Windows and Global Citizen-

مایکروسافت تنها یکی از بزرگ ترین کمپانی های فعال در زمینه تکنولوژی نیست و به راحتی و با مشاهده اقدامات بنیان گذاران این کمپانی یعنی بیل گیتس که سال هاست علاوه بر فعالیت در زمینه تکنولوژی به اقدامات بشر دوستانه می پردازد و پل آلن که مدت هاست در حوزه نجات گونه های در معرض انقراض اقیانوس ها و بهبود وضع اقیانوس ها فعالیت دارد، می توان به این موضوع پی برد.

اما اقدامات خارج از حوزه تکنولوژی و برای بهبود وضع جهانی تنها در فعالیت های موسسان مایکروسافت مشاهده نمی شود، بلکه اقدامات خود کمپانی مایکروسافت و حتی بسیاری از خدمات و سرویس های ارائه شده از سوی مایکروسافت برای ایجاد فضایی بهتر در جهان است تا انسان ها بتوانند با آرامش و امکانات بیشتری به زندگی خود بپردازند. به هر حال گذشته و فعالیت های مدیران مایکروسافت در این زمینه مشخص است.

حال مدتی است که مایکروسافت جریان جدیدی را به راه انداخته است، جریانی به نام شهروند جهانی که هدفی بزرگ را دنبال می کند. در این جریان برای مقابله با تغییرات شدید آب و هوایی (که محصول فعالیت های شدید زیست محیطی بشر است)، مبارزه با بی عدالتی و نابرابری و پایان دادن به فقر تا سال ۲۰۳۰ تلاش می شود. این یک طرح جهانی است و هر انسانی در هر نقطه از جهان و به عنوان یک شهروند جهانی با عملکرد صحیح خود می تواند به بهبود وضع جهانی کمک کند.

در همین راستا مایکروسافت در شهر نیویورک رویدادی را میزبانی کرده است تحت عنوان ویندوز و شهروند جهانی برای پایان دادن به فقر شدید تا سال ۲۰۳۰ به عنوان یکی از اهداف جریان شهروند جهانی و در این رویداد به بحث و گفت و گو در این رابطه و چالش هایی که در این راه قرار دارد، پرداخته است. در ادامه دو ویدیو را در این رابطه مشاهده می کنیم.

دانلود ویدیو با کیفیت ۳۶۰p | دانلود ویدیو با کیفیت ۷۲۰p HD


دانلود ویدیو با کیفیت ۳۶۰p | دانلود ویدیو با کیفیت ۷۲۰p HD


به هر حال و با پیشرفت تکنولوژی و رشد قارچ گونه کارخانه ها و تولید کننده هایی که هر کدام به نوعی از سوخت های فسیلی بهره می برند و همچنین استفاده نادرست از طبیعت و زیبایی های آن توسط بشر امروزی، جهان ما روز به روز به سوی گرم تر شدن و تغییرات شدید آب و هوایی در حال حرکت است. برای نجات جهان از وضع نه چندان خوب حاضر، به اراده انسان های حاضر در این جهان نیاز است.

منبع : وینفون
953 پست
حسین مظفروندی
.:: عاشق خدا ::.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
M.N
پاسخ دهید پنجشنبه 15 بهمن 1394

متاسفانه هیچ کدوم از مواردی که در اون عکس بالا هست تو کشور ما وجود ندارن:|

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,