مایکروسافت در کنفرانس بیلد امسال زبان طراحی فلوئنت دیزاین سیستم را برای ویندوز ۱۰ معرفی کرد. با عرضه به‌روزرسانی فال کریترز اولین عناصر این زبان طراحی وارد سیستم عامل خواهند شد، از سوی دیگر در چند ماه اخیر مایکروسافت عناصر این زبان طراحی را کم کم وارد اپلیکیشن های بومی ویندوز ۱۰ موبایل ساخته است. در جدیدترین به‌روزرسانی استور ویندوز ۱۰ موبایل عناصر بیشتری از این زبان طراحی وارد این اپلیکیشن شده است که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

زبان طراحی فلوئنت دیزاین هنوز در مراحل مقدماتی توسعه خود قرار دارد، کامپیوترها و تبلت های ویندوزی کم کم ویژگی های بیشتری از این زبان طراحی را پذیرا می‌شوند، این در حالی است که ویندوز ۱۰ موبایل همچنان منتظر دریافت بزرگترین تغییر در رابط کاربری خود است. زبان طراحی جدید بر مبنای تغییرات نور و رنگ هنگام تعامل با رابط کاربری بنا نهاده شده است.

اعمال این تغییرات در زبان طراحی ویندوز ۱۰ کامپیوتر بسیار مشهود است و ویندوز ۱۰ موبایل صرفا در بخش اپلیکیشن ها از این تغییر بهره برده است.

امروز مایکروسافت به‌روزرسانی جدیدی را برای استور ویندوز ۱۰ موبایل عرضه کرده که به‌موجب آن عناصری از این زبان طراحی در استور ویندوز ۱۰ موبایل اعمال شده است. شماره نسخه استور پس از دریافت این به‌روزرسانی به ۱۱۷۰۸.۱۰۰۱.۲۱.۰ ارتقا می‌یابد و مهمترین تغییری که در رابط کاربری ایجاد کرده ورود عنصر اکریلیک به نوار عنوان استور است، به بیان دیگر اکنون این نوار شفاف شده و هنگام اسکرول کردن استور با توجه به رنگ محتوای استور، رنگ نوار عنوان تغییر می‌کند.

این به‌روزرسانی اکنون برای کاربران معمولی و اینسایدرهای Release Preview دردسترس است، آیا این به‌روزرسانی را دریافت کرده اید؟ آن را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

منبع : وینفون
1206 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
HaMeD
پاسخ دهید جمعه 24 شهریور 1396

اول تیتر پست رو خوندم
رفتم اپدیت کردم، هرچی نگاه کردم نتونستم بفهمم کجاش تغییر کرده😶اومدم متن رو خوندم تازه متوجه این تغییر شگرف شدم😄❤

  محسن توکلی
  پاسخ دهید جمعه 24 شهریور 1396

  بله حامد جان، دل ما به همین تغییرات کوچک خوش هست 🙂 البته این تغییرات کوچک می تونه تجربه کاربر رو باز بهتر کنه

   HaMeD
   پاسخ دهید جمعه 24 شهریور 1396

   بله صد در صد😊
   و الا که اگه این چیزا نبود تا الان به شخصه گوشیمو عوض کرده بودم
   و متشکر که مارو اگاه میکنید ازین اخبار❤
   ولی چند وقته انگار اپدیت های تلگرام رو پوشش نمیدیدا🤔

    محسن توکلی
    پاسخ دهید شنبه 25 شهریور 1396

    باید ببینیم در آینده مایکروسافت چه روندی رو طی می‌کنه، خوشحالم که شما همچنان همراه ما هستی و فرصت بودن در خدمت شما و سایر دوستان فراهم شده، اخبار تلگرام رو هم کماکان پوشش می‌دهیم حامد جان، منتهی روند اضافه شدن ویژگی های جدید به تلگرام کند شده خود به خود اخبارش کمتر شده این چند وقت

بهزاد
پاسخ دهید جمعه 24 شهریور 1396

فقط خدا کنه مثل گرو موزیک نشه کلا پاشیده لگ داره شدید یه دکمه داخل سیستم عامل میزاشتن مثل کامپیوتر تا بشه خاموشش کرد لامصبو

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,