Andrzej Sapkowski، نویسنده مجموعه پرطرفدار Witcher، مبلغ 60 میلیون PLN از CD Projekt RED، سازنده بازی به عنوان سهم خود از در آمد های این بازی طلب کرده است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

مبلغ درخواستی وی چیزی معادل با 16 میلیون دلار است. Sapkowski این مبلغ را “هزینه حق امتیاز اضافی که مورد توافق بین او و کمپانی بوده است” می داند.

این موضوع که در بخش سرمایه گذاران وب سایت رسمی CD Projekt منتشر شده است، پایه و مبنای این ادعا از سوی نویسنده طرح و وکلای او را نقض حق کپی رایت در ساخت Witcher اعلام داشته است. بر اساس مدارک ارایه شده قرارداد امضا شده میان دو طرف “تنها برای نسخه اولیه از این بازی بوده است و سایر بازی های منتشر شده، توسعه ها و add-on ها و … که بعد از نسخه اول عرضه شده اند در بیان ساده همگی غیر قانونی می باشند.”

در ادامه این اسناد تایید می کند که در خواست مبلغ گزافی که Sapkowski انجام داده است به هیچ وجه در میان دادخواست های لهستان نرمال و عادی نیست.

ما کاملا از این موضوع که ادعایی که نویسنده در این پرونده مطرح کرده است یک ادعای معمول نیست، آگاه هستیم. به خوبی می دانیم که در خواست پرداخت ده ها ملیون زلوتی (واحد پول لهستان) هر روز رخ نخواهد داد. با این وجود ما میخواهیم این اطمینان را به شما بدهیم که این پرونده حالا برای مدت نسبتا طولانی ای است که در حال بررسی است و نویسنده اثر به طور کامل از سناریو های مختلفی که مبتنی به واکنش شما ممکن است مقابل او قرار بگیرد آگاه است.

روابط بین Sapkowski’s  و CD Projekt RED پس از اینکه مجموعه بازی های Witcher توانست به محبوبیت بسیار زیادی در سراسر دنیا دست یابد به طور کامل تیره و تار شده است و مشکلات زیادی بین دو طرف به وجود آمده است. نویسنده اثر در مصاحبه ای که سال گذشته  با Eurogamer انجام داده بود از تصمیمات خودش مبنی بر نحوه پرداخت حقوق او برای استفاده از ایده های فکری و داستانی او در این اثر ابراز پشیمانی کرده بود و کاملا از کاری که کرده بود مایوس بود.

“آن ها به من بخشی از سود حاصل از این پروژه را پیشنهاد دادند اما من قبول نکردم و گفتم هیچ سودی در این کار وجود نخواهد داشت، تمام پول من را همین حالا به من بدهید!! … من واقعا احمق بودم و همه چیز را به آن ها دادم و دلیل این کار من این بود که به موفقیت این کار باور نداشتم.”

موفقیت های این بازی موجب شده است تا Witcher در سراسر جهان شناخته شده شود و به محبوبیت بالایی دست پیدا کند که این مسئله به Sapkowski  نیز کمک زیادی کرده است و وی حالا در حال کار بر روی نسخه سریالی این مجموعه در Netflix است. بدون داشتن اطلاعات کامل قضاوت در مورد مشکل پیش آمده بین دو طرف پرونده کار بسیار دشواری است و اصلا مشخص نیست که آیا نویسنده حق این را داشته است که چنین درخواست گزافی را از شرکت سازنده لهستانی داشته باشد یا خیر. اما چیزی که مشخص است این است که پرونده برای مدت زیادی در حال بررسی است و می توان در آینده نزدیک شاهد خاتمه این پرونده باشیم.

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع :

MSPOWERUSER

94 پست
شایان حسین زاد
او کارشناس مهندسی برق قدرت است. به فوتبال علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف بازی های کامپیوتری و فیلم و موسیقی کند. شایان اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,