Windows 10 mobileبازار ویندوز موبایل سقوط شدیدی را تجربه می کند و طرفداران آن به طور فزاینده با نا امیدی ناشی از این سقوط دست و پنجه نرم می کنند. با وجود پاسخ گویی ضعیف به کاربران ویندوزفون در طول سال ها، سیاه نمایی مداوم از سوی رسانه ها، و شکایت های دائمی کاربران، تولید کنندگان سخت افزار که قرار است از این سیستم عامل استفاده کنند، افزایش قابل توجهی یافته اند. بسیاری از کاربران ممکن است با تعجب به این سوال برخورد کنند که چرا؟

چرا هر روز خبر از تولید کننده جدیدی می شنویم که به سمت ویندوز موبایل سوق پیدا کرده اند، در حالی که:

….بازار پر از رهبران تثبیت شده ای است که هر روز برای رسیدن به منطقه سود دهی در تلاش و مبارزه هستند؟

….بسیاری از کاربران تلفن های هوشمند به یک پلتفرم وفادار می مانند و از آن جدا نمی شوند؟

….توسعه دهندگان اشتیاق کمی برای پشتیبانی اکوسیستم مدن ویندوز و اپ استور نشان می دهند؟

شاید به همان دلیل که حضرت نوح کشتی بزرگی را بر روی خشکی ساخت! احتمالا تولید کنندگان سخت افزاری در حال آماده سازی خود برای اتفاقات آینده هستند، نه برای شرایطی در حال حاضر وجود دارد و در حال تغییر است.

تغییر غیر قابل اجتناب است

HP xp eliteما به دنیایی منتقل شده این که رایانش شخصی در آن به سرحدی رسیده است که بیشتر مردم در مناطق توسعه یافته از تلفن های همراه هوشمند استفاده می کنند. رایانش ابری تجربه ما را مدیریت می کند و تلفن های هوشمند به شکلی از رایانه تبدیل شده اند. اگر در سال ۲۰۰۶ فردی به شما می گفت که کمتر از یک دهه آینده دنیا با دگرگونی بزرگی در رایانش مواجه خواهد شد به طوری که تلفن های همراه کنش های ما با اجتماع را مدیریت خواهند کرد، احتمالا شما آن فرد را به خاطر پیش بینی مضحکش به باد تمسخر می گرفتید.

بله در کمتر از یک دهه چنین تغییری روی داد. به همان سرعتی که تلفن های هوشمند از اسباب بازی های فناوری در دست گیک ها و تجار، به ابزار دیجیتالی ضروری تبدیل شدند، تغییر بعدی نیز در حال انجام شدن است. مسئله ای که در دنیای فناوری می توان به جرات به آن اشاره کرد این است که هیچ چیز به یک شکل باقی نمی ماند. همان گونه که نادلا چندی پیش در مورد الگوی حاکم بر دنیای تلفن های همراه گفت:

ما باید برای موج بزرگ بعدی تغییر آماده باشیم. این کاری است که هر فردی باید انجام دهد، یعنی خود را با آینه منطبق سازد. ما در حال انجام این کار با نوآوری های خود در ویندوز هستیم. ما در حال انجام این کار با پروژه هایی نظیر کانتینیوم هستیم. تلفن های همراه هم در همین مسیر هستند. من تنها نمی خواهم تلفن همراهی بسازم که سیستم عامل آن تقلید از دیگران باشد.

من فکر می کنم که این دیدگاه نسبت به صنعت تلفن همراه در حال جذب سازندگان سخت افزار به ویندوز ۱۰ موبایل است. منتقدانی که به شرایط حال حاضر چشم دوخته اند ممکن است گله کنند که تولید کنندگان سخت افزار بایستی شرایط رو به کاهش بازار تلفن همراه مایکروسافت و کمبود کمی و کیفی نرم افزار در استور این شرکت در مقابل استور رقیب (اپل استور) را در نظر بگیرند. من در این مقاله این ها را در نظر گرفته ام اما این مسئله را هم باید دید، که مایکروسافت حد اقل در حال فروش چیزی متفاوت است، آن هم در بازاری که فروش رایانه های شخصی رو به کاهش گذاشته و در قسمت تلفن همراه فروشندگان تلفن هوشمند با انباری انباشته از نرم افزار، در رکود به سر می برند.

دور اندیشی

NuAnsتولید کنندگان سخت افزار به ارزش پلتفرم ویندوز ۱۰ با نرم افزارهای یونیورسال و کانتینیوم پی برده اند و این پلتفرم در حال ارائه پیشنهاد بهتری به تولید کنندگان رایانه و تلفن همراهی است که در رکود اسیر شده اند. با این دیدگاه که اوضاع به همین منوال که در حال حاضر وجود دارد، باقی خواهد ماند، آنگاه سرمایه گذاری در ویندوز ۱۰ موبایل کاری احمقانه ای می نماید. اما اگر یک دید آینده نگرانه به این تغییرات داشته باشید، متوجه می شوید که صنعت رایانه و تلفن همراه در این شرایط نخواهند ماند. فناوری تلفن همراه و رایانه به سمت رایانش موبایلی ترکیبی پیش خواهد رفت و رفتار کاربران و تجربه کاربری دیجیتالی توسط فضای ابری هوشمند، یعنی مکانی که مایکروسافت در آن سرمایه گذاری گسترده و قدرتمندی انجام داده است، مدیریت خواهد شد.

مایکروسافت در رتبه دوم شرکت های ارائه دهنده فناوری ابری، پرچمدار تجارت پرشور دستگاه های ۲ در ۱ و تنها شرکتی است که پلتفرم آن تا این حد در ایجاد یک تجربه واحد در تجربه کاربری پیشرفت کرده است. به علاوه مایکروسافت تنها شرکتی است که با استفاده از کانتینیوم یک راه حل میان پلتفرمی برای تبدیل تجربه موبایل به رایانه رو میزی را ارائه می دهد.

تلفن همراهی که به عنوان رایانه استفاده می شود، مانند آن چیزی که مایکروسافت وعده می دهد، یک سرمایه گذاری زود هنگام برای آن تولید کنندگانی است که این بازار را رو به رشد می انگارند. این تولید کنندگان تلفن های همراه رده بالای ویندوزی با قابلیت کانتینیوم را در آغوش می گیرند.

همچنین برخی تولید کنندگان یارای رقابت در بازار تلفن های همراه پایین رده اندرویدی را در این بازار اشباع ندارند. برای آن ها سرمایه گذاری در ویندوز ۱۰ موبایل به عنوان یک بازار متفاوت و گزینه ای جدید برای مصرف کنندگانی که به دنبال دستگاه های رده پایین هستند، مقرون به صرفه خواهد بود.

در نهایت تولید کنندگانی وجود دارند که هر دو قشر از مصرف کنندگان را هدف قرار داده اند. آن ها هم دستگاه های بالا رده با قابلیت کانتینیوم به بازار عرضه می کنند و هم دستگاه های ارزان قیمت.

پیشگام در پلتفرمی با تمرکز بر آینده

win-phone-monitor-100629108-origبه عنوان جامعه ای از کاربران، مشاهده می کنید که با توجه به شایستگی های مایکروسافت و تعداد در حال رشد تولید کنندگان و شرکای ویندوز، فرصت های بی شماری در دسترس است. حالا که در این مقاله به دلایل تولید کنندگان سخت افزار برای روی آوردن به پلتفرم ویندوز پرداختیم بهتر است برای آگاهی به لیست کامل تولید کنندگان ویندوز، که قبلا در وینفون منتشر شده است، نگاهی اجمالی بیندازید.

جمع بندی

مقوله تلفن همراه در پلتفرم ویندوز یونیورسال مایکروسافت با مبارزه ای سخت و فرسایشی مواجه است. نه فقط به خاطر رقبای تثبیت شده اش و معضل کمبود اپ در استور خود، به خاطر این مسئله که مایکروسافت با یک راهکار جامع، متمایل به صنعت رایانش شخصی شده است و انجام این کار نیاز به ایجاد تغییر در نگرش توسعه دهندگان و کاربران برای درک مفهوم یونیورسال و مزایای آن دارد.

microsoft_windows_10_devicesو تغییر ایده ها به هیچ عنوان کار ساده ای نیست…

اما ویندوز ۱۰ موبایل از نبود رشد و فقدان دستگاه های پرچم دار مانند ۹۵۰ و ۹۵۰ اکس ال رنج می برد. همچنین ناراحتی بسیاری از کاربران وفاداری که به خاطر مشکلات موجود در بیلد های داخلی (که البته آن ها با آگاهی به این موضوع اقدام به تصب این بیلدها نمودند) این پلتفرم را ترک نموده اند. بسیاری معتقد هستند که ویندوز ۱۰ موبایل هنوز به مرز بلوغ نرسیده است. ۱۳ تولید کننده ای که اکنون بر روی آن فعالیت می کنند، اما نظر دیگری دارند.

وجود این، تولید کنندگان، خود دلیل قانع کننده ای است که چرا مایکروسافت بازار پایین رده و میان رده را برای آن ها رها کرده و خود در فکر تولید دستگاه های بالارده است. بسیاری از تولید کنندگان که هنوز عرضه محصولات خود را آغاز نکرده اند، ممکن است با وجود به روز رسانی رداستون ۲ با سیستم عامل بالغ تری پا به بازار بگذارند.

در نهایت، بهتر است اشاره کنیم که ۱۳ تولید کننده، در حال برنامه ریزی برای عرضه تلفن های همراه ویندوزی به مشتریان هستند و این همکاری برای توسعه محصولات ویندوزی، خود یکی از بهترین استراتژی های مایکروسافت است. برخلاف نظر اکثر افراد، مایکروسافت مشتریان خود ار رها نکرده است. آن ها در حال برنامه ریزی برای بازگشت قدرتمند به بازار با استفاده از همکاری با دیگر تولید کنندگان و همچنین تولیدات تجاری هستند.

نظر شما چیست؟ آیا فکر می کنید که تولید کنندگان بیشتری به ویندوز روی بیاورند؟ آیا هیچ کدام از محصولات تولید شده توسط سازندگان شخص ثالث توجه شما را جلب کرده است؟ یا ترجیح می دهید تا عرضۀ سرفس فون صبوری کنید؟

نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
alireza
💔 9 پاسخ دهید چهارشنبه 20 مرداد 1395

☺☺☺☺ آینده خوبی میبینم

امین
💔 27 پاسخ دهید چهارشنبه 20 مرداد 1395

ویندوز نسبت به سایرین خیلی خوب داره پیشرفت میکنه وای اگه رد استون ۲ هم بیاد اون چیزی نباشه که ما قکرشو میکردیم و هیچ اتفاق خاصی رخ نداد اگه سرفیس فون شکست خورد با همون حالا تمام قابلیت های سخت افزاریش اصلا بگیم رمش ۱۲ و بهترین سی پیو که به احتمال خیلی زیاد قیمت خیلی بالا هم داره بازم شکست خورد دیگه چی ؟ بازم میگیم انتظار تا نسخه بعدیش ؟

امین
💔 21 پاسخ دهید چهارشنبه 20 مرداد 1395

حالا بزن لایک منفیرووو به افتخارم :-);-)

َArshaMi!
💔 4 پاسخ دهید چهارشنبه 20 مرداد 1395

اول باید یه تشکر ویژه کرد بخاطر این پست عالی

دوما من هم عقیده دارم که ویندوز ۱۰ موبایل پیشرفت های خیلی خوبی خواهد داشت و چشم انداز روشنی داره از چند منظر میشه به این موضوع نگاه کرد
در وهله اول از نظر تولید گوشی های مبتنی بر ویندوز ۱۰ موبایل که به خوبی در این پست بهش اشاره شد …. بازار پایین رده ها و میان رده ها توسط اندروئید اشباع شده و فکر نکنم هیچ سیستم عاملی توانایی این رو داشته باشه در این دو بازار اندروئید رو کنار بزنه اما در پرچمدارها و گوشی های تلفن همراه تجاری می تونه معادلات رو برهم بزنه و جایگاه ویژه ای رو بدست بیاره به چند دلیل …. اول اینکهویندوز ۱۰ موبایل ایده جدیدی رو ارائه داده و داره اون رو توسعه میده کانتینیوم! همین موضوع می تونه تغییرات زیادی رو در حوزه گوشی های گران قیمت پرچمدار یا تجاری ایجاد کنه …. حرف زیاده توی این مورد خیلی هاش رو در پست بالا گفته شده من دیگه تکرارش نمی کنم
اما وهله دوم از نظر نرم افزاری هم توسعه دهندگان به سمت ویندوز ۱۰ موبایل کشیده خواهند شد چرا ؟ ببینید سابقا سیاست مایکروسافت در تلفن های همراه نامشخص بود ( هرچند الان هم زیاد مشخص نیست) میومد یک سیستم عامل ارائه میداد بیخیالش میشد چند سال بعد یک سیستم عامل دیگه و باز هم بیخیال شدن … این سیاست مبهم و این بیخیال شدن از نظر پشتیبانی باعث میشد توسعه دهنده انگیزه ای برای توسعه برنامه هاش برای ویندوز فون رو نداشته باشه به قول خیلی از دوستان وقتی مایکروسافت بی توجه بود به پلتفرم موبایلی خودش چطور میشه از توسعه دهنده ها انتظار داشت ؟ اما با معرفی ویندوز ۱۰ موبایل یک تغییر اساسی داده شد و اون هم پروژه یونیورسال!
من به عنوان یک توسعه دهنده همیشه به دنبال بازاری هستم که اینده مشخصی داشته باشه که سابقا توی پلتفرم ویندوز فون این اینده مشخص رو نداشتم اما با پروژه یونیورسال خیلی چیزها تغییر کرد .. حالا توسعه دهنده حتی اگرهمچنان با بی اعتمادی به ویندوز ۱۰ موبایل نگاه کنه اما میدونه که با توسعه یونیورسال برنامه هاش محدود به موفقیت یا عدم موفقیت پشتیبانی یا عدم پشتیبانی از ویندوز ۱۰ موبایل نیست بلکه برنامه یونیورسالش در قالب سرویس ویندوز ۱۰ در پلت فرم های دیگه به حیات خودش ادامه میده …. مطمئنن با رشد پیدا کردن این تفکر در بین توسعه دهندگان برنامه های یونیورسال رشد بیشتری خواهد داشت شتاب بیشتری خواهند گرفت هر چند این در مدت زمان کوتاه امکان پذیر نیست ولی همین ۶ ماهی که از معرفی ویندوز ۱۰ موبایل گذشته ارائه اپ های جدید این امید رو در طرفداران ویندوز زنده نگه میداره و امیدوار به اینده!

kian
💔 9 پاسخ دهید چهارشنبه 20 مرداد 1395

من از ۲۰۱۳ که ویندوزفون خریدم این آینده رو می دیدم منتها نمی دونم چرا این آینده ی خیالی ما هیج موقع نمیرسه؟
فک کنم الان برای این آینده خیالی زیادی زود باشه
شاید چها پنج سال دیگه این مدلی بشه
تا اون موقع خریدن ویندوزفون اشتباهه حقیقتش

سامان
💔 1 پاسخ دهید چهارشنبه 20 مرداد 1395

مایکروسافت تو همه ی زمینه ها خوبه الا مهمترین زمینه ینی موبایل!!
همه میدونن موبایل دگ یک عضو جدا نشدنی از انسانه.همیشه همراهته،باید خیلی بهش اهمیت بده.حتی ب نظر من از سیستم عامل دسکتاپ و ایکس باکس باید بیشتر بهش بودجه بده
اگه بتونه این ویندوز موبایل رو برای مردم دوست داشتنی کنه و درصد خودشو افزایش بده اونموقع رویایه سیستم عامل یکپارچش حقیقی میشه
ولی با این وضع ک حتی یک تاریخ رو برای انتشار بروزرسانی سالگرد اعلام نمیکنند!!ینی بی توجهی،ک همین باعث خشم کاربران خودش میشه و نمیتونه کاربر جدید جذب کنه چون با شنیدن این اخبار ویندوز موبایل رو مسخره میدونن
من خودم عاشق ویندوز موبایلمو ب آیندش امیدوار..ولی این کم توجهیش یا بی توجهیش ب کاربراش نه تنها برای من بلکه برای همه ویندوز موبایلیها ناخوشاینده.
فقط میشه گفت امیدوارم اوضاع برای ما عاشقای ویدوز موبایل بهتر بشه

  mohammad
  💔 8 پاسخ دهید چهارشنبه 20 مرداد 1395

  فوق فوقش بتونه ۱ درصد فعلی رو بکنه ۵درصد.بهترین کار برای کاربران این سیستم عامل در حال حاضر حفظ گوشیهای فعلی و در پایان مهاجرت به آندروید یا ios

sayan
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه 20 مرداد 1395

من هم دلم میخواد پیشرفت کنه ولی با این سیاست مایکی شاید یه پنج سال بایستی منتظر موند نا اون موقع هم عمر ما تموم میشه و یا یه تکنولوژی دیگه میاد و جای این رو میگیره اولا” اون چند تا شرکت تولید کننده امدند تا شانس خودشان رو امتحان کنند که اگه رشدی بود اول باشند و سود رو در زمان کمتر ببرند ولی به نظر من ویندوز فقط با امین برند نوکیا به بازار میتونه زنده بشه و مایکی با چند تا پرچمدار نمیتونه بازار رو تغییر بده علت اینکه نوکیا شکست خورد قیمت بالای گوشی هاش و عدم ارتقا نرم افزاری و اپلیکیشن و سیستم استور بود . که باعث اصلی هم مایکی است که خیلی خیلی آپدیت رو دیر میده و الان با آپدیت های روزانه و هفتگی فقط رفع باگ بوده است . اگر توسعه دهندگان ویندوز بیشتر شده فقط بخاطر ویندوز دسکتاپ است درموبایل برای توسعه دهندگان فعلا” جایی نیست بایستی تا حداقل بالای بیست درصد فروش ویندوز موبایل صبر کنند . یا اینکه برند نوکیا با تنوع زیاد وارد بازار رقابت با اندروید بشه تا در زمان حداقل شش ماه نتیجه بده ، شما فکر کنید الان کاربری هستید که نوکیا دارید و از سری ۲۰ )هستید یا در شش ماهه دیگر گوشی شما هم دچار سری ۲۰ بشه اگر نوکیا بیاد گوشی بزنه صد درصد این کاربران دوباره ویندوزی شوند اما اگر فقط مایکی و چند تای دیگه بزنه امکان رفتن به سیستم دیگر بالای هفتاد درصد است یعنی الان ۳۰ درصد کاربران ویندوز با این شرایط در اینده ویندوزی خواهند بود و بقیه رفته رفته میدان رو ترک می کنند فقط بخاطر بد قولی مایکی و عدم نواوری در سخت افزار وتنوع گوشی هایش ،بایستی منتظر ماند تا دید

Mr UNTD
💔 6 پاسخ دهید چهارشنبه 20 مرداد 1395

با تشکر از زحمتی که بابت تولید این پست کشیدین باید عرض کنم که نظر من متفاوت از نظر نویسنده این پست هست. این گوشیهای جدید استارتشون قبل ویندوز ده و در آستانه ارائه ویندوز ۱۰ زده شده بود نه بعد از ارائه ویندوز ده. بعد اینکه مایکروسافت اون بلا رو سر طرفدارای ویندوز آورد و بیشتر از ۷۰% جامعه ویندوزی رو از ارتقا به ویندوز ۱۰ حذف کرد دیگه تقریبا گوشی دیگه ای زده نشده. خصوصا این دو سه ماه آخر که درصد استفاده کنندگان از ویندوز ده موبایل زیر یک درصد هست !
کاربرای کنونی مایکروسافت از یک نظر با ارزشن برای این شرکت. از نقطه نظر فیدبک ! اونا دنبال تولید یک سیستم عامل بی نقص یا کم نقص برای سرفیس فون هستن و در این راه به کاربرای اینسایدر نیاز دارن. برای تحقق همین مورد هم تاریخ دقیقی برای آپدیت ویندوز ده موبایل ارائه نمیکنن تا کاربرا تشویق به پیوستن به پروژه اینسایدر بشن. از این نقطه نظر هم میشه نادیده گرفتن و حذف کردن جامعه وسیعی از ویندوز فون هشتیا رو توجیه کرد. به بهانه قدیمی بودن دستگاهشون جامعه بزرگی رو حذف کرد چون نیاز چندانی بهشون نداشت. به همین مقدار کنونی نیاز داشت که اونا رو هم بزودی کنار میذاره و تنها به تولید گوشی سرفیس فون میپردازه و مثل اپل تنها به تولید گوشیای بالارده بسنده میکنه. شاید دو سری دستگاه دیگه هم بزنه که مشخص نیست ولی قطعا هدفش تولید سرفیس فون برای افراد اهل کسب و کار هست تا از اون طریق هم کسب درآمد کنه هم به درآمد حاصله از سرویسهای فضای ابریش اضافه کنه. یکم منطقی باشین، بحث پوله، پول کلان. پول و قدرتی که بخاطرش روزانه هزاران انسان قتل عام میشه. وقتی بحث پول و قدرت میشه دیگه جان انسانها برای شرکتها و سازمانهای بزرگ ارزشی نداره.

sayan
💔 3 پاسخ دهید چهارشنبه 20 مرداد 1395

یادم رفت بگم توسعه دهنده ها زیاد شده ولی اوناهم مثل مایکی باگ دارند و هرروز رفع باگ می کنند و با مایکی تورفع باگ مسابقه می دهند . نمونه اش تلگرام و اینستاگرام و حالا ایمو که اصلا”کار نمیکنه فقط اینورتش کار میکنه البته چند روز اول با سرعت خیلی کم راه اندازی شد ولی با آپدیت جدید فقط اینورت میده .
ما ویندوزیها سر کاریم فقط علت ماندن تو این سیستم سادگی و روانی سیستم هست از بیشتر امکانات یا محرومیم یا نیمه کاره هستند .
انوقت شما از ویندوز پشتیبانی می کنید بایستی انتقاد کرد تا اصلاح شود .
آینده را انتقاد ها میسازند نه درجا زدن ها ، الان مایکی فقط درجا میزند اینهمه پیشرفت و رفع باگ مایکی خیلی خیلی کمه و مدت زمان بیشتری میخواد که صبر کاربران هم اندازه ای دارد آمار گویای حقیقیت است .

Mr UNTD
💔 8 پاسخ دهید چهارشنبه 20 مرداد 1395

اگه دقت کنین هم تو این مدتی که ویندوز دستمون بوده یه سری برنامه از طرف مایکروسافت اومدن و رفتن. بسیاری مواقع که یه اپ دادن و راضی نبودیم جای توسعه و توجه به نظرات بعد یه مدت کلا از استور حذفش کردن. بنظر من این اپ ها رو تنها میدادن که کاربرا تست کنن و بازخوردش رو ببینن. در واقع اینا جزئی از یه پروژه وسیعتر بودن که نیاز به تست داشتن. فقط چون خودشون حوصله نداشتن تست کنن میدادن کاربرا تست کنن مشکلاتش رو بگن !
چه دوست داشته باشیم چه نه مایکروسافت کلاه سرمون گذاشته. سر اون گوشی لومیا ۹۵۰ خداییش دیدین چه گندی بار آورد ؟ اصلا مشخص بود فقط در حد رفع وظیفه اون گوشی رو زدن. بدنه پلاستیکی بی کیفیت که تستش رو همه دیدیم. با یه موکت بر در عرض چند ثانیه تکه تکش کرد ! بخاطر همون گوشی هم اومد ما رو از قابلیت او تی جی محروم کرد که بگه بله پرچمداری که زدم او تی جی داره ! رو لومیا ۸۳۰ نمیشد پیادش کرد، رو ۹۳۰ چی ؟؟؟
من شخصا بکل از مایکروسافت خسته شدم. با همین لومیا ۶۴۰ اکس ال در حالیکه میدونم و قبول کردم کلا سرم رفته کار میکنم تا پولی بیاد دستم میرم یه گوشی غیر ویندوزی میخرم. حالا با گالاکسی اس ۷ یا آیفون. یه گوشی میخرم طبق انتظاراتم نه بیشتر. لحظه رو هم در نظر میگیرم نه آینده، اینکه تو آینده چه قابلیتی بهش اضافه میشه :|. سر ویندوز کامل حساب کتاب اومده دستم، واسه هفت پشتم بسه

omid
💔 3 پاسخ دهید چهارشنبه 20 مرداد 1395

اینو مطمئن هستم که بازگشت با قدرت مایکروسافت با گوشی های بالارده یعنی اینکه هیچ وقت نمیتونید امکانات و تجربه لذت بخش پرچمدارهایی که معرفی میشه رو با گوشی های فعلی و بیلدهای اینده داشته باشید و باید پرچمدار جدید رو بخرید که هر کسی قدرت خرید نخواهد داشت

sab2020
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه 20 مرداد 1395

اگه وینفون از انجمن های برنامه نویسی بیشتر حمایت کنه ، بد نیستا .

علی
💔 4 پاسخ دهید چهارشنبه 20 مرداد 1395

سلام.
تا قبل از واگذاری بخش تلفنهای همراه نوکیا به مایکروسافت فقط نوکیا می‌خریدم. بعد رفتم به سمت اندروید. اما واقعا گوشی‌های اندرویدی به عنوان یک تلفن همراه قابل اعتماپ نبودن. هیچوقت نمی‌تونستم برنامه‌ریزی کنم که تا چه زمانی شارژ گوشیم جواب میده. با برندهای مختلف یک مشکل یکسان وجود داشت. مصرف بیش حد حد و غیر قابل کنترل باطری به دلیل اجرای نرم‌افزارهای مختلف.
الآن لومیا ۹۵۰xl دارم. دوباره مثل نوکیا قابل اعتماده. میتونم با یک شارژ نصفه نیمه از خونه بیام بیرون و مطمئن باشم با استفاده‌های عادی یا استفاده سنگین می‌تونم پیش‌بینی کنم که کی باید دوباره شارژش کنم.
به نظرم قابل اطمینان بودن مهمترین ویژگی یک گوشی هست.
درسته پلاستیکیه ولی جنس پلاستیکش مثل همون گوشیهای قدیمی نوکیا کاملا مقاومه.
گوشی قرار نیست با چیزی بریده بشه. باید وقتی از دست روی زمین میوفته آسیب نبینه.
هیچ برنامه‌ای بی‌دلیل تو بکگراند اجرا نمیشه و می‌تونم مدیریت دقیقی روشون داشته باشم.
به نظرم بی‌انصافیه که بگیم پلاستیکیه و به درد نمی‌خوره.
با سه گیگ رمش کلی برنامه روش ریختم و هنوز پیغام پر شدن رم نداده ولی یک گوشی اندرویدی با همین مقدار رم اصلا نمی‌تونست این مقدار برنامه رو خودش جا بده.
امیدوارم بزودی برنامه‌های اپل روش اجرا بشه (دلم سوخت برای غول نرم‌افزاری دنیا که برای راضی نگه داشتن مشتریاش مجبور شده برنامه‌های پیش پا افتاده رو هم خودش تولید کنه و تو استور بذاره).
همه چیز تو ویندوز ۱۰ موبایل حساب شده هست. باگ داره ولی مثل اندروید تنظیمات هر چیزی رو یک جای بی‌ربط نذاشته.
البته اندروید برای کسی که فط می‌خواد با گوشی بازی کنه یا از برنامه‌های عمومی استفاده کنه و خیلی براش مهم نیست اون تو چه خبره بدی هم نیست.

  Amir
  💔 7 پاسخ دهید چهارشنبه 20 مرداد 1395

  😕😕😕
  باتری چه ربطی به سیستم عامل داره
  تو همون اندرویدم ال جی جی ۴ سامسونگ سری اس
  باتریشون خیلی هم قویه
  حالا درسته مصرف باتری آندروید کم نیست اما ویندوز ده تعریفی نداره اما ویندوز هشت و یک چرا واقعا هیچی نداشت که باتری مصرف کنه

   alireza
   💔 4 پاسخ دهید چهارشنبه 20 مرداد 1395

   عزیز دوستات تا حالا جی ۴ داشتن؟؟ من دوستم جی ۴ داره روز نمیشه به گوگل فحش نده به خاطر اندروید ۶!!!پسر عموم اس ۶ داره خودش میگه باتریش فرق نکرده ولی مث سگ دروغ میگه!!! خودم که باهاش کار کردم معلوم بود مصرف باتریش بیشتر شده تو بازی آسفالت مصرف باتری خودشو نشون میداد
   من دو تا گوشی میگم خودت برو ببینشون j5 مدل ۲۰۱۶ و ۲۰۱۵ اکه مقایسه کنی نه از لحاظ سخت افزار و نه از لحاظ صفحه نمایش هیچ فرقی ندارن تقربیا یکی هستن ولی باتری رو ببین مدل ۲۰۱۵ ۲۶۰۰ میلی آمپره ولی ۲۰۱۶ ۳۱۰۰ از این اعداد میشه مصرف وحشتناک اندروید ۶ رو دید
   ۲۰۱۶ از باتری نمره ۶۶ گرفته و ۲۰۱۵ نمره ۶۲ فک کنم میبینی که تقریبا تمام ۵۰۰ میلی آمپر اضافی صرف همون اندروید ۶ میشه
   اونوقت ویندوز ۱۰ چی؟؟ من لومیا ۶۵۰ دارم نمرش شده ۵۶ با باتری ۲۰۰۰ میلی آمپر!!! اگه گوشی من باتریش ۲۵۰۰ بود شک نکن نمره ۶۵ میاوورد
   اندروید مصرف باتری خیلی بدی داره

    رضا صالحی
    💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه 20 مرداد 1395

    سیتم عامل نقش مهمی تو مصرف بهینه سخت افزار از باطری داره که با اومدن ویندوز ۱۰ مصرف بالا رفت خیلی هم زیاد
    تو زمینه اندروید هم چون خودم دارم میتونم شرح بدم همانطور که قبلا ویندوزفون داشتم
    الان ام ۸ دارم با اندروید ۶ سنس ۷ و با استفاده روزانه متوسط از شبکه های اجتماعی وب گردی و فیلم و عکس دیدن نزدیک ۲۰ ساعت دووم دلره و تو استفاده های سنگین ۱۰ ساعت

Shayan
💔 5 پاسخ دهید چهارشنبه 20 مرداد 1395

ویندوز کلی مشکل داره قبول
اما یه نکته رو راجب اندروید بگم
اون زمان که اندروید اومد مایکروسافت اصلا تو زمینه موبایل جدی نبود و فقط اپل بود که اونم گوشی هاشو هر کسی نمیخرید
بعدش اندریو اومدش کملا کپی برداری از اپل بود (اولاش) بعد ها که گوگل خریدش بهتر شد
ولی یه نکته رو بدونید اندروید مثل یک ساختمونه کج و کلس که کلی ادم توش زندگی میکنن فقط بخاطر اینکه مجبورن!
توسعه دهنده ها بخاطر کاربرا مجبورن برای اندروید بنویسن وگرنه خیلی کم از اندروید راضی اند
ویندوز (موبایل) مث یک ساختمونه نیمه کارست که دارن طبقه اول رو چند بار میسازن! تا در آینده دچار مشکل نشن
این همه رفع باگ میکنه تا همین چس مثقال قابلیتی هم که داریم رو با خیال راحت استفاده کنیم
ویندوز فقط مشکلش برنامست
وگرنه مصرف باتری خیلی بهتر از اندرویده
مدیریت RAM خیلی بهتر از اندرویده
حجمش کمتر از اندرویده
و الگوریتم های جدید تری نسبت به اندروید استفاده کرده
اگه اندروید بیاد الگوریتم و فرمت برنامه های اجراییشو عوض کنه کارش تمومه!
ولی ویندوز سریع XAP رو تو ویمدوز ۱۰ موبایل حذف کرد حداکثر اپ ها سریع APPX شدند و راه های نصب XAP رو بست
چون هم کند بودن هم لود و ااینای بیشتری داشتند

درکل آینده با ویندوز و اپله
اندروید بالاخره تو فناوری های نو کم میاره

  رضا صالحی
  💔 1 پاسخ دهید پنجشنبه 21 مرداد 1395

  من منتقد سفت و سخت اندروید بودم همه دوستام هم میدونن و دیدن چقدر چنگ انداختم به سیمبیان ، آنا ، بله ، ویندوزفون و غیره که اندروید دست نگیرم . اما این استدلال شما اشتباه بخدا ، من که از ی برنامه ده ها ایراد در میارم الان برای اندروید ۵ به بعد حرفی نارم واقعا ، نه هنگ نه لگ البته تو htc به علت رابط کاربری بسیار سبکی که داره . بیشتر استفاده کننده های اندروید سامسونگ دارن که به علت رابط کاربری تاچویز بعد ارتقا دچار مشکل کمبود رم میشن که نمیشه کل سیستم عامل رو برد زیر سوال همچنین سری نکسوس هم از سبکترین و سریعترین سیستم عامل بهره میبره ، اندروید تو ۲ سال اخیر به پایداری ۸۰% خودش رسیده و با اندروید ۷ بهتر خواهد شد ، امیدوارم ویندوزموبایل هم رشد کنه اما اگر بکنه !

  رضا صالحی
  💔 0 پاسخ دهید پنجشنبه 21 مرداد 1395

  و این نکته رو هم نباید فراموش کنید که اندروید تو بحث نوآوری پیشتاز بوده و هست علت هم تو هسته سیستم عامل مورد نظر نهفته هست که واقعا دست سازنده ها و توسعه دهنده هارو باز گذاشته و اولین قابلیت ها اول رو اندروید پرده برداری میشه ، ممکنه اندروید هم روزی افول کنه پیشگویی نمیشه کرد!

Hesam77
💔 0 پاسخ دهید پنجشنبه 21 مرداد 1395

همتون کافر شدید😂.نادلا اینده رو میبینه که کارش درسته واقعاً اما ما الان.مثل بنده خدایی که میگفت شرکتای اندرویدی مثل سامسونگ میگن باید در لحظه زندگی کنی!!پپسی زیاد خورده

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,