_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

بهترین بازی های سال 2017 از نگاه ویندوز سنترال

کم کم داریم به آخر سال 2017 می‌رسیم و زمان آن رسیده که بهترین بازی های ایکس باکس و کامپیوتر های شخصی را که امسال منتشر شدند، معرفی کنیم. پس با تیم کافه ایکس باکس وینفون همراه باشید.

بهترین بازی کامپیوتر :

Divinity: Original Sin II

امسال تنها یک انتخاب برای بهترین بازی کامپیوتر وجود داشت و آن چیزی نبود جز Divinity: Original Sin II. این بازی به دنبال کمپینی موفق در سایت Kickstarter، توانست در ماه سپتامبر خود را به صنعت گیم برساند. این عنوان نقش‌ آفرینی یا RPG به خاطر پیچیدگی، زیبایی هنری، داستان فوق‌العاده و گیم‌پلی بسیار جذاب خود مورد ستایش جهانی قرار گرفت.

در Divinity: Original Sin II شما به عنوان یکی از نژاد های دنیای پیچیده RPG بازی می‌کنید. مبارزه تکنیکی و الهام گرفتن از استراتژی D&D و نقش‌ آفرینی، باعث شده که این به سادگی رقبای خود را کنار بزند. مطمئنا تجربه این بازی برای طرافداران سبک RPG ضروری است.

بهترین بازی ایکس باکس:

Assassin’s Creed Origins

امسال چندین عنوان بزرگ عرضه شدند و میان ده‌ها عنوان خوب و بد، تنها یکی از آن‌ها نظر ما را به خود جلب کرد و می‌دانیم که قطعا این بازی لیاقت مقام اول را دارد. Assassin’s Creed Origins نشانگر تلاش بی‌وفقه یوبیسافت است تا نفسی تازه به فرنچایز بدهد و با Origins، به هدف خود دست پیدا کرد.

مکانیزم اوریجینز بیشتر شبیه به بازی های RPG شده و اساسینز کرید را در مسیری تازه قرار داده است. بازی در مصر باستان جریان دارد و داستان آغاز و تشکیل فرقه Brotherhood را روایت می‌کند. جهانی که یوبیسافت برای اوریجینز ساخته است، اندازه و جزئیات بی‌سابقه‌ای دارد. این باعث می‌شود که گیمرها خودشان را واقعا در وسط یکی از تمدن های افسانه‌ای جهان ببینند. اهرام غول پیکر، مقبره های مار زده، باتلاق های خطرناک و شهرک های شلوغ همراه با طراحی باورنکردنی، مخصوصا با کیفیت 4K HDR در ایکس باکس وان ایکس، کوچک و بزرگ را به خود جذب می‌کند.

بهترین بازی مستقل:

Cuphead

منظور از بازی مستقل یا indie در واقع بازی هایی است که توسط شخص یا تیم کوچکی از توسعه‌دهندگان بازی طراحی می‌شوند و پشتیبانی مالی هنگفتی برای آن‌ها وجود ندارد. امسال شاهد بازی های مستقل بسیاری بودیم و در بین آن‌ها عنوان کلاسیک Cuphead می‌درخشید.

بازی کاپ‌هد محصول استودیو MDHR است. این بازی نه تنها به خاطر گیم‌پلی چالش برانگیز آن بلکه برای انیمیشن دستی آن مورد توجه قرار گرفته است. در این بازی شما در نقش آدمکی کله فنجانی قرار می‌گیرد و در بخش دو نفره آن، همراه با Mugman، جان خود را از دست شیطان نجات می‌دهید. گیمرها با ده‌ها غول سخت و دشوار مواجه می‌شوند که شکست آنان سرعت عمل، آزمون و خطا و پشتکار شما را می‌طلبد.

سختی این بازی ممکن است شما را اذیت کند اما حس به‌دست آوردن موفقیت تمام خستگی هایتان را از بین می‌برد. کاپ‌هد هم‌اکنون با قیمت 20$ برای ایکس باکس وان، استیم و ویندوز 10 موجود است.

بهترین کارگردانی هنری:

Cuphead

کا‌پ‌هد از سبک انیمیشن سال های 1920 تا 1930، الهام گرفته از دیزنی و برادران وارنر، بهره می‌برد. جهت هنری بی‌نظیر این بازی به طور مستمر به داستان و گیم‌پلی آن تزریق می‌شود. جالب است بدانید که خود بازی کاپ‌هد از فیلم تبلیغاتی عجیب ژاپنی سال 1930 الهام گرفته شده است.

هم‌چنین کاپ‌هد دارای یک موسیقی متن فوق‌العاده از جاز است که با فرایند ضبط آن دوران کامل شده است. این عنوان به لطف سبک خاص خود، ساخت و ساز دقیق و با اصالت، به زودی عنوان بهترین کارگردانی هنری را ازان خود خواهد کرد.

بهترین بازی چند نفره:

PlayerUnknown’s Battlegrounds

بحث در مورد این که آیا PlayerUnknown’s Battlegrounds یا همان PUBG، برای دریافت عنوان بهترین بازی چند نفره واجد شرایط هست یا نه، وجود دارد. چرا که به لحاظ فنی در حالت Early Access است. البته این بازی در سال 2017 برای خرید در دسترس قرار گرفت اما با توجه به این که در جهان امروز بازی ها به طور فزاینده به خدمات زندگی تبدیل شده و دایما به‌روزرسانی دریافت می‌کنند، واژه Early Access جنبه اصطلاح بازاریابی به خود می‌گیرد. ما نمی‌توانیم تاثیر PUBG را روی بازی های چند نفره نادیده بگیریم.

PUBG ایده بخش چندنفره بازی Battle Royale را رواج داد. جایی که گیمرها تک نفره و یا به صورت گروه های کوچک تا سر حد مرگ با تعداد زیادی از گیمرهای دیگر بازی می‌کنند. گیمرها با چتر به داخل نقشه باز PUBG می‌پرند و باید اسلحه، مهمات و ابزار مختلف تهیه کنند تا بتوانند خود را به مقام اول برسانند. اندازه محیط بازی به طور مداوم کاهش می‌یابد و باعث ایجاد تنش بین بازیکنان می‌شود.

PUBG بیش از بیست میلیون نسخه فروش داشته است و قصد پایین آمدن هم ندارد. چه Early access باشد یا نه، هیچ عنوانی تا به حال به اندازه PUBG روی بخش چند نفره صنعت بازی تاثیر نگذاشته است. شما می‌توانید آن را برای کامپیوتر خود با قیمت 30$ تهیه نمایید و نسخه ایکس باکس وان آن نیز در راه است.

بهترین داستان کمپین:

Wolfenstein II

سری بازسازی شده Wolfenstein حول محور پیروزی رژیم نازی در جنگ جهانی دوم می‌چرخد. دقیقا جایی که جهان در دیکتاتوری فاشیست فاسد غوطه‌ور شد.

عنوان قبلی یعنی The New Order، ایده تیراندازی خشن را، که به خاطر همین خشونت محبوب شد، دوباره بازسازی کرد. بازی New Order داستانی احساسی همراه با شخصیت هایی عمیق و گوناگون داشت که سوالات و ایده های سنگینی را برای چنین گیم‌پلی‌ ایجاد کرد. The New Colossus سنت قبل را ادامه داده و رقابت را برای پیچیدگی و عمق بی‌نظیر نازیسم برانگیخته است.

بازی در آمریکای اشغال شده اتفاق می‌افتد که B.J. Blazkowicz و جنبش مقاومت، به عنوان بازماندگان در برابر رژیم نازی مبارزه می‌کنند. با کمک یک گروه شورشی، B.J مبارزه را به سردمدار نازی‌ها می‌کشد و شما را غرق داستان خود می‌کند.

شخصیت های به یاد ماندنی، طنز خنده دار، ترس و لحظات احساسی به نحوی استادانه چیده شده‌اند که Wolfenstein II را در صدر داستان های کمپین قرار می‌دهد. شما می‌توانید Wolfenstein II: The New Colossus را با قیمت 60$ برای ایکس باکس و 50$ برای کامپیوتر های شخصی خریداری نمایید.

بهترین بازی کمتر دیده شده:

Prey

ما از مردم درباره بازی هایی که غیرمنصفانه به آن‌ها نگاه شده، نظر سنجی کردیم و بازی Prey در صدر آن‌ها قرار داشت. Prey یک بازی تیراندازی چندگونه است که عناصر سبک RPG و مخفی کاری را مخلوط کرده است. شما به عنوان Morgan Yu، از یک ایستگاه فضایی بزرگ پر از آدم فضایی های شرور که می‌خواهند زندگی را نابود کنند، گذر می‌کنید.

فضای بازی Prey بسیار گسترده و بزرگ است و با ساختار Metroidvania کامل شده تا گیمرها بتوانند به راحتی در آن گشت و گذار کنند و بعد از باز کردن توانایی های جدید مکان های مختلف را کشف کنند. سیستم مبارزه این بازی از گیمرها می‌خواهد تا از تله های محیطی استفاده کنند و در مواقع لازم با سبک محفی کاری جلو بروند چرا که دشمنانی هستند که حرکت هر چیزی را در محیط حس می‌کنند.

از Prey به دلیل پیچیدگی فریبنده آن، به درستی استقبال نشد اما کسانی که وقت دارند و می‌خواهند عنوانی علمی تخیلی و ترسناک را تجربه کنند، می‌توانند Prey را با قیمت 40$ تهیه نمایند.

مورد انتظار ترین بازی:

Sea of Thieves

Sea of Thieves عنوانی جهان‌باز است که در آینده‌ای نزدیک منتشر خواهد شد. این بازی در دنیای فانتزی دزدان دریایی اجرا می‌شود. گیمرها با تشکیل تیم های چهار نفره به دنیای اقیانوسی گسترده ای برده می‌شوند که در آنجا با حل معماها، رمز گشایی نقشه ها و مبارزه با موجودات طلسم شده به گنج های با ارزش دست پیدا خواهند کرد.

این بازی یکی از تاثیرگذارترین فیزیک آبی را در بازی های مدرن ارایه می‌دهد و قرار بر این است که به عنوان بازی انحصاری ایکس باکس وان و ویندوز 10 شناخته شود.

به دلیل آنلاین بودن این بازی، کسانی که به آب های Sea of Thieves می‌روند، باید ریسک برخورد با گیمرهای دیگر را نیز بپذیرند. توسعه این بازی هنوز ادامه دارد و برنامه های آن هنوز کامل مشخص نشده است اما Sea of Thieves به عنوان یکی از مورد انتظار ترین بازی های سال 2018 باقی می‌ماند.

دیدگاه خود را درباره این عناوین با ما درمیان بگذارید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

340 پست
سینا لواسانی
او دانشجوی مهندسی کامپیوتر است. به پرواز و بازی های ویدیویی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف بازی های ویدیویی و فیلم کند. سینا اکنون نویسنده و مترجم بخش اکس باکس وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,