگام سازی کرتانا بین دستگاه های مختلف در این بیلد در دسترس نیست. (قابیلت هایی نثل همگام سازی تماس های از دست رفته، نمایش نوتیفیکیشن ها و …)
 • هنگام رجوع به برخی وب سایت ها در مایکروسافت اج ممکن است با پیغام “We can’t reach this page مواجه شوید در این حالت سعکی کنید از Private Tabs استفاده کنید.
 • در این بیلد امکان امکان کشیدن اپلیکیشن ها از لیست برنامه به منوی استارت وجود ندارد.
 • استفاده از کلید های ترکیبی Ctrl+ C در  Command promot وجود ندارد.
 • هنگامی پروژکت کردن به یک مانیتور دیگر اگر کانشکن را به صورت Extended تعریف کرده باشید، با کرش مداوم مواجه خواهید شد.  اگر چنین اتفاقی رخ داد کامپیوتر خود را خاموش کنید و مانیتور دوم را جدا کرده و سپس کامپیوتر خود را ری استارت کنید.
 • ممکن است برنامه Netflix به جای نمایش محتوای مورد نظر صفحه سیاهی را نشان دهد. به عنوان جایگزین می توانید از مایکروسافت اج استفاده کنید.
 • در برخی سخت افزار ها مثل Acer Aspire هنگام نمایش یک فیلم بر روی اپلیکیشن نتفلیکس کرش رخ خواهد داد.
 • اپلیکیشن های یونیورسال شخص ثالث در دستگاه هایی که DPI بیش از ۱۵۰ باشد ممکن هست کرش کنند.
 • اگر شما مستقیما از ویندوز ۸.۱ به این بیلد به روز رسانی انجام دهید تمامی اپلیکیشن های استور نصب شده از دست خواهند رفت.
 • هنگام استفاده از Narrator  در مایکروسافت اج ممکن است با پیغام “no item in view” مواجه شوید، در چنین حالتی با کلید ترکیبی Alt+Tab مجدد به مایکروسافت اج بازگشته و این بار مشکلی وجود نخواهد داشت.
 • گفتن جمله “Hey Cortana, play <item> on <AppName>” بلافاصله بعد از نصب اپلیکیشن با واکنش سریع و معمول کرتانا مواجه نخواهد شد، ۵ دقیقه صبر کنید تا زیرنویس کرتانا کامل شود و مجددا تلاش کنید.

بسیار خوب! از این بیلد لذت ببرید و البته از شما سپاس گزار خواهیم بود تا از طریق Feedback Hub نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع :

BLOGS.WINDOWS

900 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
alireza
پاسخ دهید سه شنبه 21 دی 1395

ماشالله از این همه تغییر

رضا مهدویان
پاسخ دهید سه شنبه 21 دی 1395

یه اپدیت جدید و خوب برای یونیگرام (تلگرام یونیورسال)
لینک دانلود:
https://rink.hockeyapp.net/apps/7d36a4260af54125bbf6db407911ed3b

حالا هم قابلیت پاک کردن پیام ها بعد از ارسال رو داره و هم ویرایش پیام ها

  eh.sa.s
  پاسخ دهید سه شنبه 21 دی 1395

  چطوری می تونم رو گوشی نصبش کنم ؟

   حمیدرضا
   پاسخ دهید سه شنبه 21 دی 1395

   دانلودش ک کردی برو تو تنظیمات گوشی develop رو سرچ کن بعد تو تنظیمات دولوپر گزینه اخر و انتخاب کن و apply رو بزن . بعد برو تو فایل منیجر و روی فایلی که دانلود کردی بزن و install رو بزن

hossi
پاسخ دهید سه شنبه 21 دی 1395

اووووه چقدر تغییرات کاش یکم از اینا هم برا موبایل میداد بیرون

رضا مهدویان
پاسخ دهید سه شنبه 21 دی 1395

دوستان موبایلی اینقدر منفی باف نباشین. والا تا قبل از اپدیت دیشب واسه PC هم هیچی نداشته!!! هیچی.
همش رفع باگ و تغییرات کرتانا و اج بود.
البته همین اپدیت دیشب هم بیشترش اج، تغییرات مخصوص کامپیوتر و تغییرات ریزه که همش ۱۰۰ درصد به بیلد موبایل ۱۵۰۰۲ هم اضافه میشه.چون هسته یکیه.
هنوز اون اکشن سنتر جدید رو به ۱۰ کامپیوتر اضافه نکردن وای به حال موبایل. همون که توی کنفرانس رد استون ۲ نشون دادن. :
http://winphone.ir/heres-a-look-at-the-new-action-center-coming-in-windows-10-creators-update/
والا من اپدیت اینسایدر PC رو تا قبل از اپدیت دیشب روی سیستمم دارم. هیچ چیز مهمی اضافه نشده بود

sab2020
پاسخ دهید سه شنبه 21 دی 1395

دوستان عزیز فارسی زبان لطفا بیشتر از
feedback hub
استفاده کنید .

ali
پاسخ دهید سه شنبه 21 دی 1395

این همه تغییرات 💃💃💃 ماشالا اگه این جوری پیش بره معرکس .هنوز نزدیکای سه ماه مونده تا اپدیت کریتورز که تا اون موقع خیلی تغییرات دیگه ای هم در راهه واسه موبایلم خیلی تغییرات میده نگران نباشیم🙌 🤔

محسن
پاسخ دهید سه شنبه 21 دی 1395

یه تغییر درست و به دردبخور ندیدم توش

فرشاد بندری
پاسخ دهید سه شنبه 21 دی 1395

اینو خودم بهشون فیدبک دادم و جواب رسمی دادن که اضافه میکنیم، خوشحالم :))

“ساده تر شدن دسترسی به وی پی ان: کاربرانی که از وی پی ان استفاده می کنند، درخواست های بسیاری مبنی بر یکی شدن بخش وی پی ان در پنجره شبکه ها با تنظیمات ویندوز دریافت کردیم. اکنون با به روز رسانی که بر روی آن اعمال کرده ایم، شما با کلیک بر روی نام وی پی ان می توانید به سادگی به آن متصل شوید”

ali
پاسخ دهید سه شنبه 21 دی 1395

خیلی عالیه و ۱۵۰۰۲این نوید قابلیت های زیاد برای موبایل هم می ده چون در آخر باید این دو آپدیت با یک شماره بیان و از اونجا که بالا رفتن هر رقم باید به همراه قابلیت ها بهبود های باشه پس ویندوز موبایل هم به همین اندازه قابلیت و بهبود دریافت خواهد کرد

jasem____jamali
پاسخ دهید سه شنبه 21 دی 1395

توصیه مینم آپدیت نکنید
با زدن گذینه VPN قفل میشه و مدت زیادی بایستی بمونین تا باز بشه
با رفتن به ستینگ و نتورک میتونین VPNرو اجرا کنین ولی هیچ سایتی باز نمیشه و همه فیلتر هست
کلا مشکلات زیاد داره میتونین تست کنین اگه دوست داشتین

reza
پاسخ دهید سه شنبه 21 دی 1395

کاشکی گزینه ی reload current page یا refresh page رو به کلیک راست اج هم اضافه میکردن☹

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,