microsoft_surface_pro_4_review_8

پیش‌تر اعلام شد که میزان فروش رایانه‌ها در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افت چشمگیری داشته است، به همین منظور سازندگان این دستگاه‌ها بازار تبلت‌ها و دستگاه‌های هیبریدی را در نظر گرفته‌اند تا بتوانند باز هم به تولید محصولات و همچنین افزایش سود خود ادامه دهند. این بازار با توجه به نوپا بودن، جای پیشرفت بسیار زیادی دارد و مایکروسافت نیز مدتی است که در این بازار فعالیت گسترده دارد.

به تازگی یک شرکت تحلیل‌گر استرالیایی گزارشی از میزان فروش تبلت‌ها در این کشور را اعلام کرده که نشان می‌دهد میزان فروش تبلت‌های اندرویدی و iOS در سال ۲۰۱۵ افت داشته اما فروش تبلت‌های ویندوزی دو برابر شده است! طبق این گزارش، از سال ۲۰۱۴ تا سال ۲۰۱۵، فروش تبلت‌های ویندوزی دو برابر شده و اکنون ۱۶ درصد از سهم بازار تبلت‌های استرالیا در اختیار ویندوز است. در این گزارش آمده است که میزان فروش تبلت‌های اندرویدی و iOS به ترتیب ۳۵ و ۱۵ درصد کاهش یافته است و این در حالیست که فروش تبلت‌های ویندوزی ۵۵ درصد افزایش یافته است. در کل اعلام شده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، میزان فروش تبلت‌ها ۱۸ درصد کاهش یافته است اما میزان درآمد سازندگان این محصولات ۲ درصد افزایش یافته که آن هم به لطف تولید محصولات بالارده‌ای نظیر سرفس پروهای مایکروسافت و آیپد پرو اپل است.

table (1)

تبلت‌های میان‌رده یا به عبارتی آن‌هایی که قیمتشان ۴۵۰ دلار و یا کمتر است، در سال ۲۰۱۴ حدود ۴۸ درصد از بازار تبلت‌ها را به خود اختصاص داده بودند اما در سال ۲۰۱۵ این مقدار به ۳۵ درصد کاهش یافته است. این شرکت تحلیل‌گر اعلام کرده است که انتظار می‌رود این مقدار در سال ۲۰۱۶ باز هم افت کرده و به ۲۶ درصد کاهش یابد و دلیل آن نیز حضور محصولات بالارده و با کیفیت است.

این شرکت همچنین اعلام کرد که مایکروسافت اکنون یک خط ویژه برای تبلت‌های ویندوزی دارد، مایکروسافت تبلت‌های بالارده سرفس را به فروش می‌رساند در حالی که از طرفی در فروش تبلت‌های ویندوزی سامسونگ، لنوو و دِل نیز سهیم است. این شرکت در ادامه افزود که دلیل اصلی کاهش فروش شدید تبلت‌های اندرویدی، عد م وجود یک تبلت بالارده از سوی گوگل است و تا زمانی که یک محصول شاخص از سوی گوگل و یا دیگر سازندگان معرفی نشود همچنان شاهد افت فروش تبلت‌های اندرویدی خواهیم بود.

telesyte

با توجه به رشد سریع ویندوز ۱۰ و افزایش اپلیکیشن‌های استور ویندوز و همچنین کاهش قیمت پردازنده‌های X86، انتظار می‌رود که میزان فروش تبلت‌های ویندوزی در آینده نزدیک افزایش یافته و محصولات هیبریدی ویندوزی فراگیر شوند.

منبع :

MSPOWERUSER

1008 پست
عرفان مرادی
دبیر بخش آموزش وینفون، علاقه‌مند به سرویس‌های شرکت مایکروسافت.
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,