چند روز قبل مایکروسافت جدیدترین بیلدهای ویندوز را برای اینسایدرهای حلقه فست منتشر کرد. ارایه این به روز رسانی فرق عمده ای با به روز رسانی های سابق داشت. این به روز رسانی طی یک پخش زنده از طریق BeamMachine# انجام گرفت.

پیش تر دونا سارکار رییس بخش ویندوز اینسایدر مایکروسافت اعلام کرده بود که یکی از تغییرات عمده در پروژه ویندوز اینسایدر، شفاف سازی بیش تر در روند کاری این تیم و بهیود تعامل و ارتباط این تیم با اینسایدرها خواهد بود. این قول خانوم سارکار در مدت زمان کوتاهی به فعلیت درآمد و با پخش زنده گفتگو این تیم با میلیون ها کاربر ویندوز اینسایدر، به نظر می رسد این پروژه وارد مرحله جدیدی شده است.

این برنامه که به صورت پخش زنده بر روی Beam انجام گرفت، فعالان تیم اینسایدر و وظایف آن ها را برای کاربران مشخص کرد.

در این مصاحبه دونا سارکار ابتدا دسته بندی گروه هایی که در توسعه ویندوز نقش دارند را معرفی کرد:

 • Windows and Devices Group یا گروه ویندوز و دستگاه ها: این گروه متشکل است از هزاران فردی که در ساخت ویندوز، اپلیکیشن های بومی آن و دستگاه ها و سرویس های آن مشغول به فعالیت هستند.
 • Community Champs + FlightOps یا قهرمانان جامعه ویندوز + هماهنگ کنندگان: مهندسانی که برای توسعه ویندوز در حال زندگی و تنفس بازخوردها و اطلاعات منتشر شده از سوی کاربران هستند. این ها انسان های دوست داشتنی هستند که بر اساس اطلاعات کسب شده از سوی ویندوز اینسایدرها، در تنظیم زمان و چگونگی عرضه بیلدها کمک می کنند. هر یک از این افراد مسئول بخش خاصی از ویندوز است از هسته سیستم گرفته تا رابط کاربری. در این گروه تعدای از مهندسین مشهور وجود دارند که احتمالا شما برخی از آن ها را می شناسید.
 • Windows Insider Team یا تیم ویندوز اینسایدر: یک گروه چابک متشکل از شش نفر که امور داخلی و خارجی این تیم را سر و سامان می دهند. اعضا تیم ویندوز اینسایدر به شرح زیر هستند، در کنار نام هر فرد اکانت توییتر وی نیز قرار داده شده، و از این طریق می توانید به سرعت از اقداماتی که در حال انجام است آگاه شوید.

Dona Sarkar (@donasarkar): سر دسته گربه های نینجای نگهبان! 🙂 مسئولیت اصلی دونا حصول اطمینان از انتقال اطلاعات در مورد باگ ها و ویژگی های درخواستی اینسایدرها به تیم مهندسین ویندوز است. مسئولیت دیگر وی ارتباط و همکاری با دیگر تیم های مرتبط با پروژه ویندوز اینسایدر در مایکروسافت است. مسئولیت سوم دونا بررسی راهکارهایی برای قدرت بخشی اینسایدرها جهت استفاده بهینه آن ها از توان تکنیکی خودشان است تا از این طریق تاثیری پایدار بر دنیای خود بگذارند.

Blair Glennon (@jbglennon): او که شدیدا عاشق بیسبال است مسئول تعریف افق ها و آینده این پروژه است، از سوی دیگر Blair مسئولیت هدایت پروژه ویندوز اینسایدر در بخش تجاری را نیز برعهده دارد. او فردی است که با تیم فوق العاده قدرتمند علوم داده های مایکروسافت همکاری می کند تا میزان رضایت و سلامت کل جامعه اینسایدرها را تحت نظر بگیرند.

Jason Howard (@northfacehiker): جیسون من بعد مسئول اصلی گفتگوهای زنده ما خواهد بود. وی منتقل کننده احساسات و تمایلات کل جامعه ویندوز اینسایدر به کلیت تیم توسعه دهندگان ویندوز است. از سوی دیگر وی چندین تن از زمان خود را برای کمک به اینسایدرها جهت مرتفع ساختن مشکلات بیلدها و تهیه لیست مشکلات بیلدها و انتشار آن ها به تیم ویندوز برعهده دارد. پس از این به بعد جیسون خالق گفتگو های زنده ما در Beam خواهد بود.

Tyler Ahn (@skrelnick): مسئول برنامه های طرفداران ویندوز اینسایدر در سراسر دنیاست. او به همراه Brandon بر روی ویژگی های سایت کار اینسایدر کار می کند، از سوی دیگر وی در حال بررسی و ساخت پکیج اینسایدر برای عرضه در سازمان ها است. وی بیش از یک دهه تجربه در زمینه توسعه تجاری و شناخت و بررسی بازارهای مختلف داشته و به صورت خاص متخصص شروع یک فعالیت و توسعه آن در سطح جهان است. تایلر یکی از ارزشمندترین اعضا تیم ما بوده چرا که تخصص و توانایی وی کاملا در جهت هدف اصلی ما یعنی توسعه محصولات و سرویس هایی برای قدرت بخشیدن به هر فرد و سازمانی در سراسر کره خاکی است.

Brandon LeBlanc (@brandonleblanc): مسئول اصلی ارتباط با اینسایدرها است. او با جامعه اینسایدرها در ارتباط تنگاتنگی قرار دارد تا از شناسایی باگ ها و ویژگی های جدید اطمینان حاصل کند. Brandon مسئول تعیین استراتژی روابط عمومی و رسانه ای تیم اینسایدر است و البته بر روند طراحی سایت جدید ویندوز اینسایدر نظارت می کند.

Jeremiah Marble (@jeremiahmarble): او را باید معمار پروژه ویندوز اینسایدر دانست. او برنامه های ما را برای مخاطبان به جلو می راند و در مورد چگونگی توسعه و بزرگ تر شدن جامعه اینسایدرها برنامه ریزی می کند. در سال جاری او به شدت مشغول پروژه ویندوز اینسایدر برای مشتریان سازمانی و خالقان هنر و محتوا است. از سوی دیگر او مسئول اصلی توسعه یکی از زیر برنامه های جدید پروژه اینسایدر است که در ماه ژوئن رونمایی خواهد شد. دست آخر Jeremiah در حال بررسی راه هایی برای برقراری بهتر ارتباط بین اینسایدر ها و کمک آن ها به یکدیگر است، او از اعضا اولیه تیم اینسایدر بوده و به نوعی با سابقه ترین و ریش سفید تیم اینسایدر است.

با توجه به برنامه های این تیم، به نظر می رسد سال جاری سالی شلوغ برای آن ها باشد، در مجموع به نظر شما پروژه اینسایدر توانسته در بهتر شدن ویندوز ۱۰ مفید واقع شود؟

 

 

منبع :

WINDOWS BLOG

900 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
Ritardando
پاسخ دهید دوشنبه 11 اردیبهشت 1396

۶ تنبل :))
این ۶ نفرو با ۶ تا از کارمندهای کلنگ‌سازی همتی عوض میکنیم بیست هزار دلار سر میگیریم :)))

H@med
پاسخ دهید دوشنبه 11 اردیبهشت 1396

تو عکس بالا شش نفر وایستادن ولی هفت تا اسم نوشته ؟! هفتمی کیه ؟ bat’leth کیه الان ؟

parvizmahmoudi
پاسخ دهید دوشنبه 11 اردیبهشت 1396

سال بعد همین موقع منتظر آپدیت کریترز باشید😂

  Ali
  پاسخ دهید دوشنبه 11 اردیبهشت 1396

  فقط رام های اروپا آپدیت رو گرفتن ما هم که خاورمیانه هستیم گوشی قاچاق شده معلوم نیست مال چه کشوریه مال جیبوتی نباشه خوبه 😂 همچنان آپدیت در دسترس نیست

javad
پاسخ دهید دوشنبه 11 اردیبهشت 1396

اچی فکر کردین اگه کریترز ۱۰ هم بیاد دیگه فایده نداره چون تهش چیزی برا گفتن نداره

on yarooe
پاسخ دهید دوشنبه 11 اردیبهشت 1396

آقا جان من اون عکس اولیه رو دیگه نزار ، خیلی ضایعه ، آخه اون یاروه آیفون دستشه :))))

وینفون جون دمت گرم خدایی ، هیشکی الان پشت ویندوز وا نیستاده و تو داری هنوز فعالیت میکنی ، خدا قوت داری
خسته نباشی پهلوون

  sazhen
  پاسخ دهید سه شنبه 12 اردیبهشت 1396

  یکی از بزرگترین مسائل که در ساخت گوشی های ویندوزی و برنامه هاش باعث عقب موندگی شدید شد همین موردی هست که شما اشاره کردی
  وقتی تیم سازنده ! خودش از وسیله ای که داره میسازه استفاده نمیکنه نتیجتا باعث میشه که از کم و کاستیها و ایرادت کارش هیچ وقت درست با خبر نشه
  و به جاش میشینن تا اینسایدرها زحمت بکشن

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,