مدتی است که توسعه به‌روزرسانی بزرگ بعدی ویندوز 10 با نام رمز 19H1 شروع شده و مایکروسافت چندین بیلد از آن را در دسترس اینسایدرها قرار داده است. اخیراً این شرکت اقدام به انتشار بیلد 18282 ویندوز 10 برای اینسایدرهای حلقه فست کرده که ویژگی‌های جدید متعددی از جمله رونمایی از تم روشن جدید را به همراه داشت است. یکی از تغییرات بسیار خوب این بیلد، مربوط به بخش Windows Update در تنظیمات است در ادامه با وینفون همراه باشید.

با بیلد 18282 ویندوز 10 از شاخه 19H1، مایکروسافت دو ویژگی جدید را معرفی می‌کند که تجربه استفاده از بخش ویندوز آپدیت را بهبود می‌بخشد.

کار با بخش ویندوز آپدیت در ویندوز 10 برای بسیاری از کاربران با چالش‌هایی همراه بوده و مایکروسافت از مشکلات این دسته از مشتریان آگاه است و به همین جهت، این شرکت اکنون صفحه تنظیمات ویندوز آپدیت را با دو گزینه جدید بهبود داده است. این دو گزینه جدید عبارتند از توقف به‌روزرسانی به مدت 7 روز و ساعت فعال یا Active Hours هوشمند.

توقف به‌روزرسانی گزینه کاملاً جدیدی نیست و از مدت‌ها قبل در به‌روزرسانی اکتبر 2018 ویندوز 10 و یا حتی نسخه‌های قدیمی‌تر وجود داشته است، اما قابلیت به تأخیر انداختن به‌روزرسانی ویندوز در عمق صفحه تنظیمات دفن شده بود و به سادگی در دسترس قرار نداشت. اکنون با به روز رسانی 19H1 ویندوز 10، مایکروسافت این قابلیت مفید را به صفحه اصلی منتقل کرده است.

این یک تغییر کوچک اما مهم است، زیرا باعث می‌شود کاربران به شکل ساده‌تری روند دانلود و نصب به‌روزرسانی ویندوز را متوقف کنند. با این گزینه شما می‌توانید تنظیمات را طوری پیکربندی کنید تا به‌روزرسانی ویندوز برای چند روز که میزان آن توسط کاربر تعریف شده متوقف شود. به عنوان مثال، این مدت به طور پیش فرض 7 روز تنظیم شده است، ولی شما می‌توانید از صفحه تنظیمات پیشرفته مقدار آن را تغییر دهید.

مایکروسافت توضیح می‌دهد که ویژگی توقف به‌روزرسانی در ویندوز 10، دانلود و نصب به‌روزرسانیهای ویندوز دیفندر و مرتبط با ایمنی سیستم را متوقف نخواهد کرد. در حقیقت مایکروسافت به به‌روزرسانی‌های مهم اجازه می‌دهد تا تنظیمات توقف به‌روزرسانی را زیر پا بگذارند تا امنیت کامپیوتر شما حفظ شود.

حالا وقت آن رسیده تا به گزینه جدید دیگر این بیلد بپردازیم. ویندوز آپدیت از مدت‌ها قبل از ویژگی ساعت فعال پشتیبانی می‌کند که در واقع در زمان تعیین شده توسط شما به مایکروسافت اجازه نمی‌دهد رایانه شما را به‌روزرسانی کند. این بخش با نسخه 19H1 ویندوز 10 بهتر شده و این ویژگی “Intelligent Active Hours” نام دارد.

شما باید این ویژگی را به صورت دستی از طریق Settings > Update and Security > Windows Update > Change active hours فعال کنید.

قابلیت ساعت فعال جدید، فعالیت های شما را تجزیه و تحلیل می کند و به طور خودکار ساعت های فعال را بر اساس رفتار شما تنظیم می کند. این یک تغییر کاربردی است زیرا سبب کاهش ریبوت های غیرمنتظره ویندوز آپدیت می شود.

تنظیمات پیشرفته ویندوز آپدیت در بیلد 19H1 برای اینسایدرها در دسترس است و با توجه به برنامه انتشار معمول مایکروسافت، انتظار می رود این قابلیت در به روز رسانی بعدی ویندوز 10 در آوریل 2019 ارائه شود.

منبع :

WINDOWSLATEST

2221 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,