یکی از مهمترین نقاط توجه مایکروسافت در ویندوز 10 بحث حریم خصوصی کاربران است، این مسئله به یکی از اولویت های مهم مایکروسافت تبدیل شده است. مسایلی از قبیل نحوه و هدف جمع آوری اطلاعات کاربران از نمونه هایی است که این شرکت توجه بیشتری بدان داشته و اطلاع رسانی بهتری در قیاس با گذشته انجام داده است. مایکروسافت اکنون در حال آماده شدن برای افزودن ویژگی های جدید در این بخش است، ویژگی هایی که پیش از این در دیگر سیستم عامل ها مشاهده کرده ایم.

مایکروسافت قصد دارد همزمان با عرضه عمومی به‌روزرسانی فال کریترز در 17 اکتبر، پیام هایی در مورد دسترسی اپلیکیشن ها به مواردی از قبیل میکروفون و دوربین دستگاه نشان دهد. البته باید توجه داشت که این پیام ها صرفا در مورد اپلیکیشن هایی که پس از دریافت به‌روزرسانی فال کریترز نصب شده اند نمایش داده خواهد شد. کاربران نیز قادر خواهند بود با مراجعه به مسیر Start> Settings> Privacy نظارت بیشتری در این زمینه داشته باشند.

ساده تر شدن مطالعه بیانیه حریم خصوصی

از سوی دیگر مایکروسافت درنظر دارد تا دسترسی سریع به  بیانیه حریم خصوصی را در مراحل اولیه تنظیمات دستگاه اضافه کند. بدین صورت که گزینه Learn More در صفحه تنظیمات دستگاه نمایش داده خواهد شد تا کاربر بتواند به‌سرعت به اطلاعات مربوط به مکان، شناخت کلامی، رفع عیب و … که برخی از اطلاعات کاربر را نیاز دارند، دسترسی داشته باشد. مایکروسافت در مورد این تغییرات توضیح داده:

شما دیگر هنگامی که نیاز به آگاهی از یک مسئله مشخص را دارید، نیازی به غرق شدن در مطالعه بیانیه حریم خصوصی نخواهید داشت. کافی است تا بر دکمه Learn More کلیک کرده و دسترسی سریعی به بخش موردنظر خود داشته باشید.

ما می‌خواهیم تا شما تمامی اطلاعات مربوط به تنظیمات حریم خصوصی خود را به‌سادگی در دسترس داشته باشید، تا هنگام تصمیم گیری در مورد حریم خصوصی و اطلاعات شخصی خود، آگاهانه تر و راحت تر عمل کنید.

از سوی دیگر کاربران اینترپرایز تنظیمات جدیدی  را دریافت خواهند کرد که به‌موجب آن میزان اطلاعات مورد نیاز برای رفع ایرادات دستگاه به حداقل ممکن برسد، بنابراین در چنین مواقعی صرفا اطلاعات بسیار ضروری این دسته از کاربران که مورد نیاز Windows Analytics است، گردآوری خواهد شد.

این ویژگی ها با عرضه به‌روزرسانی فال کریترز که از ماه دیگر آغاز خواهد شد، در دسترس کاربران خواهد بود، اما کاربران اینسایدر زودتر این موارد رو مشاهده خواهند کرد. شما عملکرد مایکروسافت را در بحث حریم خصوصی چطور ارزیابی می‌کنید؟

منبع :

SOFTPEDIA

1206 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,