سرانجام رویداد Snapdragon Technology Summit شرکت کوالکام در هاوایی برگزار شد و شرکای مختلف کوالکام در آن به رونمایی از محصولات و تکنولوژی های جدید پرداختند. در روی صحنه، شرکت AMD اعلام کرد که آنها اقدام به تولید کامپیوترهای شخصی همیشه متصل با پردازنده های AMD و مودم های کوالکام خواهند کرد. همچنین اچ پی و ایسوس از نخستین کامپیوترهای ویندوز 10 مبتنی بر پردازنده اسنپ دراگون 835 پرده برداری کردند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

مایکروسافت برنامه های خود برای اجرای نسخه کامل ویندوز روی تراشه های آرم را دقیقا یک سال پیش رونمایی کرد و در آن زمان اعلام کرد که اولین کامپیوترهای آرم از چیپ ست کوالکام اسنپ دراگون 835 استفاده خواهند کرد. حال موضوع تعجب آور این است که تراشه اسنپ دراگون 835 استفاده شده در این دستگاه ها، همان تراشه به کار رفته در پرچمدارهای اندرویدی امروزی نیست.

بر اساس مشخصاتی که شرکت کوالکام برای تراشه های Snapdragon 835 Mobile Platform و Snapdragon 835 Mobile PC Platform خود لیست کرده، نسخه مورد استفاده در کامپیوترها فاقد برخی ویژگی های اسنپ دراگون 835 قبلی است.

نخستین تفاوتی که لیست شده، عدم پشتیبانی از 802.11ad Wi-Fi بوده که یک استاندارد وای فای است که روی طیف 60 گیگاهرتز اجرا می شود، به این معنی که در محدوده های کوتاه، سریعتر است. این تراشه همچنین راه حل شارژ بی سیم کوالکام، یعنی WiPower را نیز از دست داده است. البته مورد اخیر اصلا موضوع مهمی نیست، زیرا شارژ بی سیم در کامپیوترها موضوع قابل توجهی نیست. در انتها، مهمترین موضوع این است که این پردازنده از شارژ سریع 4 پشتیبانی نمی کند.

لیست مشخصات همچنین پشتیبانی از NFC را نیز نشان نمی دهد، چیزی که در برخی از کامپیوترهای شخصی قابل حمل کسب و کار یافت می شود. البته کوالکام در پاسخ به پرسش وب سایت Neowin تایید کرده که این تراشه از NFC پشتیبانی می کند، بنابراین احتمالا در لیست گفته شده، اشتباهی رخ داده است. به غیر از این چیزها، به نظر می رسد دو پردازنده در باقی موارد یکسان هستند.

دو دستگاه HP Envy x2 و ASUS NovaGo اولین کامپیوترهای مبتنی بر اسنپ دراگون 835 هستند که این بهار از راه می رسند.

منبع :

NEOWIN

2175 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,