_ویندوز پنل جدید

سیستم عامل Windows Core مبتنی بر پردازشات ابری خواهد بود اظهارات مهندس نرم افزار مایکروسافت در لینکدین

پر واضح است که ردموندی‌ها در حال تدارک سیستم عامل آینده‌ نگرانه‌ی خود به نام Windows Core OS برای نسل بعدی دستگاه‌های مایکروسافتی هستند. این دستگاه‌ها شمال سرفیس هاب، هدست هولولنز و دستگاه‌های تاشو در آینده می‌شوند. حال پروفایل لینکدین یکی از مهندسین مایکروسافت به اطلاعاتی در مورد این سیستم عامل اشاره می‌کند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

Shayak Lahiri، مهندس نرم افزار مایکروسافت، در پروفایل لینکدین خود اینگونه نوشته :

توسعه دهنده‌ی با تجربه‌ی C++ و متخصص در توسعه‌ی سیستم عامل‌های قابل کنترل با ابر. ارائه‌ی قابلیت‌های مدیرتی در دستگاه‌های قدرت گرفته از Azure و پروتکل‌ها در دستگاه های اینترنت اشیاء، نسل بعدی دستگاه‌های WCOS (Windows Core OS) ویندوز دسکتاپ، هولولنز و ویندوز سرور.

همچنین پروفایل دیگری که متعلق به یک توسعه دهنده‌ی نرم افزار در تیم فضای ذخیره سازی ویندوز (Windows Storage Spaces) است، اشاره‌ای به پیاده سازی فضاهای ذخیره سازی در WCOS دارد :

چندین API داخلی برای مدیریت فضا‌های ذخیره سازی به همراه ابرداده‌ی سطح بالا برای WCOS

Storage Spaces فناوری است که در ویندوز و ویندوز سرور از اطلاعات شما در هنگام مواجه شدن با خطای درایور محافظت می‌کند. این قابلیت می‌تواند نشانه‌ای از افزایش انعطاف پذیری در دستگاه‌های ویندوزی آینده باشد.همچنین حساب‌های دیگری در لینکدین به این موضوع اشاره کردند که مایکروسافت ممکن است اجزای مرکز اعلانات (Action Center) در WCOS را به صورت منبع باز عرضه کند.

اگرچه تعهدات مایکروسافت نسبت به آینده‌ی ویندوز زیر سوال رفته است، اما اخبار اخیر به تداوم کار روی نسخه‌ای منحصر‌به‌فرد از ویندوز برای دستگاه‌های قابل حمل اشاره می‌کنند.

نظر شما چیست؟

منبع :

MSPU

105 پست
مجتبی قوی بازو
KATY CAT
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,