_ویندوز پنل جدید

تداوم سلطنت ویندوز ۷ علی رغم رشد ویندوز ۱۰ وقتی ویندوز 7 قصد بازنشستگی ندارد

در حال حاضر در شهریور ماه هستیم و عرضه به‌روزرسانی کریترز چندین ماه است که آغاز شده و حتی کاربران دیگر خود را مهیای دریافت به‌روزرسانی بزرگ بعدی ویندوز ۱۰ یعنی به‌روزرسانی فال کریترز می‌کنند، علی رغم رشد پیوسته ویندوز ۱۰ هنوز هم ویندوز ۷ تاج سلطنت را در میان سیستم عامل های کامپیوتر بر سر دارد و بیشترین تعداد کاربر را در سراسر دنیا دارا است، آنطور که از شواهد امر پیدا است این نسخه از ویندوز به این سادگی قصد بازنشستگی ندارد.

مایکروسافت انتشار رسمی به‌روزرسانی کریترز را در ماه آوریل یعنی حدودا ۵ ماه پیش آغاز کرد، این ‌به‌روزرسانی که با نام رد استون ۲ نیز شناخته می‌شود پس از مدت ها تست و آزمایش توسط اینسایدرها و رفع مشکلات موجود در نهایت در فصل بهار عرضه شد، از سوی دیگر تا چندی دیگر عرضه به‌روزرسانی عمده بعدی ویندوز ۱۰ یعنی به‌روزرسانی فال کریترز آغاز خواهد شد. مایکروسافت نشان داده که در توسعه ویندوز ۱۰ بسیار جدی است و مایل است تا کاربران جدیدترین به‌روزرسانی های این سیستم عامل را دریافت کنند.

اما با وجود تمامی تلاش های این شرکت، سیستم عامل محبوب این شرکت نتوانسته به لحاظ تعداد کاربر در صدر سیستم عامل های کامپیوتر قرار گیرد، چرا که همچنان ویندوز ۷ بیشترین تعداد کاربر را در میان تمامی حریفان هم تیمی و غیر هم تیمی خود دارد. بررسی های موسسه آماری NetMarketShare نشان می‌دهد که ویندوز ۷ با در اختیار داشتن ۴۸.۳ درصد از جامعه کاربران سیستم های عامل کامپیوتر همچنان در صدر قرار دارد، ویندوز ۱۰ که به‌صورت پیوسته به رشد خود ادامه می‌دهد و جای بیشتری در دل کاربران پیدا می‌کند با ۲۷.۹۹ درصد در رتبه دوم قرار گرفته است.

یافته های این موسسه نشان می‌دهند که ویندوز ۷ همچنان در حال از دست دادن سهم خود از بازار است و تعداد کاربران آن در حال کاهش هستند، برای مثال طی یک ماه اخیر میزان سهم این سیستم عامل از ۴۸.۹۱ درصد به میزان کنونی یعنی ۴۸.۴۳ درصد رسیده است. کاهش سهم این سیستم عامل کند اما پیوسته در حال وقوع است، اما سهم بالایی که ویندوز ۷ از ابتدا در اختیار داشته باعث شده تا روند بازنشسته شدن آن بسیار کند گردد.

ویندوز اکس پی کهنه کاری که همچنان در رتبه سوم است

نکته جالب دیگری که در این میان مشاهده می‌شود تداوم رتبه سوم اکس پی در میان سیستم عامل های کامپیوتر است. اکس پی با سهم ۶.۰۷ همچنان سومین انتخاب محبوب میان کاربران است، سهم این سیستم عامل با سهم ویندوز ۸.۱ تقریبا برابر است. خبر خوبی که در این میان وجود دارد کاهش پیوسته سهم ویندوز اکس پی است، شاید مایکروسافت بیشتر از هر همه منتظر بازنشستگی کامل آن است، اما آنچه که مسلم است ظاهرا کاربران تعلق خاطر بسیار زیادی به ویندوز اکس پی دارند و به این سادگی قصد ترک آن را ندارند، چرا که میزان کاهش سهم آن در یک ماه اخیر تنها ۰.۰۳ درصد بوده که رقمی بسیار کوچک به‌شمار می‌آید.

بازیگر دیگر این عرصه ویندوز ویستا است که درست مانند ویندوز اکس پی دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود و به‌روزرسانی دریافت نمی‌کند. ویستا در حال حاضر تنها ۰.۴۶ درصد از بازار را در اختیار دارد که عملا حکایت از بازنشستگی کامل این سیستم عامل دارد. آنچه که مسلم است تمامی نسخه های سیستم عامل ردموندی ها که پیش از ویندوز ۱۰ عرضه شده اند، در نهایت محکوم به کناره گیری هستند، اما اینکه این روند چند سال طول بکشد مسئله است که پاسخ دقیقی در مورد آن نمی‌توان داد.

منبع :

SOFTPEDIA

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
amirhossein
پاسخ دهید سه شنبه 14 شهریور 1396

انقدر ویندوز ۷ کامله که واقعا کاربر و بی نیاز میکنه. این دلیلیه که هنوز هم هست
یکی دیگه هم سازگاری با هر دستگاه و نرم افزاره… عالیه ویندوز ۷

  sadegh
  پاسخ دهید سه شنبه 14 شهریور 1396

  چند سال پیش کامل به حساب میومد
  الان کار کردن باهاش زجر آوره
  نه از تاچ پشتیبانی میکنه نه قلم به شکل قعلیش
  نه نوتیفیکیشن سنتر داره
  نه بهینس
  نه برای گیم خوبه
  نه استور داره
  نه …

alireza
پاسخ دهید سه شنبه 14 شهریور 1396

همیشه تغییر سخت بوده
ولی این تغییر سیستم عامل از ۷ به ۱۰ حتمی هست
دیر و زود داره.

masoud1993
پاسخ دهید چهارشنبه 15 شهریور 1396

بنظرم بهترین سیستم دسکتاب همون ۸,۱ بود،،، درسته نواقصی داشت اما اگه تلاش برای بهبودیش میکرد خیلی عالی میشد،،،

سعید
پاسخ دهید سه شنبه 4 دی 1397

سلام
کی میگه ویندوز 7 برا بازی خوب نیست؟کسی اطلاع از چیزی نداره لدفا …ببنده

ویندوز 10 هر کی باهاش کار کنه دپرس میشه
ویندوز 7 خیلی ارجعیت داره اما هیچ کدوم از سیستم عامل های ماکروسافت کامل نیستن

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,