project-astoria

اوایل همین هفته بود که یکی از جنجالی ترین خبر های چند وقت اخیر منتشر شد؛ و آن هم امکان اجرای برنامه های اندروید، بر روی ویندوز 10 موبایل، از طریق برخی ترفند ها و ابزار ها بود. البته این امکان، قابلیتی رسمی از سوی مایکروسافت نیست. با این حال نظرات متعدد کاربران نسبت به این سیاست، باعث شد تا یک نظر سنجی برگزار کنیم تا نظرات کاربران را در این خصوص بدانیم. حال با نتایج این نظر سنجی همراه باشید.

ابتدا لازم است توضیحی در خصوص پروژه ی آستوریا دهیم. مایکروسافت ابتدا در کنفرانس بیلد 2015 اعلام کرد که ویندوز 10 امکان پشتیبانی از بسیاری از API های اندروید و iOS را فراهم خواهد کرد. بنابراین توسعه دهندگان می توانند از کد های فعلی اندروید و یا iOS خود استفاده کرده و تنها با ایجاد برخی تغییرات در آن، مانند جایگزین کردن سرویس های مایکروسافت به جای سرویس های گوگل، آن ها را به ویندوز 10 پورت کنند. اما حال به نظر می رسد این پشتیبانی به بهترین شکل ممکن صورت گرفته و حتی بدون انجام برخی تغییرات هم، بازهم برنامه ها قابل اجرا هستند، هر چند ممکن است نتوانید از برخی امکانات آن استفاده کنید.

با این حال هر چه باشد، این امکان توسعه دهندگان را خوشحال کرد، اما در مقابل کاربران ویندوز فون مواضع مختلفی گرفتند. یکی از دلایل این نگرانی ها هم، دچار شدن به سرنوشت بلک بری در پشتیبانی از برنامه های اندروید بود. بلک بری پس از عرضه ی آپدیت بلک بری 10.2 برای سیستم عامل خودش، امکان پشتیبانی از برنامه های اندروید را فراهم کرده بود و در نسخه ی 10.3 رسما از این قابلیت پرده برداری کرد. اما نتیجه ی آن چیزی که بلک بری می خواست نشد و سهم بازار این شرکت با سرعت بیش تری رو به سقوط رفت و نهایتا تنها یک نام از بلک بری باقی ماند. اما کاربران وینفون نسبت به این سیاست مایکروسافت چه نظری دارند؟

نظر کاربران در مورد سیاست پورت برنامه های اندروید به ویندوز 10 موبایل چیست؟

سه روز پیش ما این سوال را از کاربران وینفون پرسیدیم و حال امروز نتایج نظر سنجی را اعلام می کنیم. در این نظر سنجی تعداد کل آرا به 1024 عدد رای رسید که در این بین اکثریت آرا، سیاست پورت برنامه های اندروید به ویندوز 10 موبایل را مثبت ارزیابی کردند.

Poll-Resultاز پر رای ترین گزینه ی این نظر سنجی شروع می کنیم. جایی که 36.13% کاربران اعتقاد داشتن که سیاست پورت برنامه های اندروید به ویندوز 10 موبایل، سیاست خوبی است و مشکل کمبود برنامه های ویندوز 10 موبایل را حل خواهد کرد. اما افراد بسیار زیادی نیز اعتقاد دارند با وجود اینکه سیاست اتخاذ شده، سیاست خوبی است، اما ممکن است به ویندوز فون لطمه بزند. بر این اساس 34.77% از کاربران فکر می کنند که مایکروسافت سیاست خوبی را در پیش گرفته، اما ممکن است این سیاست به ضربه زدن به ویندوز فون بیانجامد، بنابراین مایکروسافت یک ریسک بزرگ را پذیرفته است. تا اینجای کار حدود 70 درصد کاربران، به طور کلی این سیاست را، سیاست خوبی می دانند و از آن استقبال می کنند. در این بین برخی از کاربران نظرات خود را در تایید این سیاست نوشته اند که به برخی از آن ها اشاره می کنیم. دوست عزیزی با نام morteza.saremi در این خصوص می نویسد:

باور کنید کار خوبیه، آخه وقتی برنامه ای خوبه چرا نباید تو سیستم عامل ویندوز موبایل نباشه؟ ولی وقتی ابزاری باشه که خیلی راحت بتونه بدون نوشتن کد دوباره از اندروید و ios به ویندوز بیاد چه مشکلی داره؟ اصلا دنیای برنامه نویسی داره به سمت کراس پلتفرمی پیش میره و مطمئن باشید اگر قراره شخصی جدید برنامه ای تازه بسازه، میره سمت ویژوال چون به راحتی میتونه برای سه سیستم عامل محبوب دنیا برنامه بنویسه اونم فقط با یک مجموعه کد یکسان و نیازی به ابزارهای اندروید و ios ندار. همچنین اینکه میتونین بدون بررسی مایکروسافت، نرم افزار های پورت شده ی اندروید رو نصب کنید، یا یه باگی از مایکروسافته که قطعا تو نسخه نهایی رفع میشه یا اینکه با پذیرفتن توسعه دهنده بودن (developer) میشه دستی نصب کرد که قطعا با پذیرش این ویژگی (developer) خیلی مشکلات از جمله نا امن بودن برای شخص وجود داره، ولی مطمئن باشین در حالت عادی همون روال قبلیه اونم فقط آنلاین از تو استور میشه نصب کرد.

هادی اوسطی، از همراهان همیشگی وینفون هم چنین نظری دارند:

دقت کنیم این پورت کردن به این معنی نیست که بیایم همون نرم افزار خام اندرویدی رو نصب کنیم، این به نظرم اشتباهه و به شخصه باهاش مخالفم، اما اگر با تغییر اندک {بشه برای ویندوز موبایل منتشر بشه}، میشه گفت مایکروسافت کاستی هاش رو داره با تشویق دولوپرهای اصلی و دیگر سیستم عامل ها به سمت خودش فرا میخونه، اما به شرطی که نظارت بر استور و نرم افزارهای پورت شده رو دو صد چندان کنه.

اما حدود 30 درصد از کاربران هم نظری غیر از این دارند. 17.68 از کاربران وینفون فکر می کنند که سیاست پورت برنامه های اندروید به ویندوز 10 موبایل، سیاست خوبی نیست و در نهایت به ضرر ویندوز فون تمام خواهد شد. اما در نهایت عده ای هم بودند که به طور کلی این سیاست را نه رد، و نه تایید می کنند، بلکه خوب یا بد بودن آن را به شرایط و نحوه ی اجرای آن واگذار کرده اند. این دسته از افراد گزینه ی “بستگی دارد” را انتخاب کرده و در قسمت نظرات، دیدگاه خود را بیان کرده اند که در ادامه برخی از آن ها را با هم می خوانیم:

یکی از کاربران با نام محسن، در خصوص این انتخاب می نویسد:

حرکت بدی نیست، ولی باید با رغبت خود توسعه دهنده انجام شه، نه هر کسی که دلش خواست بتونه این کار رو بکنه. اگر برفرض {مایکروسافت} این امکان رو فقط در اختیار توسعه دهندگان قرار بده (خود کسایی که برنامه رو نوشتن نه کاربران) میتونه به صورت هفتگی تعدادی برنامه به استور اضافه کنه. اما اگر این کارو نکنه شاهد هزاران برنامه ی اندرویدی روی گوشی ویندوزی هستیم که هر کاربری به دلخواه خودش هرکدومو میخواد نصب میکنه و مشکلاتی از قبیل سنگین شدن و … هم بماند. در نتیجه هیچ کسی علاقه ای به ساخت برنامه برای وینفون نداره.

دوست عزیزی نیز با نام رضا، کاملا با این کار مخالف هستند:

کاملا مخالفم. گوشی های ویندوز فون اکثرا دارای رم ۱ یا ۵۱۲ و cpu با فرکانس حدود ۱ GHZ می باشند و این مناسب اجرای برنامه های سنگین اندروید نیست. با این کار دیگر کمتر برنامه ویندوز فونی ساخته میشه و ویندوز فون دچار هنگ میشه.

اما با این کار، توسعه دهندگان اصلی ویندوز و ویندوز فون واکنش های زیادی از خود نشان دادند. از جمله رودی وین، توسعه دهنده ی برنامه ی 6Tag، در توییتر خود اعلام کرده بود که به خاطر این کار، توسعه دهندگان ویندوز فون بسیار عصبانی هستند و حتی ممکن است دیگر برای ویندوز فون و مایکروسافت تلاش نکنند. در بین نظرات این نظر سنجی، دیدگاه یکی از برنامه نویسان خوب ویندوز فون را نیز دیدیم که این ادعا را تایید می کرد. مهدی برجیان، توسعه دهنده ی برنامه ی جیب این گونه واکنش نشان می دهد:

منتها منِ برنامه‌ نویس دیگه برای ویندوز فون برنامه نمی‌ نویسم.
واسه اندروید مینویسم، بعد پورتش می کنم.

همانطور که می بینیم با اجرای این کار، شاهد تاثیرات و دیدگاه های متفاوتی از افراد مختلف خواهیم بود. از طرفی نهایتا ممکن است مشکلات برنامه ی ویندوز فون حل شود، اما از طرفی دیگر توسعه دهندگان ویندوز فون انگیزه ی بسیار کم تری برای نوشتن برنامه های ویندوز پیدا می کنند. همچنین محیط برنامه ها بسیار به هم شبیه خواهند شد و تفاوت در سیستم عامل های موبایل کم و کم تر خواهند شد. اما نکته ای که بیش تر کاربران بر آن تاکید داشتند، امکان ویرایش و سپس پورت برنامه ها تنها توسط خود برنامه نویسان بود، و نه دسترسی کاربران برای نصب برنامه های اندرویدی. در نهایت باید از زود داوری و قضاوت خودداری کنیم و تا پاییز امسال منتظر بمانیم تا ببینیم نتیجه ی نهایی این پروژه چه خواهد بود. شاید با قابلیت های ویندوز 10، برنامه نویسان بیش تری هم به این سیستم عامل جذب شده و برنامه های یونیورسال خود را راهی ویندوز کنند.

تهیه شده در وینفون

منبع : وینفون
980 پست
علی گلشن
دانشجوی مدیریت بازرگانی، در پشت صحنه فعالیت می کنم.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
حسین
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

روش خوبی هستش کدها تغییر میکنه و سرویس های مایکروسافت جای گوگل میشینه و برنامه براحتی پورت میشه این کجاش مشکل داره؟؟

  میلاد
  پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

  داداش اینی که هفته پیش اجرا شد بد ولی اینی که شما میگی خوبه … هفته پیش همه برنامه های اندورید راحت تو ویندوزفون اجرا میشد عین بلک بری و این بنظرم دیگه نهایت بدی بود ولی اگه فقط در اختیار توسعه دهنده باشه ن خوبه

مهدی اخلاقی
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

هر کسی باشه اینکار رو میکنه
اول واسه اندروید برنامه مینویسن بعد واسه ویندوزفون پورت میکنن چون رابط کاربری نرم افزار های اندروید خوشگل تره 🙂

M.E
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

چه کاریه راست میگه برایه اندروید مینوسه بعد برای ویندوز ۱۰ موبایل پورت میکنه، این کار به سود خودشم هست که با یکبار نوشتن برای دو سیستم عامل می نویسه ، اینجوریه کیفیت برنامه ها هم میره بالا تر ، برنامه های بیشتری برایه ویندوز ۱۰ موبایل میاد

بهروز
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

مخالفم
باید سازو کار برای توسعه دهندگان باشه نه کاربران
باید این حالت باید از اپدیتهای بعدی ویندوز برداشته شه

M.E
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

من کلا به این پروژه خوشبینم .

M.E
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

به نظرم صبر کنیم پروژه تکمیل بشه نظر بدیم

sadegh
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

اگه بشه برنامه های ویندوز فون هم مستقیم روی اندروید اجرا بشن هم اتفاق جالبی رخ میده! ولی باید تا اعلام نظر مایکروسافت در این باره صبر کرد… من که رایم بستگی دارد بود!

Miladsahraie
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

علی جان واقعا ممنونم از زحماتت بابت این مطالب ، اما شمایی که داری این مقاله رو مینویسی واقعا خودتم ایمان داری بهش ؟ ایا این کار مثبت هست ؟ اصلا تا چه زمانی به نتیجه نهایی میرسه ؟ اصلا اگر قرار باشه بازم امور کار دست برنامه نویس سازنده بازی یا برنامه باشه خب چه فرقی با الان میکنه ؟ بازم تاثیری نداره ، بعدشم نظر چنتا کاربر معمولی واقعا این قدر مهمه که شما مورد بررسیش قرار میدید ؟ واقعا این کار مایکروسافت مثبت هست ؟ میخوام واقعا رو منطق بگیا با این که شاید جبهه بگیری و حتی چنتا کاربر که فکر میکنن خدای مطلق هستن منفی بدن و جوابتی درشت بدن و یک طرفه جانب داری کنن

  علی گلشن
  پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

  میلاد جان نظر من همون هست که آخر مطلب گفتم.
  در خصوص فرق کردن اینکه توسعه دهندگان به این دسترسی داشته باشند یا خیر هم تفاوت وجود داره، فرقشم اینه که خیلی از کاربران ممکن است خودشون رو توسعه دهنده جا بزنند تا برنامه های اندروید رو اجرا کنند.
  در خصوص نظرات کاربران معمولی هم صحبتتون رو ندید میگیرم.

امیر ناظریه
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

نرم افزاری برای حذف وابستگی به سرویس های گوگل منتشر شد.
https://mega.co.nz/#!5QkhiCgR!yQd3n1_pk3utcFds8CLsg9H-0I5awwqSlHdVrHSvO6Y

مایکروسافت
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

من بدم نمیاد این اتفاق بیوفته ولی تنها تفاوتی که بین اندروید و ویندوزفون میمونه اینکه محیطش تغییر کرده وای خدا عجب کابوسی

  mehrad
  پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

  اره موافقم خدا کنه تو کل برنامه هم یه تعقییری بده ویندوز باید یه حالت انحصاریم داشته باشه

علی رضا
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

من لومیا 720 دارم می تونم برنامه اندروید پورت کنم یا هنوز
موقعش نشده ؟؟

Saber
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

من هنوز برام سواله که چطور اسم اینکار رو میشه گذاشت پورت کردن
اون چیزی که مایکروسافت قول داده بود این بود که سورس کد برنامه توی ویژوال استدیو برای ویندوز پورت بشه نه اینکه فایل APK برنامه که برای اندروید کامپایل شده رو بشه رو ویندوز نصب کرد. این دقیقا همون چیزی هست که بلک بری انجام داد. خوب اگه قراره اینطور باشه چرا نریم گوشی اندرویدی دست بگیریم؟
کسایی هم که از این سیاست طرفداری کردن که با توجه به نظر سنجی بیشترین تعداد افراد هم هستن در واقع نگران پلتفرم ویندوز نیستن و فقط دلشون میخاد چارتا برنامه و بازی اندروید رو داشته باشن
بنده به شخصه اگه قراره این سیاست مایکروسافت حقیقت داشته باشه روی ویندوز ۸ باقی میمونم و به ۱۰ کوچ نمیکنم. اگه هم به ۱۰ آپدیت کنم هرگز چنین نرم افزارای پورت شده ای رو نصب نخواهم کرد چون کلا با این سیاست مخالفم.

  Yaya
  پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

  دقیقا مایکروسافت فکر جیبشه . سه درصد بازار رو میخواد هر طوری که باشه زیاد کنه …. فکر کنم وقتشه مایکروسافت بیاد و دراین مورد توضیح بده و ما رو هم نجات بده . واقعا اگه پروژه ی استوریا این بچه بازیه باید فاتحه ی ویندوز موبایل رو خوند

Yaya
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

خدا عاقبت منو به خیر کنه . الان حیف اون وقتی که پای سی شارپ ریختم .
قشنگ اندروید یاد میگرفتم پورت میکردم .
ولی خداروشکر اینا پیش نمایشن تو نسخه ی اصلی همون ویندوز پایدار خودمون رو داریم .

hassan7
پاسخ دهید سه شنبه 21 مرداد 1394

بزرگترین مشکلش اینه که زبان طراحی نرم افزارها فرق میکنه ما ویندوزو با طراحی مترو نرمافزارها میشناسیم ولی به این شکل ما طراحی متریال گوگلو داخل پلتفرم بزرگ غول نرم افزاری دنیا میبینیم که این اصلا جالب نیست

رضا
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

اگه طرف از روی عشقش بخواد برنامه بنویسه براش فرقی نداره برنامه نویس یه جور خادم حساب میشه برای سیستم عامل یا رایگان میده برای رضای خدا و مردم یا پولشو میگیره

فرشيد
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

به نظر من بهترين حالت اينه كه توسعه دهنده ها ميتونستن كه با ويژوال براي ويندوز يونيورسال بنويسن و خروجيش علاوه بر ويندوز و وينفون ، اندرويد و ios هم ميشد
تو اين حالت اكثر توسعه دهنده ها هم ترغيب ميشدن كه ابتدا بيان براي ويندوز بنويسن و به راحتي براي هر سه پلت فرم خروجي بگيرن
كاش اينطور ميشدا كاش

  صابر
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

  متاسفانه مایکروسافت دیر به این فکر افتاد و دیر از زامارین حمایت کرد ، وگرنه الان ما بودیم که با سی شارپ برا اندروید برنامه می نوشتیم .

محمد
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

من هم بلک بری z10 دارم هم لومیا 1020
تو بلک بری ب راحتی میتونی اپلیکیشن های اندروید رو اجرا کنی،اما مصرف شارژت ب شدت میره بالا و گوشیت هنگ میکنه
حالا شما فک کن گوشیهای لومیا با این باتری افتضاح البته ب جز 1520 بخوان برنامه های اندروید رو اجراکنن.فک کنم گوشی بایددایم تو شارژ باشه
قبلا گفتم بازم میگم ماکروسافت متنفرم ازت

aa
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

دوستان عزیز توی نظراتتون گوشه چشم به استور ویندوز دسکتاپ بندازین عملا از استوز ویندوز فون بدتره از نظر تعداد نرم افزار های خوب و مورد نیاز به هیچ عنوان به ویندوز فون نمیرسه
در حقیقت مایکروسافت اگه اینکارو نکنه کلا سرفیس و هر چی دستگاه لمسی که از سیستم ویندوز فون استفاده نمیکنن رو باید بندازه کنار و کلا پروژه ویندوز 10 دسکتاپ که یه جورایی بیشتر به سمت لمسی بودن پیش رفته رو فلج میکنه ….
گوشیا که خیلی فروش نمیکنن، سود دارن ولی خیلی نیس
بیشتر سرفیس و ویندوز دستکتاپه که روش مانور میده پس مجبوره برای نرم افزار های تاچ ویندوز 10 یه قکری بکنه

mohamad
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

آی او اس یکی از سیستم عامل های حرفه ای موبایل محسوب میشه! یکی از مهم ترین دلایل پیشرفتش سینک بودن محیط کاربری اپلیکیشناش با محیط کاربری سیستم عاملشه که خیلی نظم و زیبایی خاصی داره! به نظر من مایکروسافت با این سیاست هم اسالتش رو از دست میده هم تبدیل میشه به یک سیستم عامل بی نظم و غیر حرفه ای!
این سیاست خوبه اما به شرطی که تمام اپلیکیشن ها محیط کاربری مناسب با ویندوز ۱۰ پیدا کنن و بعد پورت بشن و از همه مهم تر فقط و فقط مستقیم از روی استور نصب بشن،
در غیر این صورت محیط ویندوز ۱۰ موبایل هم مثل اندروید دچار بی نظمی و نا امنی میشه.

morteza.saremi
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

ممنون از آقای گلشن که به نظرات اینقد اهمیت میدن واقعا جای نشکر داره،به نظر منم همه باید همونطور که اینجا گفته شد تا پاییز صبر کنیم تا ببینم پروژه های نزدیک به نهایی مایکروسافت به اصطلاح چی از آب در میاد اونوقته که باید ببینیم چه کرده و اگه خیلیامونو راضی نکردو اون یکپارچگی رو از سیستم عامل دوست داشتنیمون گرفت همه متحد شیمو تو بخش صدای کاربر یکصدا اعتراض کنیم مطمئنا زیاد باشیم مایکروسافت مجبوره راه حلی بهتر پیدا کنه.

  Sss
  پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

  @morteza
  كمي به شفا احتياج داري،
  ميدوني چي ميگي؟ميگي:تا پاييز صبر مي كنيم،تا پروژه آمد(كه باز يك مدتي صبر مي كنيم) اونوقت ميبينيم پروژه از آب در امد(كه باز صبر كردنه،خدا به شما صبر زيادي بده)كلا راضي نشديم يا شديم،اگر نشديم به مايكروسافت تو بخش صداي كاربر بهش اعتراض ميكنيم( كه جوابه مايكروسافت..بيا //٨// )

kian
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

چیزی که مایکروسافت قبلا گفته بود با این چیزی که الان داریم میبینم زمین تا آسمون فرق داره.عملکردی که این سیستم داره درست مثل این میمونه که یک گوشی اندرویدی خریدید،یعنی هر برنامه ای که برای پلتفرم اندروید ساخته شده بدون مشکل و به لطف یک زیر سیستم اندرویدی در بطن سیستم عامل ویندوز،به راحتی اجرا میشه . دیروز رودی (توسعه دهنده برنامه ی 6Tag ) گفت که این کار باعث میشه که کسی برای ویندوز اپلیکیشین native (اختصاصی ) ننویسه و همه به پورتکردن رو بیارن .
و به نطر من این سیاست اگر به همین شکل باقی بمونه ، سرنوشتی مثل سرنوشت بلکبری رو برای ویندوز موبایل رقم میزنه .
از لحاظ رابط کاربری ویندوز خیلی جای مانور داره که با پورت کردن برنامه های اندروید به ویندوز دیگه رابط کاربری نمیمونه چون از لحاظ طراحی رابط کاربری واقعا اندروید مزخرفه. هنگ و استفاده نامناسب از منابع سیستم هم جای خود داره .

hamedagule
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

ببخشید این رو میگم ولی نظر سنجیتون واقعا مسخرس . نظر سنجی باید عادلانه باشه ، بزارید با یه مثال بگم .
مثلا یه نظر سنجی هست که میپرسن به نظرتون فلان سیاست چطوری؟ اینم گزینه ها:
فوقالعاده
خیلی خوب
خوب
متوسط
ضعیف
سه تا از گزینه ها میگه خوبه یکیش میگه بده حالا همین سوال رو با این گزینه ها مطرح کنیم به نظرتون نتایج یکیه؟
افتضاح
خیلی بد
بد
متوسط
خوب
لطفا عدالت رو رعایت کنید و کمی منطقی باشید .

jafar
پاسخ دهید چهارشنبه 22 مرداد 1394

لینک خبر درست نیست این قسمتش “andrid-apps” ولی واقعا “اند رید” هم خیلی جالبه و زیباس!

hossein.cctv
پاسخ دهید شنبه 22 آذر 1394

من تا اونجایی که خوندم و شنیدم میدونم که ویندوزفون بخاطر روونیش و بدون هنگ خیلی شهرت پیدا کرده پس با این کار بهش ضربه میخوره چون نرم افزار های اندروید سنگینه .
چرا هیشکی نمیگه نرم افزار ویندوز بره بشینه روی اندروید که اینجوری برای اونا بهتره و سبکتر و روونتر کار میکنه .
همه فقط فکر اینو دارن که نرم افزار زیاد میشه در صورتی که کلی مشکل میخوره بهش چون دیگه هرکی هرچی بخواد میریزه توش و سنگین میشه و همه بعدش از ویندوزفون زده میشن . آخرش میشه اینکه خودم کردم که لعنت بر خودم باد .
ببخشید طولانی شد .

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,