ویندوز دیفندر، ابزار ضد بد‌افزار  مایکروسافت اکنون می تواند در sandbox ساختارهای داخلی ویندوز اجرا شود. سازنده نرم افزار اعلام کرده است که محصول آن اولین راه‌حل ضد ویروس است که می تواند در sandbox اجرا شود که در نتیجه موجب افزایش امنیت می شود.

این شرکت گفته‌است که روش Windows Defender  پیچیده بوده و باید در نظرسنجی، عملکرد آن را مورد توجه قرار دهد. اکنون پژوهشگران و همکاران برای بازخورد می‌خواهند قبل از به روز رسانی در دسترس عموم قرار گیرد.

در حالی که مایکروسافت اظهار داشته‌است که این ویژگی ‘فرآیند تدریجی فعال کردن’ برای ویندوز  Insiders  است، این روش راه را برای فعال‌کردن قابلیت این ویژگی در ویندوز 10، نسخه 1703 و بالاتر ارایه می‌دهد. به منظور فعال کردن این ویژگی، مایکروسافت می‌گوید شما باید دستور زیر را اجرا کنید و دستگاه را مجددا راه‌اندازی کنید:

setx /M MP_FORCE_USE_SANDBOX 1

شرکت مستقر در ردموند(Redmond) تصمیم به اجرای این ویژگی گرفت. پس از آنکه محققان در داخل و خارج از شرکت، روش‌هایی را برای استفاده از آسیب‌پذیری در تجزیه‌کننده‌های محتوای Windows Defender شناسایی کردند که امکان اجرای کد دلخواه را فراهم‌کرد. با استفاده از ویندوز دیفندر در sandbox، هکرها دیگر قادر به آسیب‌ رساندن به سیستم نیستند زیرا دیفندر(Defender) در داخل محیطی جدا قفل شده‌است.

مایکروسافت اعلام کرد که در حال کار بر روی سیستم‌های ضد‌ویروس جدید ویندوز Defender خواهد‌بود. علاوه بر این، قصد دارد اقدامات جدید را در آینده نزدیک اعلام کند. اگر می‌خواهید مطالب بیشتری در مورد sandboxing ویندوز دیفندر بخوانید، حتما وبلاگ گسترده مایکروسافت را در مورد این موضوع مطالعه کنید.

منبع : وینفون
7 پست
کامران خضری
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,