زمانی که مایکروسافت ویندوز 10 را معرفی کرد، این امتیاز را به دارندگان ویندوز 7 و 8 داد تا بتوانند بدون پرداخت هیچ هزینه ای سیستم‌شان را به ویندوز 10 به‌روزرسانی کنند و از قابلیت های این نسخه از ویندوز استفاده کنند. این امتیاز در ماه جولای 2016 به پایان رسید اما هنوز هم برخی کاربران می توانند بدون پرداخت هزینه به ویندوز 10 مهاجرت کنند. با وینفون همراه باشید.

در ژولای 2016، زمانی که طرح به‌روزرسانی رایگان به ویندوز 10 به پایان رسید، این به‌روزرسانی‌ها برای کاربرانی که از تکنولوژی های کمکی یا Assistive Technologies استفاده می کنند همچنان در دسترس بود و قرار بود این طرح در آخرین روز سال 2017 یعنی 31 دسامبر به پایان برسد اما با گذشتن از این زمان به نظر می رسد مایکروسافت بی سروصدا پایان به‌روزرسانی های رایگان به ویندوز 10 را چند هفته ای عقب انداخته است.

صفحه سوالات متداول طرح به‌روز‌رسانی رایگان به ویندوز 10 در وبسایت مایکروسافت اخیرا به‌روز شده است و مایکروسافت اعلام کرده است که این طرح تا 16 ژانویه 2018 باپرجا خواهد بود.

اگر شما هم از تکنولوژی های کمکی استفاده می‌کنید، می‌توانید به راحتی و بدون هیچ هزینه ای سیستم‌تان را به‌روز کنید و از ویندوز 10 استفاده کنید. مایکروسافت سعی می کند تا بهترین تجربه از ویندوز را با ویندوز 10 برای کسانی که از این تکنولوژی‌ها استفاده می‌کنند فراهم کند. سعی کنید تا قبل از به پایان رسیدن این طرح در 16 ژانویه 2018 از این فرصت استفاده کنید.

گرچه این به‌روزرسانی رایگان به عنوان یک به‌روزرسانی برای افرادی که از تکنولوژی های کمکی استفاده می‌کنند مطرح شده است، اما هیچ گونه عملی به منظور تایید استفاده شما از تکنولوژی های کمکی برای به‌روزرسانی نیاز نیست. در واقع این طرح به نوعی یک فرصت دوباره برای کسانی است که از طرح به‌روزرسانی رایگان در 2016 استفاده نکردند.

زمانی که این طرح به پایان برسد شما باید برای خرید یک نسخه رسمی و اصل ویندوز 10 حدود 120 دلار (شاید بیشتر) پرداخت کنید. اگر هنوز کامپیوتری با ویندوز 7 یا 8 دارید که به ویندوز 10 به‌روزرسانی نشده است فرصت را از دست ندهید و تا قبل از 16 ژانویه با مراجعه به صفحه به‌روزرسانی رایگان، از این طرح استفاده کنید.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

187 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,