مایکروسافت در سال 2015 اعلام کرد که OpenSSH را ایجاد خواهد کرد، این قابلیت مجموعه‌ای از ابزارهای نرم‌افزاری است که به مشتریان و سرورها اجازه می‌دهد تا به صورت امن به ویندوز متصل شوند و همچنین در زمینه‌ی توسعه آن کمک کنند. از آن زمان به بعد، کمپانی این وعده را در نسخه‌ی اخیر ویندوز منتشر کرده‌ است، که در نسخه 1803 به عنوان یک ویژگی بر روی تقاضا معرفی شد.

با این حال ویندوز سرور تا به حال این ویژگی را دریافت نکرده است یا اینکه حداقل به‌طور رسمی پشتیانی نشده است. که در نسخه 1709 ویندوز سرور، آن را به‌عنوان یک ویژگی قبل از انتشار قرار داد. اما در نهایت این روند تغییر یافت، همان‌طور که مایکروسافت دیروز اعلام کرد ویندوز سرور 2019 که در ماه نوامبر دوباره در دسترس قرار گرفت، شامل OpenSSH به‌عنوان یک ویژگی پشتیبانی شده می‌باشد.

OpenSSH مدت‌هاست در حال انجام است، که به‌عنوان بخشی از پروژه OpenBSD متولد شد. لینوکس، macOS و بسیاری از سیستم‌عامل‌های دیگر از این ویژگی برای مدتی استفاده کرده‌اند و اضافه کردن آن به ویندوز سرور به این معنی است که سازمان‌ها می‌توانند از ابزارهای مشابه در بسیاری از سیستم‌عامل‌های مختلف، از جمله ویندوز استفاده کنند.

منبع :

NEOWIN

163 پست
شاهین باشوکی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,