گوینده ویندوز (Narrator) ابزاری کاربردی است که با صدای بلند مطالب را می خواند و رویداد های مختلف موجود در صفحه نمایش را توصیف می کند، اما مایکروسافت با نقص های این ابزار آشنا است و در این راستا اهدافی را دنبال کرده است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

گوینده ابزاری است که افراد نابینا از آن استفاده کرده تا بتوانند با رایانه های شخصی خود کار کنند. به این صورت که با باز کردن یک عکس، گوینده، در صورت وجود، نام آن عکس می خواند. اما همانطور که می دانید، بیشتر عکس ها فاقد نام مناسبی برای توصیف موضوع عکس هستند و همین امر کار افراد نابینا را مشکل می کند. به همین خاطر مایکروسافت تصمیم گرفته است که از هوش مصنوعی برای حل این مشکل استفاده کند.

چندی پیش، مایکروسافت بیلد ۱۶۲۲۶ را برای حلقه های آزمایشی خود منتشر کرد. این بیلد حاوی به روز رسانی ای برای گوینده ی ویندوز بود که قابلیت توصیف خودکار را به همراه داشت. با این به روز رسانی، گوینده می تواند به کمک هوش مصنوعی عکس هایی را که فاقد نام مناسب برای درک موضوع آنها هستند، به خوبی توصیف کند.

ویژگی جدید دیگر که به گوینده ی ویندوز اضافه شده، آن را قادر می سازد که در صورت وجود، کلمات و یا عکس را در متن تشخیص دهد و آنها را با صدای بلند بخواند. با کمک این به روز رسانی، افراد نابینا از این پس قادرند درک کامل تری از یک عکس را تجربه کنند.

برای امتحان کردن این ویژگی، گوینده ی ویندوز خود را فعال و یک عکس را برای توصیف انتخاب کنید و سپس کلید ترکیبی CapsLock + Shift + D را همزمان فشار دهید، تا گوینده عکس را توصیف کند. شایان ذکر است که برای استفاده از این ویژگی جدید باید به اینترنت متصل باشید، در غیر این صورت کار نخواهد کرد.

منبع :

MSPOWERUSER

32 پست
آریان خانجانی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Geomatican
پاسخ دهید دوشنبه 5 تیر 1396

فکر کنم منظورشون تلفیق هوش مصنوعی این وبسایت (که توسط مایکروسافت توسعه داده شده) و Narrator ویندوز باشه
https://www.captionbot.ai

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,