Bridge

ویندوز Bridge برای iOS که قبلا به نام IslandWood نیز شناخته می شده است، یک پروژه متن باز است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد با استفاده از API های iOS یا کد های Objective C، نرم افزار یونیورسال تولید کنند. ظاهرا در هفته جاری این پروژه قابلیت های جدیدی از جمله پشتیبانی از تعداد بسیار زیادی از API های  iOS و یک پارچه سازی با هسته بنیادین FrameWork را دریافت خواهد نمود.

مایکروسافت همچنین قصد دارد یک  GitHub (چیزی مانند شبکه اجتماعی مخصوص توسعه دهندگان که در آن کد های باز خود را به اشتراک می گذارند-م) جدید راه اندازی کند. بهتر است بدانید که هسته بنیادین FrameWork  یا CoreFoundation Framework به صورت گسترده به عنوان زیرساخت توسعه اکثر نرم افزار های iOS در کلاس هایی نظیر NSString و NSArray مورد استفاده قرار می گیرد. تیم Bridge برای iOS حالا به صورت رسمی هسته بنیادین را با کد پایه WinObjC (یا Objective C برای ویندوز) ادغام نموده است. با این اقدام توسعه دهندگان می توانند ار تمام FrameWork در پروژه Bridge استفاده کنند.

از زمانی که پروژه Bridge آغاز شده است، توسعه دهندگان می توانند رابط کاربری نرم افزار خود در iOS را بعد از پورت به پلتفرم یونیورسال حفظ کنند. این قابلیت با توجه به پشتیبانی مایکروسافت از تعداد قابل توجهی از API ها و ابزار هایی نظیر UIKit و Xib2Nib امکان پذیر شده است. پروژه Bridge همچنین از بسیاری از API های اول شخص اپل پشتیبانی می کند.

islandwood

حالا مایکروسافت از دو کلاس جدید با نام های NSLayoutAnchor  و UILayoutGuide نیز پشتیبانی می کند. این کلاس ها به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا کد نگارش شده را با تقسیم کردن به چند قسمت قابل مدیریت، ساده سازی کنند و همچنین کد ها را کوتاه تر نمایند. شرکت در این زمینه می گوید:

ما بسیاری از باگ ها را رفع کرده و خیلی بهبود ها در عملکرد پروژه ایجاد کرده ایم. اکنون سرعت عمومی و بازده پروژه در استفاده از کتابخانه ها و لایه ها بسیار بهبود یافته است، مخصوصا در استفاده از کلاس پر کاربرد NSLayoutConstraint این بهبود ها مشهود است. اکنون با استفاده از Bridge می توانید بخش اعظمی از کد iOS خود را به ویندوز ۱۰ بیاورید.

اکنون در GitHub می توانید از دو نوع Sample (کد های از پیش آماده شده) استفاده کنید. Sample های کوچک و نرم افزار های کامل. انواع کوچک نمونه (bit-sized sample) را می توان در جهت آموزش استفاده از عملکرد های مخصوص ویندوز ۱۰ نظیر کاشی های زنده و اعلانیه به طور مستقیم در زبان Objective C استفاده نمود. در حالی که نرم افزار های کامل، جهت نمایش کامل مسیر ساخت نرم افزار های محاسبه کننده استفاده می شود.

مایکروسافت در نظر دارد Bridge برای iOS را کماکان با قرار دادن Sample های بیشتر غنی کند. Sample هایی برای راهنمایی نحوه استفاده از کرتانا و ایجاد اعلانیه جدید به زودی در اختیار توسعه قرار خواهد گرفت.

منبع :

NEOWIN

394 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. گیک، برنامه‌نویس پایتون. دوستدار لینوکس و مایکروسافت به صورت هم‌زمان!!
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
amin
پاسخ دهید سه شنبه 17 خرداد 1395

این واقعا خبر خیلی خوب وخوشحال کننده است اگه ویندوز قدرت بگیره سال آینده گوشی های سرفس فون عرضه میشه اگه گوشی سرفس فون بیاد و کیفیت ساخت و طراحی سرفس بوک یا سرفس پرو را داشته باشه دیگه مردم محدود به انتخاب آیفون و دیگر گوشی اندرویدی نیستن واقعا خبر خوبی بود امیدوارم برنامه های زیادی بدون مشکل و لگ به ویندوز پورت بشن در حال حاضر من از نسخه رسمی انستاگرام راضی نسیتم وقتی نسب می کنم گوشی دچار مشکل میشه و لگ های زیادی دیده میشه همچنین بازی هایی که پورت میشه خیلی روون نیست،امیدوارم این پروژه بهتر بشه

Beautiful Mind
پاسخ دهید سه شنبه 17 خرداد 1395

یه مانور تبلیغاتی بیشتر نیست،مایکروسافت با اون Api محدودش واقعاً حرفی واسه گفتن نداره.چطور روش میگه اینارو بگه ،اولان هر برنامه ای نمیشه پورت بشه چون اصلا قابلیتهاش تو api مایکروسافت نیست.دوما اگه برنامه ای پورت بشه تو ارتباطات با سایر برنامه های جانبی و پیش نیازش مشکل داره.
قبلا ios به خاطر محدودیتاش و خودخواهیاش مسخره میکردم،الان مایکروسافت شده بدتر از apple

    مهیار
    پاسخ دهید چهارشنبه 18 خرداد 1395

    چرت نگو بابا من خودم دولاپرم و این پروژه و پؤوزه سنتیننشال رو استفاده کردم و فوق العاده اند چیزی نمیدونی لطفا در افشانی نکن….

Hsh
پاسخ دهید چهارشنبه 18 خرداد 1395

یعنی فقط تلگرام بیاد
هیچی دیگه کم نداره ویندوز ده
نمیدونم چرا نمیاد
پورتش هم نمی کنن مث اینستاگرام که

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,