ماه گذشته، گزارش آماری برای سهم بازار سیستم عامل های مختلف در سراسر جهان نشان داد که ویندوز ۷ و ۱۰ در حال رشد هستند، در حالی که ویندوز XP در حال حرکت به سمت نابودی است. با این حال، بر اساس گزارش جدید موسسه NetMarketShare، وضعیت در ماه جاری کاملا متفاوت است. برای اطلاع از جزئیات این گزارش در ادامه با وینفون همراه باشید.

گزارش NetMarketShare برای ماه ژوئن ۲۰۱۷ نشان می دهد که تقریبا تمام سیستم عامل ها در بازار با کاهش سهم روبرو بوده اند، به جز ویندوز XP که توانسته سهم خود را به ۶.۹۴ درصد برساند. ویندوز ۷ با ۰.۴۲ درصد کاهش سهم مواجه شد ه و جالب توجه است که این سیستم عامل در یک سال گذشته تنها ۰.۰۱ درصد از سهم خود را از دست داده است. در همین حال، ویندوز ۸.۱ نیز نسبت به ماه گذشته ۰.۳۴ درصد از سهم خود را از دست داده است. در حالی که از لحاظ عددی “Mac OS X” و ویندوز ۱۰ هر دو با توجه به ارقام با افت سهم مواجه بوده اند، مهم است که توجه داشته باشید این ارقام جزئی به سادگی می توانند در حاشیه خطا قرار بگیرند. دسته بندی “سایر” که شامل تمام سیستم عامل های کمتر شناخته شده می باشد نیز به ۷.۳۳ درصد کاهش یافته است.

همان طور که دیده می شود، گزارش NetMarketShare بیان می کند که ۹۱.۵۱ درصد از کاربران در حال استفاده از سیستم عامل ویندوز هستند، در حالی که مک و لینوکس به ترتیب سهم بازاری برابر با ۶.۱۲ و ۲.۳۶ درصد دارند.

از سوی دیگر، داده های یک موسسه دیگر، StatCounter، نشان می دهد که سهم بازار ویندوز به ۸۴.۳۱ درصد افزایش یافته است، که این آمار در ماه گذشته رقم ۸۳.۹۳ درصد را نشان می داد. در همین حال سیستم عامل های OS X، لینوکس و کروم به ترتیب ۱۱.۶۱، ۱.۷۴ و ۰.۵۶ درصد از سهم بازار را در اختیار خود دارند.

با استفاده از یک حساب و کتاب ساده ریاضی، به سادگی مشخص می شود که سهم ویندوز ۷ به ۳۸.۵۵ درصد کاهش یافته است. از سوی دیگر، ویندوز ۱۰ رشد داشته و سهم آن به ۳۰.۸۷ درصد افزایش یافته است. در بازه زمانی مشابه، ویندوز ۸/۸.۱ و ویندوز XP به ترتیب ۹/۹۴ و ۴/۱۰ درصد از بازار را در دست داشته اند.

مهم است توجه شود که داده های هر دو شرکت از وب سایت های شریک و کدهای ردیابی آن ها به دست آمده اند و به همین دلیل ممکن است که دقیقا وضعیت واقعی را نشان ندهند.

منبع :

NEOWIN

1932 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,