مایکروسافت برای اولین بار قابلیت کلیپرد ابری یا Cloud Clipboard ویندوز 10 را کنفرانس بیلد امسال معرفی کرد. کلیپبرد ابری به کاربران این امکان را می‌دهد تا کلیپبرد خود را میان کامپیوتر و گوشی های هوشمند خود همگام سازی کنند، پیشتر قرار بود این ویژگی همراه با به‌روزرسانی فال کریترز در اختیار کاربران قرار گیرد، اما مایکروسافت عرضه آن را همراه با تایم لاین ویندوز 10 به به‌روزرسانی بزرگ آتی ویندوز 10 موکول کرد. اکنون تصویری از این کلیپبرد در رسانه ها منتشر شد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.کلیپبرد ابری این امکان را به کاربران می‌دهد تا محتوایی نظیر یک نوشته، عکس، مدرک را در کامپیوتر یا گوشی هوشمند خود کپی کرده و در دستگاه دیگری آن را پیست کنند. ارایه این قابلیت همراه با قابلیت تایم لاین ویندوز 10 به اوایل سال 2018 و انتشار به‌روزرسانی رداستون 4 موکول شده است.

مایکروسافت توسعه این قابلیت جدید را شروع کرده و اکنون در حلقه های داخلی این شرکت این قابلیت درحال آزمایش است، یکی از نویسندگان سایت Thurrott توانسته با این قابلیت کار کرده و تصویری از کلیپبرد جدید ویندوز 10 را منتشر کرده است.دسترسی به کلیپبرد ابری ویندوز 10 از طریق کلیدهای ترکیبی Win + V ممکن خواهد بود، که با فشردن این کلیدهای ترکیبی یک کادر کوچک باز شده و در آن لیست محتوای موجود در کلیپبرد نمایش داده می‌شود. اولین کاربرانی که این قابلیت را در ادامه آزمایش خواهند کرد مانند همیشه اینسایدرها خواهند بود، که پس از عرضه عمومی به‌روزرسانی فال کریترز در ماه اکتبر، با دریافت به‌روزرسانی های مربوط به رداستون 4 این قابلیت را دردسترس خواهند داشت.

منبع :

MSPU

1039 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
سعید
پاسخ دهید یکشنبه 16 مهر 1396

سلام من لومیا 1520 دارم بعد اینسایدر عضوم اخریت اپدیت برام نمیاد الان بیلد 15063.608 روگوشیمه هر چی میزنم اپدیت برام چیزی نمیاد لطفا راهنماییم کنید ممنونم

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,