در گزارش ماه گذشته، مشاهده شده بود که سهم کاربران ویندوز ۱۰ در استیم با ۵۱.۰۷ درصد، تقریبا راکد باقی مانده است، در حالی که سهم ویندوز ۷ افزایش یافته و به ۳۵.۴۲ درصد رسیده بود. حال آمار جدید ارائه شده از سوی Valve روند مشابهی را به تصویر می کشد، به جز این حقیقت که تعداد کاربر ویندوز ۱۰ بیش از یک درصد نسبت به گزارش قبلی افت داشته است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

با توجه به این گزارش ارزیابی سخت افزار استیم برای ماه مِی ۲۰۱۷، ویندوز ۱۰ در حال حاضر ۵۰.۰۱ درصد کاربر دارد. این رقم شامل ۴۹.۰۵ درصد از گیمر هایی است که از نسخه ی ۶۴ بیتی این سیستم عامل و ۰.۹۶ درصد که از نسخه ی ۳۲ بیتی استفاده می کنند می باشد. به طور کلی، این رقم یک کاهش ۱.۰۶ درصدی را در مقایسه با آمار ارائه شده در گزارش ماه آوریل ۲۰۱۷ نشان می دهد.

از سوی دیگر، ویندوز ۷ به صعود خود ادامه داده و توسط ۳۶.۷۵ درصد از گیمر های بررسی شده در این نظر سنجی مورد استفاده قرار گرفته است. این یک افزایش قابل توجه نسبت به سهم ۳۵.۴۲ درصدی گزارش ماه گذشته است و ممکن است نشان دهنده یک روند مثبت برای این سیستم عامل باشد.

تمام نسخه های دیگر ویندوز با کاهش کاربر مواجه شده اند و این سیستم عامل در حال حاضر توسط ۹۶.۰۶ درصد از کل کاربران استفاده می شود.

از طرفی دیگر، OS X اپل نیز ۳.۰۵ درصد رشد داشته است. لازم به توضیح است که MacOS 10.12.4 و MacOS 10.12.5 تنها نسخه هایی بوده اند که افزایش سهم را تجربه کرده اند. لینوکس نیز بالاخره توانسته تعداد کمی کاربر جذب کند و در حال حاضر ۰.۸۱ درصد سهم دارد.

در بخش سخت افزار، آمار همان روند مشابه که در این چند ماه شاهد آن بوده ایم را نشان می دهد. میزان حافظه رم ۸ گیگابایت همچنان پرطرفدارترین پیکربندی می باشد و پر استفاده ترین رزولوشن صفحه نمایش برای صفحه نمایش های تکی و چندگانه به ترتیب ۱۹۲۰ درصد ۱۰۸۰ و ۳۸۴۰ درصد ۱۰۸۰ پیکسل بوده است.

با این حال، توجه داشته باشید که گزارش ماهانه ی استیم بر اساس بررسی ها و نظرسنجی های تصادفی به دست می آید و به همین دلیل ممکن است آمار های به دست آمده، وضعیت را به طور کاملا دقیق به تصویر نکشند. هر چند که این روش بر پایه ی اصول و مبنایی مشخص، مدت هاست که مورد استفاده قرار دارد.

نظر شما در مورد این آمار جدید چیست؟

منبع :

NEOWIN

2149 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,