win-10-mobile-build-10136-TOP-COVER

با عرض سلام خدمت تمامی کاربران و همراهان همیشگی سایت. امروز با بررسی بیلد 10136 ویندوز 10 موبایل پیش نمایش فنی در خدمت شما هستیم. در این مقاله قصد داریم تا به مواردی که در بیلد 10136 ویندوز 10 موبایل جدید هستند و همچنین سایر مواردی که در بیلد های پیشین بوده اما اکنون بهبود یافته اند بپردازیم و همچنین مشکلات این بیلد را خدمت شما عزیزان اعلام کنیم تا از آن ها مطلع شوید. با وینفون همراه باشید.


 توجه

این مطلب توسط وب سایت وینفون و به صورت اختصاصی تهیه شده و هر گونه باز نشر آن تنها با ذکر منبع و نام نویسنده مجاز است.


“بیلد” کلمه ای که این روز ها در وب سایت های خبری مختلف فعال در حوزه سرویس های مایکروسافت و یا در سایر حوزه ها، به وفور دیده می شود. این کلمه و ارقام مختلف آن فرآیند شکل گیری یک پلتفرم را نشان می دهند، پلتفرمی جامع که آمده شما را از نیاز به ویندوز به سوی عشق به ویندوز سوق دهد. بله درست است! ویندوز 10 همان پلتفرم نام برده ای است که آمده تمام گجت های ویندوزی را در زیر یک سقف گرد هم آورد. فرقی نمی کند که گجت شما رایانه ویندوزی باشد یا اکس باکس، ویندوز 10 آمده تا تمام شاخه ها را به یک تنه واحد تبدیل کند و نهایت همگام سازی را در آن ها به وجود آورد.

ویندوز 10 ویرایش های مختلفی دارد و یکی از این ویرایش ها، ویندوز 10 موبایل نام دارد و هم اکنون در دست ساخت و توسعه است. این ویرایش از ویندوز 10، در کنفرانس یکم بهمن 1393 ویندوز 10 معرفی شد و تا به امروز بیلد های مختلفی از آن برای اینسایدر ها منتشر شده است. جدیدترین بیلد که برای اینسایدر ها منتشر شده، 10136 نام دارد و شامل ویژگی های مختلفی است و بسیاری از محدودیت های پیشین را به حداقل رسانده است. اگر بخواهیم در ابتدای بررسی نگاهی کلی بر ویژگی های این بیلد داشته باشیم، می توان به ویژگی های زیر اشاره کرد:

 • ویژگی کار با یک دست
 • تغییر رابط کاربری نرم افزار دوربین
 • تغییر نسبی رابط کاربری نرم افزار نقشه
 • خارج شدن نرم افزار پیام رسان از حالت بتا (آزمایشی)
 • تغییر نام نرم افزار Video به Movies & TV
 • تغییر آیکون نرم افزار Music و تغییراتی جزئی در رابط کاربری
 • اضافه شدن بخش Albums به نرم افزار Photos
 • تغییر رابط کاربری مرورگر مایکروسافت اِج (اسپارتان)
 • تغییر رابط کاربری کرتانا
 • اضافه شدن بخش های جدید به تنظیمات گوشی
 • تغییرات جزئی در رابط کاربری استور بتا
 • بهبود های اکشن سنتر
 • بهبود های مولتی تسکینگ
 • شفاف شدن صفحه پین کد

مواردی که در بالا خدمت شما عزیزان اعلام کردیم، تنها عنوانی از تغییرات آن ها در این بیلد بوده است. در ادامه به بررسی تک تک این موارد و بهبود های انجام شده می پردازیم.


منوی استارت

IF

در منوی استارت بیلد 10136 ویندوز 10 موبایل بهبود های بسیاری صورت گرفته است. اگر این بیلد را دریافت کرده باشید حتما متوجه شده اید که مشکل آزار دهنده سیاه شدن نیمی از تصویر پس زمینه دیگر وجود ندارد و به طور کامل این موضوع رفع شده است. بهبود ها به تصویر پس زمینه خلاصه نمی شوند، چرا که در این بیلد مشکل سیاه شدن منوی استارت و نمایش پیغام Resuming به مدت طولانی وجود ندارد. اما اگر از گوشی های با صفحه نمایش بزرگ استفاده می کنید، مشکلی که در بیلد پیشین وجود داشت باز هم در این بیلد وجود داشته و از بین نرفته است. این مشکل که در گوشی های با صفحه نمایش بزرگ (لومیا ۱۵۲۰، لومیا ۱۳۲۰ و لومیا ۶۴۰XL) دیده می شود این است که هنگام انتخاب کاشی ها جهت قرار گرفتن تصویر زمینه، تصویر انتخابی در هر کاشی به صورت جداگانه دیده می شود! در زیر به وضوح این مشکل را مشاهده می کنید:

start menu win 10 mobile build 10136 (10) start menu win 10 mobile build 10136 (11) start menu win 10 mobile build 10136 (12) start menu win 10 mobile build 10136 (2)

اگر شما از گوشی های با صفحه نمایش بزرگ مانند لومیا ۱۵۲۰، لومیا ۱۳۲۰ و لومیا ۶۴۰XL استفاده می کنید، پس از دریافت این بیلد مشاهده می کنید که کاشی های منوی استارت همگی در سمت چپ صفحه جمع می شوند! البته جای هیچ نگرانی نیست چرا که این یک ویژگی اختصاصی برای این گوشی ها بوده و به واسطه آن می توانید کاشی ها را در 4 ردیف بر روی صفحه قرار دهید. یکی دیگر از مشکلاتی که بر روی صفحه استارت دیده می شود، تراز نبودن کاشی ها است. اگر شما تصویر زمینه را بر روی کاشی ها قرار دهید، مشاهده خواهید کرد که کاشی ها تراز نیستند. اگر به تصاویر بالا دقت کنید این موضوع را مشاهده خواهید کرد.

در زیر نیز تصاویر متعددی از صفحه استارت بیلد 10136 با چینش 4 تایی کاشی ها قرار داده شده است:

start menu win 10 mobile build 10136 (1) start menu win 10 mobile build 10136 (6) start menu win 10 mobile build 10136 (7) start menu win 10 mobile build 10136 (8)

start menu win 10 mobile build 10136 (9) start menu win 10 mobile build 10136 (5) start menu win 10 mobile build 10136 (4) start menu win 10 mobile build 10136 (3)


لیست برنامه ها

app list win 10 mobile build 10136

در این بخش تغییر زیادی دیده نمی شود. اما موردی که باید درباره آن خدمت شما بگوییم، اضافه شدن جلوه تصویری جدیدی برای نمایش برنامه ها بر اساس حروف الفبا است. در زیر این جلوه تصویری جدید را مشاهده می کنید:

app list win 10 mobile build 10136 (5) app list win 10 mobile build 10136 (6) app list win 10 mobile build 10136 (7) app list win 10 mobile build 10136 (8)

در بالای برنامه ها نیز نوار جستجو قرار دارد و دیگر خبری از آیکون آن که به شکل ذره بین بود، نیست و اکنون به صورت مجزا در بالای برنامه ها قرار گرفته است. همچنین اسکرول کردن در لیست برنامه ها بسیار سریع تر از قبل شده است. مشکلی که در این لیست دیده می شود، عدم نمایش صحیح نام برنامه شماره گیر تلفن است. این برنامه پس از یک به روز رسانی کوچکی که دریافت می کند، به SYSTEM/ تغییر پیدا می کند و در نتیجه در بالای لیست قرار می گیرد. البته این یک مشکل سیستمی بوده و امیدواریم در به روز رسانی های بعدی رفع شود.

app list win 10 mobile build 10136 (1) app list win 10 mobile build 10136 (2) app list win 10 mobile build 10136 (3) app list win 10 mobile build 10136 (4)


ویژگی کار با یک دست (برای گوشی های با صفحه نمایش بزرگ)

one handed win 10 mobile build 10136

از گوشی های بزرگ یا به اصطلاح فبلت استفاده می کنید و نمی توانید با یک دست به راحتی با آن کار کنید؟ دیگر لازم نیست که نگران این موضوع باشید چرا که در بیلد 10136 ویندوز 10 موبایل ویژگی جدیدی وجود دارد که به کمک آن می توانید به راحتی و با یک دست با فبلت خود کار کنید. نحوه کار کردن این ویژگی از این قرار است که با فشردن دکمه استارت، نیمی از صفحه سیاه شده و سایر قسمت ها در بخش پایینی صفحه قرار می گیرند. اگر شما بخواهید که اکشن سنتر را هم مشاهده کنید، می بایست از نصفه صفحه انگشت خود را به پایین بکشید تا اکشن سنتر ظاهر شود. در واقع تمام اتفاقات در نصف صفحه رخ می دهند و نیمه بالایی صفحه کاملا سیاه خواهد بود. این ویژگی در صفحه استارت یک مشکل دارد و آن هم اسکرول نکردن به پایین در این منو است و شما با فعال کردن این ویژگی، به بیشتر کاشی های منوی استارت دسترسی نخواهید داشت. البته امیدواریم به کمک بازخورد هایی که از طرف کاربران برای مایکروسافت ارسال می شود، شاهد رفع این مشکل در بیلد های بعدی باشیم. برای فعال کردن این قابلیت کافیست که برای چند ثانیه انگشت خود را بر روی دکمه خازنی/ مجازی استارت نگه دارید و همچنین برای غیر فعال کردن آن می توانید از دو روش استفاده کنید؛ یا انگشت خود را مجددا بر روی دکمه استارت نگه دارید و یا این که بر روی بخش سیاه صفحه تپ کنید. توجه داشته باشید که این ویژگی تنها بر روی گوشی های با صفحه نمایش بزرگ مانند لومیا 1520، لومیا 1320 و لومیا 640XL وجود دارد و شما در سایر گوشی ها این ویژگی را نخواهید یافت. در زیر تصاویری از این ویژگی را مشاهده می کنید:

one handed win 10 mobile build 10136 (1) one handed win 10 mobile build 10136 (2) one handed win 10 mobile build 10136 (3) one handed win 10 mobile build 10136 (4)


تغییر رابط کاربری نرم افزار دوربین

IF

در این بیلد، رابط کاربری نرم افزار دوربین تغییر کرده و با سایر عناصر ویندوز 10 همگام شده و از زبان طراحی سایر آیکون ها در این نرم افزار استفاده شده است. پیش تر این نرم افزار با نرم افزار لومیا کمرا شباهت بسیاری داشت و امکان داشت که کاربران در تشخیص این دو نرم افزار دچار اشتباه شوند. اما با تغییر رابط کاربری این نرم افزار، شما اکنون آن را با لومیا کمرا بتا اشتباه می گیرید! چرا که رابط کاربری و بیشتر عناصر این دو نرم افزار مانند یک دیگر است. همان طوری که گفتیم، این دو نرم افزار در بیشتر موارد شبیه یک دیگر هستند اما در همه موارد خیر. به عنوان مثال بخش تنظیمات این دو نرم افزار کاملا با یک دیگر فرق می کند و بخش تنظیمات نرم افزار پیش فرض دوربین مدرن تر بوده و با ویندوز 10 و عناصر آن هم خوانی بیشتری دارد. در حالی که بخش تنظیمات لومیا کمرا بتا مانند قبل بوده و تغییری نداشته است. نرم افزار لومیا کمرا بتا بسیار شبیه به نرم افزار دوربین ویندوز ۱۰ است اما یکسری ویژگی های خاص و اختصاصی گوشی های لومیا را با خود به همراه دارد. مشکلی هم که در  نرم افزار پیش فرض دوربین دیده می شود، کند بودن آن است و به این صورت که اگر بخواهید به بخش های مختلف آن بروید قدری با کندی برنامه مواجه خواهید شد همچنین در طول این بررسی، نرم افزار چندین بار کرش کرده و خارج می شد که برای نسخه آزمایشی این دست از مشکلات طبیعی هستند. پس بهتر است که در حال حاضر از نرم افزار لومیا کمرا استفاده کنید. در این نرم افزار لرزشگیر دیجیتال برای همه گوشی ها افزوده شده تا اگر در هنگام فیلم برداری یا ثبت تصاویر دستتان لرزید، چندان در آن ها تاثیر نداشته باشد. در زیر تصاویری از این نرم افزار را مشاهده می کنید:

camera app win 10 mobile build 10136 (1) camera app win 10 mobile build 10136 (2) camera app win 10 mobile build 10136 (3) camera app win 10 mobile build 10136 (4)


تغییر نسبی رابط کاربری نرم افزار نقشه

maps win 10 mobile build 10136

این نرم افزار در بیلد 10136 تغییری در نحوه عملکرد نداشته و تنها در برخی عناصر رابط کاربری آن تغییراتی دیده می شود. از جمله این تغییرات می توان به تغییر نام دکمه Explore in 3D به 3D Cities و همچنین تغییر مکان دکمه Settings و آمدن آن به زیر اطلاعات اکانت اشاره کرد. در بخش تنظیمات این نرم افزار نیز تغییراتی دیده می شود و برخی ویژگی ها و تنظیمات بیشتر به این بخش اضافه شده اند. ویژگی 3D Cities برای اولین بار در بیلد 10080 با نام Explore in 3D دیده شد. به وسیله این قابلیت شما می توانید تعدادی از شهر ها و کشور های معروف را به صورت سه بعدی تماشا کنید و در آن ها گشت و گذار کنید. متاسفانه این ویژگی برای کشور ایران به طور کامل کار نمی کند و تنها کوه ها را به صورت سه بعدی نمایش می دهد. در زیر تصاویری از محیط این نرم افزار قرار داده شده است:

maps win 10 mobile build 10136 (1) maps win 10 mobile build 10136 (2) maps win 10 mobile build 10136 (3) maps win 10 mobile build 10136 (4)


خارج شدن نرم افزار پیام رسان از حالت بتا (آزمایشی)

messaging win 10 mobile build 10136

در این نرم افزار شما می توانید به راحتی یک مکالمه متنی را به مکالمه ای صوتی تبدیل کنید و برای این کار کافیست که بر روی آیکون تلفن تَپ کنید. شما می توانید همانند بیلد 10080 با سوایپ کردن بر روی کلید Space، زبان را تغییر دهید. این نرم افزار در بیلد 10080 در نسخه بتا (آزمایشی) قرار داشت. نسخه آژمایشی به معنای وجود باگ و مشکلات بیشتر است. اما در بیلد 10136 ما شاهد از بین رفتن نام بتا و تبدیل نرم افزار به نسخه رسمی هستیم. در این نرم افزار تغییر چندانی دیده نمی شود اما بهینه تر از پیش شده است. موردی که در این بیلد مانند بیلد های گذشته و یا ویندوز فون وجود دارد، نمایش جداگانه پیغام Delivery در قالب یک پیام جداست. بار ها از مایکروسافت در خواست شده تا این مشکل را رفع کند اما باز هم ما شاهد حضور آن در بیلد 10136 هستیم. در بخش های مختلف این نرم افزار تغییراتی ایجاد شده است و از جمله آن می توان به امکان پیوست کردن تصویر و یا فیلم از طریق دوربین اشاره کرد. پیش تر نمی توانستید به صورت مستقیم از دوربین تصویر و یا ویدیو مورد نظر خود را ارسال کنید و برای ارسال آن ها باید به گالری مراجعه می کردید. تصاویری از این بخش:

messaging win 10 mobile build 10136 (1) messaging win 10 mobile build 10136 (2) messaging win 10 mobile build 10136 (3) messaging win 10 mobile build 10136 (4)


تغییر نام نرم افزار Video به Movies & TV

movies and tv win 10 mobile build 10136

نرم افزاری که برای اولین باز در بیلد 10080 با نام Video Preview دیده شد، اکنون در بیلد 10136 نیز حضور دارد اما با نام Movies & TV. این برنامه یونیورسال بوده و مانند سایر نرم افزارهای یونیورسال طراحی فِلَت دارد و منوی همبرگری نیز در آن دیده می شود. در این نرم افزار امکانات متعددی وجود دارد و مانند نرم افزار Photos می تواند تمام ویدیوها از جمله آن هایی که بر روی حافظه ابری وان درایو قرار گرفته اند را نمایش دهد. همچنین یکی از ویژگی های بارز این برنامه، توانایی اجرای فایل های تصویری با فرمت MKV است. این نرم افزار مانند قبل در لیست برنامه ها قرار دارد اما برای استفاده از آن، می بایست با ضربه زدن بر روی این برنامه آن را از استور بتا دانلود کنید. در برخی عناصر این نرم افزار تغییراتی ایجاد شده و اکنون می توان در هنگام پخش ویدیو زبان آن را نیز تغییر داد و این برای فیلم هایی که به صورت دو زبانه عرضه می شوند بسیار کاربردیست. البته هنوز اول راه بوده و قطعا در نسخه های بعدی ویژگی های بیشتری به این نرم افزار اضافه می شود. در زیر می توانید تصاویر بخش های مختلف این نرم افزار را مشاهده کنید:

movies and tv win 10 mobile build 10136 (1) movies and tv win 10 mobile build 10136 (2) movies and tv win 10 mobile build 10136 (3) movies and tv win 10 mobile build 10136 (4)

movies and tv win 10 mobile build 10136 (5) movies and tv win 10 mobile build 10136 (6) movies and tv win 10 mobile build 10136 (7) movies and tv win 10 mobile build 10136 (8)


تغییر آیکون نرم افزار Music و بهبود های جزئی در رابط کاربری

music app win 10 mobile build 10136

نرم افزار پخش موسیقی ویندوز 10 موبایل که با نام Music Preview شناخته می شد، برای اولین بار در ویندوز 10 دیده شد و برای پخش موسیقی بسیار کامل به نظر می رسید. اکنون در بیلد 10136 ویندوز 10 موبایل این نرم افزار نیز به روز رسانی شده و تغییراتی هر چند کوچک اما مفید داشته است. در این نرم افزار امکانات متعددی وجود دارد و مانند نرم افزار Photos می تواند تمام آهنگ ها از جمله آن هایی که بر روی حافظه ابری وان درایو قرار گرفته اند را نمایش دهد. قابلیت سوایپ کردن میان آهنگ ها در این نرم افزار بسیار لذت بخش است. امکانات دیگری نیز نظیر Albums در این نرم افزار وجود دارد. مایکروسافت اعلام کرده است که به زودی قابلیت های جدیدی نظیر کاشی زنده با امکان نمایش آهنگ در حال پخش، گوش دادن به رادیو، خرید ترانه ها، امکان Pin کردن آهنگ مورد علاقه به منوی استارت و… را به این برنامه اضافه می کند. از جمله تغییراتی که در این نرم افزار دیده می شود، تغییر آیکون، حذف گزینه Send Feedback و خارج شدن نرم افزار از حالت آزمایشی (پیش نمایش)، پایداری نرم افزار و بهبود رابط کاربری هستند. شایان ذکر است که در بیلد 10136 این نرم افزار به وفور کرش می کند. البته این مشکل تنها محدود به این نرم افزار نبوده و همه نرم افزار ها در بیلد 10136 به نوعی کرش می کنند و همین موضوع را می توان بزرگ ترین ایراد بیلد 10136 دانست. در زیر تصاویری از بخش های مختلف این نرم افزار را مشاهده می کنید:

music app win 10 mobile build 10136 (1) music app win 10 mobile build 10136 (2) music app win 10 mobile build 10136 (3) music app win 10 mobile build 10136 (4)

music app win 10 mobile build 10136 (5) music app win 10 mobile build 10136 (6) music app win 10 mobile build 10136 (7) music app win 10 mobile build 10136 (8)


اضافه شدن بخش Albums به نرم افزار Photos

photos app win 10 mobile build 10136

این نرم افزار نیز مانند سایرین ظاهری بسیار جذاب و مدرن دارد و رابط کاربری آن با نرم افزار پیشین که در ویندوز فون 8.1 وجود دارد بسیار متفاوت است. امکانات متنوعی دارد و از جمله این امکانات می توان به نمایش تمامی عکس های داخل گوشی، حافظه های جانبی و وان درایو همگی در یک مکان اشاره کرد! این نرم افزار قابلیتی به نام Albums دارد که در بیلد های پیشین نبوده است اما برای اولین بار در بیلد 10136 ویندوز 10 موبایل حضور دارد و به وسیله آن می توانید آلبوم تصاویر خود را ایجاد و یا مشاهده کنید. مشکل دیر لود شدن تصاویر در بیلد 10136 نیز وجود دارد اما مانند گذشته نیست و کمی سریع تر شده است. در این نرم افزار نیز شاهد کرش کردن هستیم و در برخی از قسمت های آن، لگ و کندی دیده می شود.

photos app win 10 mobile build 10136 (1) photos app win 10 mobile build 10136 (2) photos app win 10 mobile build 10136 (3) photos app win 10 mobile build 10136 (4)


تغییرات مرورگر مایکروسافت اِج (اسپارتان)

spartan win 10 mobile build 10136

اینترنت اکسپلورر، مرورگر پیش فرض گوشی های ویندوز فونی برای اولین بار در بیلد 10136 حضور نداشته و جای خود را به پسر کوچک تر خود یعنی مایکروسافت اِج (اسپارتان) داده است. این امر نشان دهنده آن است که این مرورگر تازه نفس اکنون به بلوغ رسیده و می تواند نقش مرورگر پیش فرض را ایفا کند. راستش را بخواهید مایکروسافت اِج در بیلد 10136 امکانات خیلی خوبی دارد. در این نسخه از مرورگر تغییرات بسیاری دیده می شود و از بارز ترین آن ها می توان به افزوده شدن پوسته تیره و همچنین نحوه ذخیره تصاویر به شکلی کاملا جدید اشاره کرد. گفتیم که ذخیره تصاویر با شکلی جدید! بله درست است در این مرورگر می توانید به صورت مستقیم نام تصویری که می خواهید را تغییر داده و یا این که فرمت آن را عوض کنید. این خود یکی از بهترین ویژگی ها است. مدیریت دانلود ها در مرورگر اِج بهبود یافته و شما می توانید در پس زمینه دانلود کنید بدون این که ارتباط قطع شود! سپس از پایان یافتن دانلود فایل به وسیله یک اعلانیه آگاه می شوید! البته در این نسخه تغییرات دیگری نیز وجود دارند که عبارتند از: انتخاب همه کلمات متن به وسیله ویژگی Select All، حالت Full-screen (تمام صفحه) برای تماشای ویدیو ها، پشتیبانی از حالت وب گردی InPrivate، مشخص کردن وب سایت های ایمن با یک نشانه و… . باز هم در این مرورگر ما شاهد کرش کردن های متعدد هستیم. البته این کرش ها زیاد نبوده و چندان مشکلی را برای شما ایجاد نمی کنند. در زیر تصاویری از محیط این مرورگر را مشاهده می کنید:

spartan win 10 mobile build 10136 (1) spartan win 10 mobile build 10136 (2) spartan win 10 mobile build 10136 (3) spartan win 10 mobile build 10136 (4)

spartan win 10 mobile build 10136 (5) spartan win 10 mobile build 10136 (6) spartan win 10 mobile build 10136 (7) spartan win 10 mobile build 10136 (8)


تغییر رابط کاربری کرتانا

cortana win 10 mobile build 10136

بسیاری از ویژگی ها و قابلیت ها به صفحه خانه و منوی همبرگری کرتانا اضافه شده اند. مایکروسافت می گوید که بنا بر درخواست اینسایدر ها، مجموعه رنگ ها و تم های تیره ای به کرتانا اضافه شده اند و اکنون کرتانا هر چه بیشتر با محیط سیستم عامل سازگار شده است. در این نسخه از کرتانا مدیریت پرواز های شما و همین طور بسته های مربوطه به آن ها، افزوده شده اند. شما اگر درباره آب و هوای یک منطقه خاص از کرتانا بپرسید، علاوه بر موارد قبلی، موارد و اطلاعات جدیدی را نیز به شما نشان می دهد. همچنین آیکون های آب و هوا اکنون تغییر کرده اند. البته تغییر این آیکون ها در نرم افزار Weather نیز دیده می شود. متاسفانه در این بیلد کرتانا در پاسخ به برخی سوالات، سخن نمی گوید و به صورت متنی پاسخ ها را نشان می دهد. همچنین قابلیت تشخیص موسیقی در این نسخه به خوبی گذشته کار نمی کند که امیدواریم به زودی این مشکلات رفع شوند.

cortana win 10 mobile build 10136 (1) cortana win 10 mobile build 10136 (2) cortana win 10 mobile build 10136 (3) cortana win 10 mobile build 10136 (4)


تغییرات جزئی در رابط کاربری استور بتا

store beta win 10 mobile build 10136

فروشگاه ویندوز 10 یا همان استور بتا نیز یک نرم افزار یونیورسال است و رابط کاربری یکسانی در تمام گجت های ویندوزی خواهد داشت. این استور جدید تمام نرم افزارهای یونیورسال را در بر می گیرد و شما می توانید برنامه های یونیورسال مانند مجموعه آفیس و… را از این استور دانلود کنید. این دومین نسخه از استور بتا است که در ویندوز 10 موبایل حضور دارد و اولین نسخه آن در بیلد 10080 دیده شد. استور بتا یکی از بخش های فوق العاده عذاب آور بیلد 10136 بوده و مشکلات بسیاری چه در دانلود برنامه ها و چه در پایداری دارد. امکان ندارد که به این فروشگاه نرم افزاری بروید اما با کرش کردن آن مواجه نشوید. البته این موضوع کاملا طبیعیست اما ممکن است باعث آزار بیش از حد کاربران شود. شما می توانید فروشگاه را مرور و در آن جستجو کنید و همین طور به دانلود برنامه ها بپردازید. شما می توانید هزینه بازی ها و برنامه هایی که امکان خرید از طریق کردیت کارت، گیفت کارت و پی پال را دارند را بپردازید. در این فروشگاه جدید، فیلم ها و موسیقی ها نیز جهت خرید قرار دارند اما در حال حاضر نمی توانید آهنگ ها را خریداری کنید. یکی از تغییراتی که در رابط کاربری این فروشگاه دیده می شود، افزوده شدن پوسته تیره به آن است و اکنون با سایر بخش های ویندوز 10 هر چه بیشتر هم خوانی دارد.

store beta win 10 mobile build 10136 (1) store beta win 10 mobile build 10136 (2) store beta win 10 mobile build 10136 (3) store beta win 10 mobile build 10136 (4)


اکشن سنتر (Action Center)

Action center win 10 mobile build 10136

اکشن سنتری که در این بیلد شاهد آن هستیم، تغییراتی داشته و تنها به رفع بهبود ها محدود نشده است. اکشن سنتر ویندوز 10 موبایل در کنفرانس یکم بهمن 1393 معرفی شد و تا به امروز تغییراتی داشته و بهبود یافته است. از جمله تغییراتی که در این بیلد در اکشن سنتر می شود مشاهده کرد، می توان به تغییر آیکون دکمه ها، تغییر کارکرد دکمه وای فای، امکان بالا کشیدن اکشن سنتر با کشیدن انگشت در هر قسمت آن اشاره کرد. تغییر کارکرد دکمه وای فای به این معناست که دیگر لازم نیست برای خاموش و یا روشن کردن وای فای با استفاده از این دکمه به تنظیمات بروید. بلکه می توانید به راحتی و تنها با یک ضربه کوچک آن را خاموش و یا روشن کنید و در صورتی که تمایل دارید به تنظیمات وای فای هدایت شوید، کافیست برای چند لحظه انگشت خود را بر روی این دکمه نگه دارید. قابلیت بالا کشیدن اکشن سنتر با لمس هر قسمت از صفحه نیز اضافه شده تا دیگر لازم نباشد انگشتتان را از پایین اکشن سنتر به سمت بالا بکشید. همچنین در این بخش می توانید تنها با کشیدن انگشت خود به سمت پایین و بدون فشردن دکمه Expand، به دکمه های بیشتری دسترسی داشته باشید. پیش تر برای انجام این کار حتما باید بر روی دکمه Expand تپ می کردید اما دیگر لازم نیست که این کار را انجام دهید. اکنون می توانید اکشن سنتر را با کشیدن انگشت در هر قسمت صفحه، به بالا بکشید یا به اصطلاح ببندید. مشکلی که در این بخش دیده می شود کمی تاخیر در نمایش اکشن سنتر است. البته این تاخیر چندان به چشم نمی آید اما بایستی سریع تر از این عمل کند.

action center win 10 mobile build 10136 (1) action center win 10 mobile build 10136 (2) action center win 10 mobile build 10136 (3) action center win 10 mobile build 10136 (4)


مولتی تسکینگ (Multi Tasking)

IF

مولتی تسکینگ یکی از ویژگی های ویندوز 10 موبایل بوده و در بیلد 10136 تغییری داشته است. البته شاید این تغییر چندان بزرگ نباشد اما برای شروع مناسب است. این تغییر که از آن نام می بریم، امکان نمایش تصویر پس زمینه در این بخش است و تصویری که نمایش داده می شود در واقع همان تصویریست که برای پس زمینه صفحه استارت انتخاب کرده اید. بهبود هایی نیز در این بخش اعمال شده که بارز ترین آن ها افزایش نسبی سرعت جابه جایی میان برنامه هاست. همان طوری که می دانید، در مولتی تسکینگ می توان پنجره ها را به صورت افقی دید اما این افقی شدن شرایطی دارد. شرط این است که قبل از نمایش مولتی تسکینگ، گوشی خود را به حالت افقی گرفته باشید. اگر ابتدا مولتی تسکینگ را اجرا کنید و سپس گوشی را در حالت افقی قرار دهید، تغییری مشاهده نخواهید کرد و مولتی تسکینگ افقی نمایش داده نمی شود. این یکی از مشکلات جزئی این بخش است که امیدواریم به واسطه بازخوردهایی که از سوی اینسایدر ها برای مایکروسافت ارسال می شود، رفع شود.

multi tasking win 10 mobile build 10136 (1) multi tasking win 10 mobile build 10136 (2) multi tasking win 10 mobile build 10136 (3) multi tasking win 10 mobile build 10136 (4)


نرم افزار مخاطبین (People)

people win 10 mobile build 10136

نرم افزار مخاطبین (People) که یونیورسال بوده و طراحی کاملا مدرنی دارد برای اولین بار در این بیلد ۱۰۰۵۱ ویندوز ۱۰ موبایل دیده شد. در بیلد 10136، این نرم افزار مانند نسخه قبلی آزمایشی (آلفا) است و مشکلاتی دارد. یکی از ویژگی های بارز این نرم افزار همگام سازی با تمام اکانت های شما مانند فیسبوک، جیمیل، اوت لوک و… است که این امکان را به شما می دهد به تمامی مخاطبانتان به صورت یکجا دسترسی داشته باشید و به راحتی با هر یک از آن ها تماس گرفته و یا به آن ها پیام بفرستید. در بیلد 10136 تغییراتی در رابط کاربری این نرم افزار ایجاد شده و به اصطلاح بهبود یافته است. از جمله این تغییرات می توان به تغییر رنگ ابزار ویرایش مخاطب از خاکستری به آبی، جابه جایی برخی تنظیمات، رفع مشکل کرش و… اشاره کرد.

people win 10 mobile build 10136 (1) people win 10 mobile build 10136 (2) people win 10 mobile build 10136 (3) people win 10 mobile build 10136 (4)


شماره گیر (Dialer)

dialer win 10 mobile build 10136

اگر با این بخش از ویندوز 10 موبایل آشنایی ندارید، اجازه دهید توضیح مختصری درباره آن خدمت شما ارائه کنیم. این شماره گیر برای اولین بار در بیلد 10051 دیده شد. اعداد در این شماره گیر به یک دیگر نزدیک شده اند تا شما بتوانید به راحتی با شماره مورد نظر خود تماس برقرار کنید همچنین یک قابلیت جدیدی که به این بخش اضافه شده، شماره گیر هوشمند است. به این صورت که شما یک رقم از شماره را وارد می کنید و این نرم افزار برای شما لیستی از شماره ها که آن رقم مورد نظر در آن ها است را نشان می دهد. البته این قابلیت پیش تر در سایر پلتفرم ها وجود داشته است. در بیلد 10136 تغییرات بسیار جزئی و نا چیزی در این بخش دیده می شود. به عنوان مثال مشکل از دست رفتن برخی تماس ها تا حدودی رفع شده است. مشکلی که باعث می شد در برخی تماس ها نام تماس گیرنده نمایش داده نشود نیز رفع شده است.

dialer win 10 mobile build 10136 (1) dialer win 10 mobile build 10136 (2) dialer win 10 mobile build 10136 (3) dialer win 10 mobile build 10136 (4)


صفحه پین کد

IF

صفحه پین کد یکی از بخش هایی است که در بیلد 10136 دستخوش تغییراتی شده است. این که می گوییم تغییرات، منظور تغییر ارقام یا حالت آن ها نیست. تغییر ایجاد شده در این بخش، شفاف شدن پس زمینه ارقام است. در ویندوز فون 8.1 صفحه پین کد به صورت مجزا و به رنگ خاکستری بر روی لاک اسکرین ظاهر می شد و تصویر لاک اسکرین یا همان صفحه قفل مشخص نبودد. اما اکنون با شفاف شدن پس زمینه ارقام صفحه پین کد، می توانید هنگام بالا آمدن این صفحه، تصویر لاک اسکرین را نیز مشاهده کنید. پس از نصب بیلد 10136 ویندوز 10 موبایل، در این بخش تاخیر دیده می شود. شما می بایست صبر کنید تا این صفحه نمایش داده شود. این فرآیند چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد.

pin pad win 10 mobile build 10136 (1) pin pad win 10 mobile build 10136 (2) pin pad win 10 mobile build 10136 (4) pin pad win 10 mobile build 10136 (3)


تنظیمات

settings win 10 mobile build 10136

بخش عمده تغییرات بیلد 10136 ویندوز 10 موبایل در بخش تنظیمات دیده می شود. در این بخش تغییراتی در رابط کاربری اعمال شده و هم چنین بخش های جدیدی به تنظیمات اضافه شده اند. یکی از مهم ترین آن ها که کاربران ویندوز فون بسیار منتظر آن بوده اند، اضافه شدن پروتکل های PPTP و SSTP است. این ویژگی بسیار کاربردی است زیرا اکثر سازمان ها و یا مراکز آموزش عالی مانند دانشگاه ها از این پروتکل ها جهت خصوصی سازی و رمز نگاری شبکه ها استفاده می کنند. اما تغییرات کاربردی به پروتکل ها محدود نمی شوند! چرا که در بخش های مختلف مانند Cellular & SIM نیز ویژگی های جدیدی اضافه شده است. ویژگی 3G Only برای اولین بار به گوشی های ویندوزی در بیلد 10136 افزوده شده و بسیار به کاربران کمک می کند. این ویژگی باعث می شود که کاربران اختلالات ریز شبکه را احساس نکرده و افت سرعت و کیفیت در ارتباط با شبکه نداشته باشند. همچنین رابط کاربری این بخش نیز تغییر کرده است. در واقع در تنظیمات، Cellular & SIM در دو بخش حضور دارد که یکی همان نسخه قدیمی بوده و دیگری نسخه جدید است. می خواهید که بدون مشکل آنلاک کردن گوشی با برنامه های جانبی برنامه های کرک شده را نصب کنید؟ دیگر لازم نیست که نگران باشید چرا که در بیلد 10136 ویندوز 10 موبایل بخشی به نام For Developers وجود دارد که به شما این امکان را می دهد بدون آنلاک کردن گوشی به وسیله نرم افزار های جانبی، برنامه های کرک شده را بر روی گوشی خود نصب کنید. بخش هایی نیز به تنظیمات وای فای اضافه شده اند که به کاربر این امکان را می دهند رمز مودم های خود را کنترل و مدیریت کند. در بخش Ease Of Access نیز قابلیتی اضافه شده که به کمک آن می توان اندازه فونت متون بخش تنظیمات را تغییر داد و آن ها را کوچک یا بزرگ کرد. تغییرات دیگری که در این بخش دیده می شوند جزئی هستند. به عنوان مثال بهبود حالت افقی تنظیمات در گوشی های بزرگ، نمایش جزئیات و اطلاعات بیشتر در Battery Saver از جمله این تغییرات جزئی هستند.

settings win 10 mobile build 10136 (1) settings win 10 mobile build 10136 (2) settings win 10 mobile build 10136 (4) settings win 10 mobile build 10136 (5)

settings win 10 mobile build 10136 (7) settings win 10 mobile build 10136 (9) settings win 10 mobile build 10136 (10) settings win 10 mobile build 10136 (11)

settings win 10 mobile build 10136 (12) settings win 10 mobile build 10136 (13) settings win 10 mobile build 10136 (14) settings win 10 mobile build 10136 (15)

settings win 10 mobile build 10136 (16) settings win 10 mobile build 10136 (17) settings win 10 mobile build 10136 (18) settings win 10 mobile build 10136 (19)

settings win 10 mobile build 10136 (20) settings win 10 mobile build 10136 (21) settings win 10 mobile build 10136 (22) settings win 10 mobile build 10136 (23)


در مقاله بالا سعی شد تا بیشتر ویژگی های جدید و مشکلاتی که در بیلد 10136 هستند پوشش داده شوند. به هر حال ممکن است که یک سری مشکلات و ویژگی ها در این بیلد وجود داشته باشند و در این مقاله نامی از آن ها برده نشده باشد. بیلدی که مورد بررسی قرار گرفت نسخه Fast بود و مطمئنا مشکلات زیادی نسبت به نسخه Slow دارد و در صورت انتشار نسخه Slow تعدادی از مشکلاتی که در مقاله به آن ها اشاره کردیم، حضور نخواهند داشت و رفع خواهند شد.

نظر خود را درباره بیلد 10136 ویندوز ۱۰ موبایل پیش نمایش و همچنین بررسی انجام شده توسط تیم وینفون، با ما در میان بگذارید.

تهیه شده در وینفون

منبع : وینفون
998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
رضا
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

عالی بود خسته نباشید

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

  ممنون رضا جان

ardalanrzn
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

خیلی نسبت به نسخه قبلی پیشرفت داشت و ثبات بیشتری هم داشت، خیلی از مشکلات قبلی رو هم حل کرده بودن که نشون میده چقدر به فیدبک اینستایدرا اهمیت میدن. ولی هنوزم مشکلایی داشت که رو اعصاب بود.

1. نرم افزار phone رو گوشیای دو سیم کارت مشکل داره و link نمیشه.
2. گوشی هر ازگاهی قاطی میکنه و صفحه سیاه میشه. فقط هم با Reset کردن مشکل حل میشه.
3. هر ازگاهی یه نقطه آبی رنگ رو صفحه ظاهر میشه که به نظر میاد popup menu برنامه ها باشه ولی شما چیزی نمیبینی و باید back رو بزنی تا اون نقطه آبی حذف بشه.
4. قابلیت کار با یک دست هم رو گوشی من کار نکرد ( لومیا 535). هرجا خوندم نوشته بودم 5 اینچ به بالا، ولی به نظر میاد خود 5 اینچ جزو این دسته قرار نمیگره.

من این چندتا رو تو این چند روز تست دیدم و بیشتر از هر چیز دیگه به چشمم اومد. فیدبک هم زدم و اتفاقا تو توییتر Gabe Aul هم بهش اطلاع دادم. امیدوارم رسیدگی کنن.

راستی یه سوال، من بعد از تست 10136 گوشی رو برگردوندم به 8.1. حالا هر کاری میکنم نمیتونم آپدیت 8.1 GDR2 رو بگیرم. وقتی Windows Insider رو نصب میکنم و کاراشو انجام میدم، مستقیم میره واسه گرفتن 10136 و دیگه 8.1 رو بهم نمیده! کسی همچین مشکلی نداشته!؟

  Sina
  پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

  دیگه نمیشه آپدیت دوم رو بگیری اون یه باگ و یه اشتباه از طرف مایکروسافت بود که برطرفش کرد الان فقط یه راس میره وین 10

   ardalanrzn
   پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

   جدا؟! یعنی دیگه هیچ راهی نداره آپدیت دوم رو بگیریم؟! خیلی حیف میشه اینطوری، ترتیب تنظیمات تو آپدیت دوم خیلی مفید بود!

   hazhir
   پاسخ دهید چهارشنبه 4 تیر 1394

   سلام دوست ویندوزی من…راستی من نمیدونم 2 روز پیش یک اپدیتی برام اومد که منم زدم نصبش کردم……حالا نمیدونم چرا روی ی صفحه مونده و اصلا تغییری نمیکنه….اگه میتونی کمکم کن….راستی این یکی حسابم هم اینسایدر نیست

  مسعود
  پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

  آقای مرادی هم اشاره کردن که فقط قابلیت کار با یک دست روی سه تا موبایل امکان پذیره ، همون طوری که کیبورد شناور مختص این سه تا گوشی بود.

  احمد
  پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

  من هم همین مشکل را داشتم و بعد از آمدن این بیلد دیگه آپدیت دوم 8.1 رو دریافت نمیشه کرد

M
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

یعنی واقعا هنوزمشکل delivery درس نشده؟؟؟
پس کی

Sina
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

خشسته نباشی عرفان جان معلوم نیست چند شبانه روز روی این نقد و بررسی طولانی کار کردی کم کمش حد اقل 4 روز وقت برده دست مریزاد عرفان :))

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

  ممنون عزیز. 🙂

parsa
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

فوق العاده است

Michael
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

625 همچنان با گذشت این همه بیلد قابلیت دریافت و ارسال اس ام اس نداره .. گذارش هم زیاد فرستاده شده ولی پاسخی نرسیده

میلاد
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

خسته نباشید جامع وکامل بود

seyyed
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

خسته نباشی اقا عرفان
گفته بودن هرکی بیلد قبلی رو داره باید دانگرید کنه ب هشت و یک
وگرنه ی هفته صبر کنه
درست نشد؟ی هفته شداااا…..
ممنون میشم ج بدی

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

  سلام عزیز. راستش هنوز خبری نشده. اگر اطلاعاتی منتشر بشه حتما خبر میدیم.

  ardalanrzn
  پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

  دوست عزیز یه هفته از نظر ما شده، بیلد 10136 اگه اشتباه نکنم دوشنبه یا 3شنبه پیش ریلیز شد که اول هفته اونا محسوب میشه. هفته جدید تا از فردا (2شنبه) هست و امکان داره تا آخر هفته بیلد جدید که احتمالا 10145 باشه با یه سری فیکس جدید ریلیز بشه.

  omid
  پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

  اون یه هفته قضیش منتفی شد که.اگه اینسایدر هاب گوشیتو چک کرده باشی خود مایکروسافت گفت که این اپدیت فقط با دانگرید نصب میشه.راه دیگشم اینه که تا اومدن بیلد بعدی صبر کنی.
  اگه این بیلدو میخوای همین الان دانگرید کن

محمد
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

امیدوارم مشکلات ذکر شده و کاستی ها فقط برای این باشه که مایکروسافت نخواد ویندوز اصلی رو لو بده و ویندوز اصلی یک شکفتی به تمام معنا باشه

محمود دهقان
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

930 قابلیت با یک دست کار کردن رو داره؟

shahram
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

ایکاناش خیلی خشک اگه کمی فانتزی تر کنن بهتر .

محمد
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

عالی،خسته نباشید
فقد تو بیلد قبل تو مولتی تسک حتما باید رو ضربدر تاچ میکردی که بسته بشه ولی الان مثل ۸.۱ میشه به سمت پایین بکشیشون برا بسته شدن،فک کنم اینم تو بررسی بود دیگه کامل بود
البته for developer هم یکم نیاز به توضیح بیشتر داشت
متشکر

  لوک خوش شانس
  پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

  برای من که تو همون بیلد ۱۰۰۸۰ هم با سوایپ به پایین بسته میشدن.

احمدرضا
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

واقعا عالی بود آقا عرفان دسته شما درد نکنه حرف نداشت این پستتون عالی بود

محمد
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

سلام دوستان.

الان حالت دلیوری پیامک مثله ویندوز فون ۸.۱ هستش یا تغییر کرده؟

اصلا مایکروسافت قصد تغییرش رو داره؟
حالت فعلی خیلی بده و اذیت کننده !

  مسعود
  پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

  شما اصلا به متن نگاه کردید ؟ گفته شده که مثل قبله .

   محمد
   پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

   شما سوال منو خوندین؟

امیر
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

بسیار ممنون.

سعید
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

سلام
مرسی عالی بود .
دوستان کسی این بیلد آخری را روی 520 گرفته (8.1) ؟ روی 520 مشکلی نداره ؟
چون من اگر بگیرم با توجه به شرایطم دیگه نمیتونم دانگرید کنم ، میخواستم ببینم ریسک کنم یا نه !

  سینا
  پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

  روی 520 مشکلات گیر کردن و هنگ و تاخیر زیاده
  توصیه می کنم آپدیت نکنید فعلا

Beautiful Mind
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

ممنون برای بررسی.ممکنه بگید مصرف باتری وکارکرد CPU تو این بیلد چطوره؟هنوزم گوشی تو حالت عادی داغ میکنه؟
راستی همه نوع برنامه و بازی نسب میشه یا بعضی برنامه ها از دسترس خارجه ونصب نمیشه.؟توروخدا کسی که نصب کرده بیلد جدیدوجواب بده

مسعود
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

بیشتر از قابلیت های ریزی که مایکی اضافه کرده خوشحالم ، گرچه زیاد به چشم نمیاند ، ولی خیلی خیلی کار با گوشی هوشمند را جذاب می کنه.
نکته ای که آقای مرادی بهش اشاره نکردید ، اینه که آیا امکان سوایپ کردن برای رفتن به تب های مختلف مثلا در برنامه آلارم اند کلاک وجود داره ؟
دوم این که این تم تیره مثه قبل فقط تشکیل شده از رنگ سیاه ؟ من نمی دونم مایکی کی میخاد دست از سفید یا سیاه یک دست ، دست برداره.
سوم این که امکان دانلود کیبورد فارسی هست ؟ من توی بیلد قبل هرچه قدر تلاش کردم نشد.
بعدا سوالات بیشتری مطرح می کنم . در ضمن تشکر می کنم از آقای مرادی ، واقعا بررسی جامعی بود.

  مسعود
  پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

  راستی آقای مرادی یه سوال دیگه ، توی آفیس 16 با گزینه ای به نام آپگرید برخورد کردم. میشه بگید آپگرید کردن دقیقا چه امکاناتی رو به آفیس اضافه می کنه و چه قدر هزینه می بره ؟

  سینا
  پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

  امکان سوایپ وجود داره

mojtabahere
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

چرا از والپیپر های آی او اس استفاده کردید؟

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

  دلیل خاصی نداره. سلیقه شخصی بوده 🙂

adib
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

عاقاااااا
برا من ستور بتا واردش نمیشه
چ کنم درست شه؟
لومیا 520

  حامد
  پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

  برای من هم وارد نمیشه اکثر اوقات
  چندین بار که امتحان می کنم یه بار وارد میشه
  البته وارد نشه سنگین تره ، چون بخوای دانلود کنی کرش میکنه….

مجتبی
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

با ذکر منبع و نویسنده در یک سایت 180 هزار نفره کپی شد 🙂

hossein
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

سلام ببخشید که اینجا سوال میکنم اخه دو روز ه لومیا۸۳۰خریدم البته حساب مایکروسافت داشتم لو میا۶۲۰گوشی قبلیم بود از حساب گوشی قبلیم استفده کردم وحتی حساب جدید هم ساختم ولی موقعی که میخوام از استور دانلود کنم این ارور میده۸۰۵a01f6خواهش میکنم کمکم کنید۶روزمهلت تعویض دارم البته وارد استور میشم ولی موقع دانلود میخواد دانلود کنم میره رو دانلود ولی دانلود نمیکنه به وای فای هم وصل نمیشه…هرکسی یه چیزی میگه یکی میگه خط گوشیت رو عوض کن برو همراه اول بگیر درست میشه یکی میگه برووی پی ان بخر با وی پی ان وارد استور بشو ..حالا نمیدونم مشکل از کجاست اگه از گوشیمه برم پس بدم اگه نیست لطفا کمکم کنید ،،زمان و تاریخ وهمه رو رو امریکا هم گذاشتم ولی درست نشد رمز حساب مایکروسافتمم عوض کردم بازم نشد ..حتلا این گوشی ۸۳۰بدون برنامه واپدیت شدن چه بدردی میخوره..خواهش میکنم التماستون میکنم کمکم کنید

  akbar
  پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

  استور این روزا یکم مشکل داره.به اکانتت خیلی ربطی نداره.آخر شبا که سرعت بهتره امتحام کن.با نت سیم کارت امتحان کن.اینترنت رو عوض کن.گاهی میگیره.بعضیام میگن region رو عوض کنی درست میشه
  بذار فرانسه،ایتالیت،هر جایی.تست کن تا بشه

سجاد
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

لومیا 640 xl
متلسفانه برای من 4 ردیفه نمیشه
بعدد مشکلاتی دارع که کم کم نمایان میشه پیشنهاد میکنم همگی صبر کنن

  0-20
  پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

  هارد ریست کردی یا نه؟ بعضی اوقات بعد از نصب آپدیت خوب کار نمیکنه یابعضی چیزا کلا کار نمیکنه با هارد ریست درست میشه.

جمال
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

من 930 دارم بیلد 10136 رو نصب کردم ولی کاشی تماس اصلا کار نمیکرد . کاشی رو بزرگ کردم نوشته Phone off هرکاریش کردم نتونستم تماس بگیرم . ولی از قسمت مخاطبین با انتخاب مخاطب میتونستم تماس بگیرم . راه حلی داره که درست بشه ؟

  احمد
  پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

  این کاشی روی صفحه اصلی رو پاک کن و از توی لیست برنامه ها آیکون Phone قو دوباره روی صفحه پین کن

   جمال
   پاسخ دهید سه شنبه 3 تیر 1394

   ممنون از پاسختون ببخشید دیر جواب میدم الان دوباره در حال نصب بلیدم ببینم ایشالا با روش شما درست بشه چو حتی سافت ریست و هارد ریست هم کردم دیگه گوشی لود نشد . حالا دوباره دان میکنم تا بنصبم . موفق باشید

mehrdad
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

ممنون،خیلی خوب بود،من دارم دانلودش میکنم ببینم چطوره این بیلد
۹۳۰

Mohsen
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

سلام حجم آپدیتش چقدره ؟؟؟

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

  اگر اشتباه نکنم نزدیک 500 مگابایت

smp
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

اقا دو تا سوال از اونایی که نصب کردن؟تو بیلد قبلی مخاطبی رو با اسم فارسی نمیشد ذخیره کرد.تو این بیلد حل شده؟دوم اینکه ایا میشه برنامه های توی مولتیتسکینگ رو عوض کرد؟
به جز اون چهارتای اصلی.ممنون میشم اگه جواب بدید

جاسم
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

Cpuداغ میکنه ومصرف باتری هم هنوززیاده.

مایکروسافت
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

متاسفانه من مشکل استارت رو دارم که وقتی صفحه استارت طولانی میشه تصویر نصفش سیاه میشه نمیدونم چیکارش کنم لطفا راهنمایی کنید بدجوری رو اعصابمه

mnik
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

۶۲۵ مشکل دریافت. و ارسال اس ام اس داره.و دیتای سیم کارت روشن نمیشه.در واقع از نت سیم نمیشه کلا استفاده کرد.کسی راه حلی داره؟ اینم بگم بعد از اپدیت. پیش نمایش دو تا اپدیت کوچک هم دریافت کردم.

ادیب
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

مصرف باتری فوق العاده زیاده
من تا وقتی تو خونه ام گوشیم ی سره تو شارژه
وقتی هم بیرونم سره دو ساعت خالی میشه
خیلی داغونه
تو فکر دانگریدم
لومیا ۵۲۰
ولی از یه لحاظ دلم نمیاد دانگرید کنم:
واقعا زیباست
انقدی که نمیتونم دل بکنم!

  amirdante
  پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

  آقا ادیب نگاکنید منم لومیا ۵۲۰ دارم و بعد آپدیت همین مشکل رو داشتم تا جایی که به گریه افتادم اما بعد ریست تو فکتوری یا همون بازگشت به تنظیمات کارخانه همه چیز حل شد تا جایی که الان مشکلی باهاش ندارم البته من هنوز رو ۱۰۰۸۰ موندم و منتظر نشستم و دارم با یه تبلت asus memo pad 8 که واقا با این همه که مردم از بد بودن اندروی میگن کیف میکنم ولی اگه واسش ویندوز ۱۰ بیاد خود کشی می کنم و به برادرم میگم بعد مرگم اونو تو حلقم فرو کنه :-)>_<:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)

ممد
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

آقا این استور چرا اینجوری شده با کامپیوتر نمیشه دان کرد ارور بد گیت وی رو میده

Static-X
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

اقا عرفان واقعا خسته نباشید.ممنون از زحماتتون.واقعا عالی بود.هم بررسی شما هم ویندوز ۱۰ موبایل.واقعا عالی شده.ایکاش اونایی که همش ایراد میگیرند میدند که چقدر پیشرفت کرده.اول کاره هنوز جا واسه پیشرفت داره ولی نسبت به ویندوز ۸/۱ واقعا خیلی پیشرفت کرده.ولی در مورد مرورگر اج یکم شک دارم که با این اکسپلورر خودم خیلی فرق داشته باشه.اکسپلورر خودمون که چنگی به دل نمیزنه.من که باهاش مشکل دارم.خیلی کرش داره.کلا مایکروسافت همیشه تو مرورگر مشکل داشته.یا ضعیفه باز نمیکنه تا جایی که خود سایت پیغام میده مرورگرتو عوض کن یا مشکل امنیتی داره.کلا همیشه با ایده ال خیلی فاصله داشته.

Hell.King
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

تو گوشی من ( 535 ) که مشکل حذف هر گونه فایلی وجود داره. هیچ عکس فیلم یا … رو نمیشه پاک کرد. فقط یه روکش خاکستری میاد رو صفحه و قسمت بالا سمت راست هم یه نقطه ابی ایجاد میشه انگار داره یه پروسسی صورت میده ولی هیچی به هیچی و باید دکمه بازگشتو بزنم. اگه نزنم و لاک بشه تو این وضعیت دیگه بالا نمیاد صفحه و سیاه میشه و تنها با ریستارت کردن درست میشه.
هیچ شماره ای رو نمیشه بلاک کرد به محض اینکه شماره رو اضاف میکنم کرش میکنه.
با وجود اینکه تیک گزینه ی صدای کلید ها برداشته شده ولی همچنان هنگام شماره گیری دکمه ها صدا دارن. و تا فعلا نتونستم صداشو قطع کنم.
ولی نسبت به 8.1 واقعا جذاب تر و حرفه ای تر شه واقعا داره عالی میشه

  akbar
  پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

  باید گوشیتو به حالت افقی یا لنداسکیپ در بیاری تا پیغام پاک کردن رو ببینی و تایید کنی

   Hell.King
   پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

   مرسی اکبر جان واسه راهنمایی مفیدت. همیشه چرخش صفحه رو قفل میکنم واسه این متوجهش نشدم.

amirafzar
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

تو این سایت فقط شما خوب می نویسید.

hossein
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

سلام ببخشید که اینجا سوال میکنم اخه دو روز ه لومیا۸۳۰خریدم البته حساب مایکروسافت داشتم لو میا۶۲۰گوشی قبلیم بود از حساب گوشی قبلیم استفده کردم وحتی حساب جدید هم ساختم ولی موقعی که میخوام از استور دانلود کنم این ارور میده۸۰۵a01f6خواهش میکنم کمکم کنید۶روزمهلت تعویض دارم البته وارد استور میشم ولی موقع دانلود میخواد دانلود کنم میره رو دانلود ولی دانلود نمیکنه به وای فای هم وصل نمیشه…هرکسی یه چیزی میگه یکی میگه خط گوشیت رو عوض کن برو همراه اول بگیر درست میشه یکی میگه برووی پی ان بخر با وی پی ان وارد استور بشو ..حالا نمیدونم مشکل از کجاست اگه از گوشیمه برم پس بدم اگه نیست لطفا کمکم کنید ،،زمان و تاریخ وهمه رو رو امریکا هم گذاشتم ولی درست نشد رمز حساب مایکروسافتمم عوض کردم بازم نشد ..حتلا این گوشی ۸۳۰بدون برنامه واپدیت شدن چه بدردی میخوره..خواهش میکنم التماستون میکنم کمکم کنید بلا خره کسی جواب ما رو نداد هارد ریست هم کردم

نرگس
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

سلام، هات اسپات من توی بیلد سومی هم که دان کردم کار نمیکنه، کسی این مشکل رو داره ؟ من چکار کنم ؟??

مصی
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

عالی بود.خوب بررسی کرده بودین.خسته نباشین.

hossein
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

ما همچنان نیازمند کمک شما دوستان عزیز هستم مخصوصا مسولین سایت وینفون

سجاد
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

من گوشیم لومیا 720 هستش تو همه بیلد های ویندوز 10 که دانلود شده مشکل بسته شدن خود به خودی برنامه هارو دارم.کسی تو مشکلات اینو نگفته یعنی فقط این مشکل برای گوشیه منه؟
کسی این مشکل و نداره؟؟

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

  سلام عزیز.
  نه این مشکل فقط مخصوص شما نیست و برای همه وجود داره. داخل متن هم به موضوع کرش کردن برنامه ها اشاره شده. البته در نظر داشته باشید که هنوز در نسخه پیش نمایش فنی هستیم.

hassan
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

اقا عکس پس زمینه موبایل که عکس گرفتید خیلی خوشگله تنها چیزی که تو ذوق زده این حالت شیشه ای کیبرد رمز عبور اصلا باهاش حال نکردم تم خاکستری هیجان وزیبایی بیشتری داشت چون لاک اسکرین باتم خاکستری بهبالا میرفت

مجید
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

من lumia 930 دارم. هر برنامه ای که بخوام از store بگیرم تقریبا دو سه روز طول می کشه تا دانلود بشه و همیشه pending میشه. لطفا راهنمایی کنید که این مشکل گوشیه یا از اینترنته و یا یه جیزه دیگه؟
ممنون

  Hell.King
  پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

  منم این مشکل رو دارم با این تفاوت که چند دقیقه پندینگ هست بعد ارور میده . مجبور شدم وی پی ان نصب کنم تا بتونم راحت از استور دانلود کنم

رضا
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

سلام ممنون از زحماتتون.
ممنون میشم جواب بدید.
من بیلد۱۰۰۸۰دارم احتمال داره مشگلو باسه اپدیت حل نکنه مایکروسافت مجبور بشیم به ۱\۸بر گردیم

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

  سلام هنوز در این خصوص چیزی گفته نشده. پیشنهاد میکنم چند روز دیگه هم صبر کنید.

hassan
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

یه نظری داشتم به نظرم اگه برای حالت کاربایه دست به جای اینکه نصفه صفحه مشکی میشد همون تصویر پس زمینه پشت تصویر نصفه صفحه می افتادخیلی بهتر شیکتر وزیبا تر وکاربردی تر بود راستی درباره ایکس باکس گیم این بیلد چیزی نگفته بودید ومثلا تصویر نصفه صفحه به طور مجزا روش قرار میگرفت خیلی کاربردی لطفا اگه میتونید فیدبک بدید مرسی

hossein
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

من مشکل اقا مجید رو دارم

پویا آبسالان
پاسخ دهید یکشنبه 1 تیر 1394

سلام خوبی اقا عرفان
یکی از مشکلات دیگه حل نشده اینه بعد از هارد ریست نمیشه زبان فارسی رو دانلود کرد زبان فارسی کیبورد
ممنون میشم راه حلی بدین

mspforg
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

سلام طاعات و عبادات همه عزیزان قبول باشه
خیلی ممنون از مطلب خیلی مفید و بسیار کاملتون به امید موفقیتهای روز افزون

armin
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

واقعاً عالی بود دستتون درد نکنه
???

hassan
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

قفل صفحه اش شده مثله اندروید اصلا حال نکردم خوب نیست حداقل صفحه ی کیبردش شیشه ای مات بشه

hassan
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

اقا کاش یه قابلیت بود که میشد تصویرهای بینگ پشت زمینه کورتانا قرارداد

meyssam
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

تنها مشکلی ک دارم اینه ک استور بتا خیلی هنگه.ویک سری نرم افزارها ک باید اپدیت بشه به سختی میشه.کسی برخورد کرده؟

Milad
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

جلو اسکایپ من ارور نوشته پاکم نمیشه تا دوباره نصبش کنم : |
ویندوز 10 بیلد 10136 لومیا 1520 : )

ارمین
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

درود
بسیار عالی بوذ دلاور

ali
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

خیلی ممنون برای نقد زیباتون آقا عرفان من که خیلی لذت بردم

احمد
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

با تشکر از مطلب بسیار خوبتون
یک سری مشکلات هم من باهاش روبرو شدم.
1. بعد نصب بیلد جدید بیشتر از 95% برنامه هایی که رو صفحه استارت پین کرده بودم دیده نمیشن در حالیکه وقتی به تک تک برنامه ها در لیست مراجعه میکنم نوشته که پین شده هستند اما در صفحه استارت حضور ندارند
2. در حدود 26 عدد از برنامه ها را نتونستم نصب کنم و مستمر ارور میده و نصب نمیشه و جالب اینکه این برنامه ها رو هم نمیتونی آن اینستال کنی با اینکه در منو این گزینه وجود داره اما غیر فعال هست
3. نرم افزار نقشه کار نمینکنه و نصب هم نمیشه و پیامی که نوشته شده اینه که باید ورژن برنامه را بروز کنی اما دگمه نصب برنامه در استور وجود نداره
4. بعضا در لیست مخاطبین وقتی مخاطبی را باز میکنی کاملا با صفحه خالی آبی رنگ مواجه میشی و هیچگونه اطلاعاتی از مخاطب مورد نظر وجود ندارد
5. کاشی Phone بعد از نصب بیلد جدید بر روی صفحه استارت فقط شامل یک شماره گیر غیر هوشمند است که باید پاک شده د با کاشی Phone در لیست برنامه ها جایگزین شود
در ضمن این موارد را 3 بار با نصب و هاردریست و نصب مجدد بیلد 10136 انجام دادم و همیشه نتیجه یکسان بود
با تشکر

Mohammad saeed
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

عرفان عزیز واقعا خسته نباشی
مثل همیشه عالی
فقط دوستان ی سوال
خواهشا پاسخ بدید
ویندوزموبایل 10 تقریبا چ ماهی به صورت رسمی میاد؟
پرچم دارم معرفی میکنه مایکروسافت یا ن؟
باتشکر

hassan
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

اقا کاش یه چندتا قابلیت جدید به پیپل اضافه میشد مثلا قابلیت های جدید شده ی روم یا واتس نیو باتشکر باز کسی میتونه فیدبک بده دریغ نکنه اینطوری خیلی خلاصه شدست

ناصر
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

سلام
مقاله خوبی بود. فقط چیزی در مورد نرم افزار تقویم نوشته نشده بود و اینکه تقویم هجری شمسی بهش اضافه شده یا نه؟ و یا اصلا خود گوشی زبان فارسی داره یا نه؟

hassan
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

اضافه کردن تم خاکستری به ایکس باکسها از جمله ایکس باکس گیم ایکس باکس موزیک ایکس باکس ویدئو

نادر
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

من از این بیلد راضی هستم. مواردی که اذیت میکنه قطع نشدن صدای دایال پد و سیو نشدن مستقیم شماره از دایال پد و کار نکردن تقویم جلالی هست.
کسی در این مورد نظری داره؟

محسن
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

این بیلد واسه من دانلود نمیییییییییییییییییشه واااااای. چیکار کنم؟

ali.naseri
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

سلام منم بیلد 10136 رو دارم یهو بعضی کاشی هاش سیاه شدن دیگ وارد نمیشه و پاک هم نمیشن اون برنامه ها مثل وایبر لاین و چند برنامه دوربین و ویرایش عکس و کار نکردن تقویم جلالی

حامد
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

به به از اینکه میبینم کسی داره موسیقی متن AC رو گوش میده حال میکنم
احسنت

حمید
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

هنوز خیلی کار داره ولی ایول ،
بقیه رو نمیدونم ولی به شخصه با ظاهر صفحه اصلی گوشی و بعضی از قسمت های گوشی حال نمی کنم

علیرضا
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

دستتون درد نکنه خیلی خوب بود….ایول

100ra
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

یه سوال من بیلد قبلی رو نگرفتم ولی بیلد دوم رو داشتم الان بزنم آپدیت شه این بیلد رو میگیرم یا بیلد قبلی؟؟؟؟؟

  عرفان مرادی
  پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

  سلام عزیز.
  این بیلد رو دریافت می کنید.

B0Y2000
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

پس کی برای کسایی که بیلد 10080 دارن میاد؟؟؟؟؟

arsalan
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

سلام
تو این بیلد مشکل vpn حل شده ؟؟ممنون میشم جواب بدید ؟
و ی سوال دیگه
الان مشکل دانگرید حل شده چون گوشی 520 من در بیلد قبلی خراب شد
میخواستم ببینم هنوز مشکل دانگرید داره یا نه

جواد
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

سلام
مرورگر ویندوز ۱۰ قابلیت فلش پلیر رو داره؟؟؟

amirhz
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

سلام. گوشی من لومیا 920 هس میخواستم بدونم پیشنمایش ویندوز 10 رو دریافت کنم؟ چطوری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (رام گوشیم برا آرژانتین هس) لطفا راهنمایی کنین
مرسی

htc
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

خیلی ممنون. مطلب بسیار مفیدی بود. امیدوارم اینجور مقاله‌ها بیشتر بشه توی وینفون، تا بدونیم چه تفاوت‌هایی وجود خواهد داشت در بیلدهای بعدی که هنوز نصب‌شون نکرده ایم.

میلاد نوری
پاسخ دهید دوشنبه 2 تیر 1394

سلام
از مشکل این بیلد
گوشی من 1320 هست. از امروز که آپدیت کردم به این بیلد کلا استارت بالا نمیاد. یعنی میشه گفت که گوشی به هیچ دردی نمیخوره. اگه یه راه حلی هست که بشه استارت رو آورد لطفا راهنمایی کنید تا دیگه ریکاوری نکنم به 8.1 ممنون میشم از همتون

آرمان 920
پاسخ دهید سه شنبه 3 تیر 1394

سلام
بالاخره اشتباهی ویندوز10 که دانلود کردم رو تو خواب زدم برا نصب و الان نصب شده
تازه بیلد اولی رو نصب کرده و داره میره بیلد بعدی رو نصب کنه
10.0.12634.0
فعلا که مشکلی نداشتم جز پین نشدن بزی نرم افزارهام
که ا
اونم الان مهم نیست برام و نمیخام ریست کنم گوشیم رو
920 دارم

محمدرضا
پاسخ دهید سه شنبه 3 تیر 1394

سلام من آپدیت روهمین دیشب گرفتم . روی لوودینگ گیر کرده . دوربین بالا میاد . نوتیفیکیشن هم بالا میاد . ولی صفحه اصلی نمیاد،حتی تنظیمات هم نمیاد که به قول بچه ها ریست کنم،وقتی تنظیمات ومیزنم search for app in the store?میاره بعدشم دوباره روی لودینگ گیرمیکنه. بچه ها خواهشن کمک کنید الان هیچ کاری نمیتونم با گوشیم انجام بدم.گوشیمم۷۳۵

محمدرضا
پاسخ دهید سه شنبه 3 تیر 1394

آقاعرفان لطفا راهنماییم کنید بایدچیکارکنم؟

farid
پاسخ دهید سه شنبه 3 تیر 1394

سلام آقا عرفان
ممنون از مطلب عالی که جمع آوری کردین
یه سوال؟
عرضم به حضورتون که من ویندوز 8.1 رو از طریق برنامه (( پریویو فور دولوپرز )) و دولوپر کردن اکانتم دریافت و نصب کردم و الان اکانت من در واقع دولوپر هست اما ویندوز 10 رو نصب نکردم و خواستم منتظر باشم تا نسخه اصلی برسه و بعد آپدیت کنم
می خواستم بدونم با این اوصاف ویندوز 10 نسخه اصلی رو میتونم دریافت کنم؟
اصلا این دوتا موضوع ویندوز اینسایدر و دولوپر بودن بهم ارتباط داره؟
لطفا راهنماییم کنین
ممنونم

saman
پاسخ دهید سه شنبه 3 تیر 1394

بنظرم این تازه باید نسخه شماره 1 ویندوز نامگذاری میشد بجای شماره ورژن 10
تازه داره پیشرفتش رو نشون میده
بهتر بود از بعضی حالت ها و افکت های ایفون تقلید میکرد
مثل کشیدن برنامه ها رو به پایین یا به صفحه سمت چپ برای حالت جستجو
یا حرکت تصویر پس زمینه با حرکت گوشی
اضافه شدن برنامه گام شمار بدون جی پی اس و….
چون جی پی اس واقعا باتری خالی میکنه

جمال
پاسخ دهید سه شنبه 3 تیر 1394

سلام بچه ها بلاخره تکلیف مشکل سنسور 930 چی شد ؟ آپدیت اومده یا تکلیف چیه ؟ با کالیبرو و غیره … که درست نمیشه .

امید
پاسخ دهید چهارشنبه 4 تیر 1394

با سلام
آقا من هرکاری میکنم نمیتونم ار استور بتا چیزی دانلود کنم باید کار خاصی انجام بدم؟
مرسی از کمکتون

sajjad007abedi
پاسخ دهید یکشنبه 8 تیر 1394

واقعا دمتون گرم…نتونستم که تشکر نکنم بابت این برسی کااااااااااملتون

محمدم
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

با تشکر از زحمت زیادتون برای نوشتن این نقد. ولی ویندوزفون به نظر من حداقل به دو سال زمان دیگه نیاز داره تا به شرایط حال حاضر اندروید برسه.تو ویندوز موبایل 10 هم فکر نمی کنم به همه وعده ها عمل بشه یا پیشرفت چشمگیری وجود داشته باشه.من یه گوشی ویندوزفونی رو در کنار یک تبلت اندرویدی استفاده می کنم . کار با اندروید سادست(مگه ما از یه گوشی موبایل چه انتظاراتی داریم که اندرویدبرآورده نمیکنه )، اونهایی هم که میگن اندروید هنگ میکنه ،نرن یه گوشی اندرویدی رده پایین بخرن و بعد انتظار یه گوشی سطح بالا رو داشته باشن.مشکلات ویندوزفون واقعا زیاده.

سینا
پاسخ دهید دوشنبه 16 تیر 1394

سلام . ببخشید توی ویندوز ۱۰ یا ۸.۱ ، بسته به رنگ نرم افزار ، رنگ قسمت بالای گوشی هم رنگش تغییر میکنه ؟ مثلا مثل اندروید ۵ یا ای او اس ۸ . ممنون ☺

iq021
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

سلام
یه قابلیت خیلی خوب هم اضافه شده که فک نکنم کسی بهش پی برده باشه و اونهم اینه که بدون نرم افزار میتونید با double tap گوشیتونو قفل کنید

علیرضا
پاسخ دهید سه شنبه 17 تیر 1394

سلام دوستان…
من 520 دارم…آپدیت کرم به ویندوز 10
بعد چند روز گوشی خواموش شد دیگم روشن نمیشه!!!!!
البت اوایلش خیلی هنگ میکرد که هارد ریستش کردم بهتر شده بود.

mahdi
پاسخ دهید پنجشنبه 19 تیر 1394

سلام من 1520 دارم بهم ایرور زدن کد A1B2C3 رو میده میزنمش ولی بازم گوشیم باز نمیشه تورو خدا راهنماییم کنین ممنونم

mojtaba
پاسخ دهید شنبه 28 تیر 1394

ورژن 10166 رو هم بزارید

مرتضی نظری
پاسخ دهید پنجشنبه 2 مرداد 1394

سلام
ببخشید، یه سوال ابتدایی داشتم و اونم اینه که اینکه ویندوز 10 با شعار یک سیتم عامل برای تمامی دستگاه ها داره میاد، به این معنی هست که خیلی از نرم افزار های مربوط pc هم در موبایل ها میشه اجرا کرد؟(بسته به قدرت‌سخت افزاری) این سوال برام خیلی خیلی مهم هست… ممنون میشم جواب منو هم بدید
با تشکر
موفق وموید باشید
در پناه حق
یاعلی

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,