win10-au-update
بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده از سوی موسسه ی آماری Net Applications، ویندوز ۱۰ در ماه آگوست توسط ۲۲.۹۹ درصد از کل کاربران رایانه های شخصی استفاده شده است. این ارقام هنوز یک رشد بزرگ ماهیانه نسبت به ۲۱.۳ درصد ماه جولای، ۱۹.۴ درصد ماه ژوئن و ۱۸.۴۳ درصد ماه می، برای این سیستم عامل به حساب می آید. در ادامه با وینفون همراه باشید.

جالب است که با پایان یافتن دوره ی به روز رسانی رایگان ویندوز ۷ و ۸.۱ به ویندوز ۱۰ در پایان ماه جولای، هنوز هم سهم این سیستم عامل در بازار رو به افزایش است.

این آمار جدید در مورد میزان سهم سیستم عامل های رایانه های شخصی، نشان می دهد که در ماه آگوست، هنوز ویندوز ۷ با ۴۷.۲۵ درصد سهم در بازار، در صدر جدول پر استفاده ترین سیستم عامل قرار دارد که در مقایسه با ۴۷.۰۱ درصد در ماه جولای، اندکی افزایش داشته است. ویندوز ۱۰ در جایگاه دوم قرار دارد و ویندوز XP، که مایکروسافت دیگر از آن پشتیبانی نمی کند، هنوز هم با ۹.۳۶ درصد در مقام سوم قرار دارد که نسبت به سهم ۱۰.۳۴ درصدی در ماه جولای، با کاهش سهم روبرو بوده است.

ویندوز ۸.۱ نیز در ماه آگوست با سهم ۷.۹۲ درصدی، در جایگاه چهارم قرار گرفته است که در مقایسه با سهم ۷.۸۰ درصد در ماه جولای، اندکی افزایش سهم داشته است. ویندوز ۸ نیز که دیگر توسط مایکروسافت پشتیبانی نمی گردد، در ماه آگوست ۱.۸۲ درصد از سهم سیستم عامل های رایانه های شخصی را در اختیار گرفته است که نسبت به سهم ۲.۰۹ درصد ماه جولای، کاهش یافته است.

به نظر شما ویندوز ۱۰ در ماه های آتی نیز خواهد توانست به این رشد خود ادامه دهد؟

منبع :

WINDOWSCENTRAL

1873 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
اشکان
پاسخ دهید پنجشنبه 10 شهریور 1395

تاریخ دوباره تکرار میشه فقط با سرعتی بیشتر نسبت به ویندوز ۷.
زمانی که ویندوز ۷ اومد پایداری سیستم عامل ۱۰۰ برابر ویندوز XP بود اما خیلی دیر همه گیر شد.
ولی توی ۸ پایداری دوباره اومد پایین و تقریبا نصف شد.
اما از وقتی ویندوز ۱۰ اومده فعلا پایداری ای در حد ۷ ارائه داده باید ببینیم تا کی ادامه میده.
البته همینجوری هم معلومه که چند برابر ویندوز ۷ پایداری داره چون از وقتی نصبش کردم نسبت به قبل اصلا تغییری نکرده.(ویندوز ۷ بعد یکسال کم کم به نرم افزار های بهیننه سازی احتیاج پیدا میکرد.)

ali
پاسخ دهید پنجشنبه 10 شهریور 1395

مگه تا چند وقت دیگه میشه دستگاه های قدیمی که ویندوز ۷ رو ساپورت می کنن نگه داشت از سال ۲۰۱۴ دیگه درایوهای ویندوز ۷ برای دستگاه ها ارائه نشد و دستگاه های اون موقع با ویندوز ۸.۱ اومدن که اکثرأ به ۱۰ آپدیت کردن نهایتش تا ۲ یا۳ سال البته تو ایران نه چون اکثرأ سیستم هاشون رو بالای۵ سال عوض می کنن بخاطر ۴ برابر بودن نرخ دلار

  hamid elenor
  پاسخ دهید پنجشنبه 10 شهریور 1395

  چار پنج سالو بازم کم گفتی مومن ، من ۹ ساله از یه سیستم استفاده میکنم ، اون موقع ک سیستم ورداشتم گنده بازار پنتیوم ۴ بود ک من با فرکانس ۳ گیگ ورداشتم . یادمه عموم میگفت میخوای با این کامپیوترت چیکار کنی ، پرواز کنی ؟؟!
  اما هرچی مایکی تو موبایل گند زد تو دسکتاپ واقعا عالی کار کرد و واقعا از نظر جهش درحد وین ۷ بود ، البته ی جاهایی ۷ واقعا انقلاب بود ، واقعا اختلاف xp تا ۷ بسیار بیشتر از ۸.۱ تا وین ده بود

   quasar
   پاسخ دهید جمعه 11 شهریور 1395

   از نظر ظاهر و تغییرات جزئی بله، ولی از نظر تغییر رویکرد و نگارش هسته یکپارچه و خیلی جیزای دیگه ویندوز ده یه سر و گردن از تمام نسخه ها بالاتره، پایداریش که بماند، روز به روز بهتر میشه و اونم بخاطر رویکرد و رفتار بعنوان یک سرویس هست.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,