مایکروسافت از Windows Autopilot پرده برداشت. روش جدیدی برای سازمان های تجاری در راستای گسترش و مدیریت رایانه های جدید با سیستم عامل ویندوز ۱۰ در محل کار. هدف Windows Autopilot خودکار کردن و ساده سازی فرآیند تنظیمات اولیه ی دستگاه های تازه خریداری شده توسط یک شرکت و یا یک سازمان است و این امر با استفاده از مجموعه ای از سرویس های ابری میسر است. در ادامه مطلب با وینفون همراه باشید.

از این پس، مدیران IT با استفاده از Autopilot و توسط تنظیمات از قبل تعیین شده در فضای ابری می توانند تنظیمات اولیه ویندوز ۱۰ را تغییر دهند. این امر باعث می شود که یک دستگاه به طور خودکار به سرویس راهنمای فعال آژور (Azure Active Directory)متصل شود و سبب دسترسی سریع تر افراد خاص به فایل های مشخص می شود و همچنین تنظیمات خاص شرکت را به طور خودکار در دستگاه جدید پیاده و ثبت می کند. به طور کلی Autopilot سبب بی نیازی کارمندان شرکت ها به IT در راه اندازی دستگاه های تازه خریداری شده می شود.

به گفته ی مایکروسافت، تیم سرفس قصد دارد که به همراه شرکای خود در این تابستان Windows Autopilot را برای مشتریان در دسترس قرار دهد. این شرکت همچنین به تفصیل از یکسری ویژگی های جدید Autopilot که به همراه به روز رسانی فال کریترز ویندوز ۱۰ ارئه خواهد شد پرداخت. این تغییرات به شرح زیر است:

 

  • بازنشانی Windows Autopilot  –  یک مکانیزم جدید برای بازنشانی یک دستگاهِ از قبل تنظیم شده با برقراری مدیریت MDM و AAD Connection State و در نهایت برگرداندن دستگاه به حالت تنظیم شده به طور خودکار.
  • بهبود شخصی سازی در Windows Autopilot  –  قابلیت از پیش اختصاص دادن یک دستگاه در سازمان برای یک کارمندِ به خصوص از طریق پیکر بندیِ ابری.
  • عضویت خودکار در Active Directory domain  –  به عضویت در آوردن دستگاه های با سیستم عامل ویندوز ۱۰ در Active Directory domain و همچنین عضویت در Microsoft Intune به صورت خودکار.

در کنار ویژگی های گفته شده، مایکروسافت اخیرا در مورد به روز رسانی های دیگری با تمرکز بر روی امنیت بیشتر خبر داد که همراه به روز رسانی فال کریترز در دسترس قرار خواهد گرفت. برای دریافت اخبار بیشتر در رابطه با تقویت و گسترش مدیریت دستگاه های با ویندوز ۱۰ به بلاگ شرکت مایکروسافت رجوع کنید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

32 پست
آریان خانجانی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
BIKING
پاسخ دهید پنجشنبه 15 تیر 1396

نویسندگان و مسئولین محترم وینفون دات آی آر
تا حالا دقت کردین اکثر اخبار و مقالات که منتشر میکنید
هیچ نقشی هیچی کاربردی در زندگی روزمره کاربران بخصوص ایرانی نداره ؟ !

و بنده بعد از تقریبآ دو سال پیگیری اخبار و مقالات این سایت
علی رغم زحمتی که بابت ترجمه و انتشار این مطالب میکشید ولی واقعیت امر بیشتر این مطالب جنبه تبلیغاتی داره .
بصورتی که هر مطلب یا خبری که اسمی از ویندوز و مرتبط با مایکروسافت باشه منعکس میکنید ولی این مطالب هیچ دردی از کاربران ایرانی ویندوز موبایل کم نمیکنه .

یه نگاهی به قسمت پرسش و پاسخ بندازید …
با طوماری از مشکلات و نواقص فراوان ِ کاربران مواجه میشید که تقریبآ اکثرآ بی پاسخ مونده .
از چندین ماه و چندین سال گذشته تا به امروز .

برنامه پادکست رو هم که بیخیال شدید …

من از ویندوز موبایل به IOS مهاجرت کردم و واقعآ فهمیدم این چند سال همه چی رو فدای کیفیت ساخت و دوربین کردم .
چیزی که میتونستم با پرداخت هزینه ی بیشتر به مراتب بالاترشو بدست بیارم و اون همه اعصاب و روان خودمو رو داغون نکنم .

متاسفانه این دوران روزهای پایانی و نفس های آخر ویندوز موبایل در ایران هست .

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,