در ماه های اخیر مایکروسافت تمام تلاش خود را کرده تا کاربران نسخه های قدیمی تر ویندوز را به سوی ویندوز ۱۰ هدایت کند. حال در اقدامی جدید با شروع این ماه، مایکروسافت برای ویندوز ۷ و ۸.۱ بر روی دستگاه هایی که پردازنده آن ها جدید تشخیص داده شوند، دیگر به روز رسانی جدیدی ارائه نخواهد کرد و این شرکت از این پردازنده ها تنها بر روی ویندوز ۱۰ پشتیبانی خواهد کرد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

اکنون به عنوان بخشی از استراتژی ردموندی ها برای تشویق کاربران به مهاجرت به ویندوز ۱۰، آن ها دریافت به روز رسانی برای ویندوز ۷ و ۸.۱ بر روی سیستم هایی با پردازنده هایی از قبیل AMD Ryzen یا اینتل Kaby Lake را مسدود کرده اند، به طوری که این دسته از کاربران هیچ چاره ای به جز ارتقای دستگاه های خود به آخرین نسخه ی سیستم عامل ویندوز نخواهند داشت.

برای این دسته از کاربران، در هنگامی که برای به روز رسانی سیستم خود تلاش کنند یک نوتیفیکیشن نمایش داده می شود که به آن ها دستورالعملی در مورد نحوه ی مهاجرت به ویندوز ۱۰ را ارائه می کند.

این نوتیفیکیشن بیان می کند:

کامپیوتر شما از پردازنده ای استفاده می کند که برای آخرین نسخه از ویندوز طراحی شده است. از آن جا که این پردازنده از نسخه ی ویندوزی که شما در حال حاضر استفاده می کنید پشتیبانی نمی کند، سیستم شما به روز رسانی های مهم امنیتی را از دست خواهد داد.

بدیهی است که بدون پچ ها و به روز رسانی های امنیتی، سیستم شما درست مثل دستگاهی خواهد بود که در حال اجرای یک نسخه ی پشتیبانی نشده از ویندوز است و در نتیجه آسیب پذیر باقی خواهد ماند. همچنین این دسته از کاربرن از ویژگی ها و قابلیت های جدید سیستم عامل ویندوز ۱۰ نیز بی بهره خواهند ماند.

برای مثال، در زمینه ی بازی، کاربرانی که دستگاه خود را به ویندوز ۱۰ ارتقا دهند نه تنها می توانند از DirectX 12 جدید استفاده کنند، بلکه حالت بازی (Game mode) که به طور انحصاری در به روز رسانی کریترز ویندوز ۱۰ موجود است نیز در دسترس آن ها قرار می گیرد. این ویژگی جدید با تنظیم پردازش اصلی بازی به سطح اولویت بالا و همچنین بردن سایر فرآیندهای کم اهمیت تر به حالت آماده به کار به منظور کاهش استفاده از منابع، باعث افزایش عملکرد در حین بازی می گردد.

به هر حال، مهاجرت به ویندوز ۱۰ موضوعی است که دیر یا زود هر کس باید آن را انجام دهد، به ویژه این که سیستم عامل های قدیمی تر آهسته اما پیوسته در حال رسیدن به زمان پایان پشتیبانی هستند. برای مثال، پیش بینی می شود روند به دریافت روز رسانی در ویندوز  ۷ از ژانویه سال ۲۰۲۰ پایان یابد، به طوری که کاربرانی که در حال اجرای آن هستند، اکنون کم تر از ۳ سال زمان برای مهاجزت به ویندوز ۱۰ دارند.

منبع :

SOFTPEDIA

2158 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
winphone
پاسخ دهید شنبه 26 فروردین 1396

من رو لپتاپ با پردازنده i3فقط سون استفاده میکنم ویندوز ده نصب کردم وای فای همش قط میشد درایور اپدیت کردم باز همون
بیخیال هیچی سون نمیشه

    mohammad reza
    پاسخ دهید شنبه 26 فروردین 1396

    شاید کرکش بد بوده،اگه دوست داری این اپدیت اخری رو نصب کن ببین چه طوره

winphone
پاسخ دهید شنبه 26 فروردین 1396

ترجیح میدم رو سون بمونم (:

meysam
پاسخ دهید یکشنبه 27 فروردین 1396

به کامنت دوستان بالای منفی دادید ولی بنظرم منم سون بهتره قبلا ده رو دو تا سیستم نصب کردم هر دفعه یه دردسری داره

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,