ویندوز اینک قابلیتی بود که در به‌روز رسانی سالگرد ویندوز ۱۰ معرفی شد و البته با استقبال بالای کاربران و منتقدان همراه گشت. این قابلیت در گذر زمان بهتر و بهتر شده و بخش ها مختلفی از ویندوز ۱۰ از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند. مایکروسافت به‌صورت پیوسته در ویدیوهای مختلفی قابلیت های ویندوز اینک را به نمایش می‌گذارد. اکنون این شرکت در یک ویدیو تبلیغاتی جدید قابلیت های برجسته آن را به رخ رقبا کشیده است.

با تولد کامپیوترهای شخصی ماوس و صفحه کلید جزء لاینفک این دستگاه ها به‌شمار می‌آمدند. اکنون نزدیک به چهار دهه از عمر کامپیوترهای شخصی می‌گذرد، در این سالها علی‌رغم پیشرفت های مختلف سخت افزاری ماوس و صفحه کلید همچنان به‌عنوان مهمترین وسیله تعامل ما با کامپیوترها مطرح هستند، اگر بخواهیم منصفانه نگاه کنیم با اینکه کامپیوترهای ما به مراتب پرتوان تر شده اند، لپ تاپ ها سبک تر و شیک تر، اما هنوز این دو وسیله از مد افتاده مهمترین ابزار تعامل با کامپیوترها شناخته می‌شوند.

مایکروسافت در ویندوز ۸ برای اولین بار ویندوز را به سیستم عامل مدرن تر تبدیل کرد که از صفحات لمسی پشتیبانی می‌کرد، این اتفاق تا حدی نیاز کاربران معمولی را به موس کمتر می‌کرد، اما هنوز این سیستم عامل وابستگی زیادی به ماوس و کیبورد داشت. با عرضه ویندوز ۱۰ شرایط تا حد زیادی بهتر شد، چرا که این سیستم عامل به مراتب برای استفاده از صفحات لمسی بهینه تر شده بود.

ردموندی ها که طی سالهای اخیر از آن شرکت سنگین و صرفا پول ساز فاصله گرفته اند و خلاقیت را بیش از پیش چاشنی کار خود کرده اند به همین تغییرات بسنده نکردند، چرا که با عرضه به‌روز رسانی سالگرد ویندوز ۱۰ قابلیت ویندوز اینک معرفی شد، با استفاده از این قابلیت کاربر قادر است تا در قسمت های مختلف سیستم عامل نظیر مرورگر اج، نفشه، اپلیکیشن های طراحی و … دست به قلم شده و ماوس و صفحه کلید از مد افتاده را کنار بگذارد.

اکنون به لطف پشتیبانی کامل اپلیکیشن های آفیس از قلم و ویندوز اینک، مایکروسافت توانسته بهره وری را بازتعریف کند. در حقیقت ویندوز ۱۰ را باید ایده‌آل ترین سیستم عامل برای استفاده از قلم دانست. در ادامه شما را به دیدن ویدیو تبلیغاتی مایکروسافت در مورد قدرت ویندوز اینک و قلم و کاربرد بالای آن در امور روزمره و اداری دعوت می ‌کنیم:

پشتیبانی روزافزون ویندوز ۱۰ از قلم از یک سو راحتی بیشتری را برای کاربران فراهم آورده است و از سوی دیگر توانسته میزان مصرف کاغذ و به تبع آن قطع درختان را کاهش دهد. به نظر شما چند سال طول خواهد کشید تا قلم و کاغذ برای همیشه از محیط های آموزشی و اداری محو گردند؟

منبع : وینفون
1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,