نتایج نظرسنجی های استیم برای ماه فوریه منتشر شده اند و در حالی که نمی‌توان این آمار و ارقام را در مورد رایانه های شخصی صحیح و تعیین کننده دانست، در مورد هدست های واقعیت مجازی اینطور نیست و به دلیل آرشیو غنی استیم از بازی‌ها و اپلیکیشن‌ها و در دسترس بودن آن‌ها در چندین پلتفرم، می‌توان درصد مالکیت هدست های مختلف از بازار را شاهد بود. با وینفون همراه باشید.

آمار منتشر شده مربوط به ماه گذشته یعنی فوریه 2018 است. این آمار رشد سهم واقعیت ترکیبی ویندوز در پلتفرم استیم را نشان می‌دهد که از رقم ماه ژانویه یعنی 5.17 درصد به 5.36 درصد رسیده است. هدست HTC Vive با یک کاهش نسبتا بزرگ 1.58 درصدی به 45.38 درصد سهم بازار رسید و Oculus Rift که این روزها انظار بسیاری را به خود جلب کرده است با 1.22 درصد افزایش به 47.31 درصد رسید تا یکه تاز بازار واقعیت مجازی باقی بماند.

این ارقام و کاهش روند رو به رشد واقعیت ترکیبی ویندوز نگران کننده اند و خبر از عدم تاثیرگذاری این هدست‌ها می‌دهند. این در حالیست که اخیرا از قیمت هدست های واقعیت ترکیبی ویندوز کاسته شده است. با توجه به این گزارش به نظر می‌رسد مایکروسافت باید برای جلب نظر گیمرهای واقعیت مجازی کاری انجام دهد و قطعا بالا بردن سهم واقعیت ترکیبی ویندوز با وجود HTC Vive و Oculus Rift آسان نخواهد بود.

قابل ذکر است که این ارقام فقط پلتفرم استیم را پوشش می‌دهند. Oculus Rift و واقعیت ترکیبی ویندوز هرکدام استور مستقلی نیز برای خود دارند. البته با توجه به این آمار می‌توان نگاهی کلی به سهم بازار هرکدام از این رقبا داشت. این گزارش آماری برای افرادی که آمارهای اخیر مایکروسافت را بررسی کرده اند آشنا خواهد بود.

آمار و ارقام مربوط به ماه گذشته را می‌توانید از این لینک ببینید.

منبع :

MSPU

201 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , ,