msft_announce_160613-page-001

دیروز یک روز تمام عیار مایکروسافتی بود. ابتدا خبر شوکه کننده خرید شبکه اجتماعی لینکدین توسط مایکروسافت، آن هم با مبلغ عجیب و غریب ۲۶ میلیارد دلار، منتشر شد. سپس مایکروسافت مراسم اختصاصی بسیار هیجان انگیزی را در خلال نمایشگاه E3 اجرا کرد. آن ها همچنین از آخرین همگرایی های بین کنسول و ویندوز ۱۰ پرده برداشتند. شاید اعلام تصاحب لینکدین آن هم در روز کنفرانس مایکروسافت در E3 به نظر عجیب بیاید و لی حاوی حقیقتی در مورد مایکروسافت مدرن است.

مایکروسافت، تحت رهبری ساتیا نادلا چشم انداز جهانی را متصور است که در آن نرم افزار ها و داده ها شما را دنبال کرده و فارغ از آن که از رایانه، تبلت، تلفن همراه، هدست واقعیت مجازی، کنسول و یا هر دستگاه دیگری که استفاده می کنید، در دسترس شما خواهند بود.

حالا لینکدین قرار است نقش بزرگی را در تحقق این رویا بازی کند. لینکدین و سرمایه گذاری در آن یک ایده بزرگ برای آفیس را به ذهن متبادر می نماید. همانند نرم افزار محبوب نادلا به نام Delv، که قادر است، متوجه شود، شما کجا هستید، از چه دستگاهی استفاده می کنید و با چه کسانی کار می کنید.

اگر Delv را نمی شناسید، باید به اطلاع شما برسانم، آن یک موتور جستجوی بسیار پیشرفته است که به همراه نسخه تجاری آفیس ۳۶۵ عرضه می شود. Delv مثال بارز کاربرد هوش مصنوعی در یادگیری ماشین است. این موتور جستجو در ایمیل ها، قرار های کاری و اطلاعات شما کنکاش کرده و داده های کسب و کار را که شما به آن ها نیاز دارید به نمایش می گذارد.

Linkedin-Microsoft graph

در واقع شبکه اجتماعی لینکدین می تواند به عنوان جام جهان بین، برای آفیس عمل نماید. لینکدین می تواند به نرم افزار های آفیس بگوید که شما در چه کسب و کاری هستید و به چه خدماتی نیازمندید. اگر شما روش کار خود با یکی از نرم افزار های آفیس را تغییر دادید، این تغییر می تواند در تمامی دیگر نرم افزار ها برای شما و حتی سایر همکاران تان اعمال گردد. این یک پیشرفت چشمگیر در چشم اندازی است که نادلا برای آفیس در نظر دارد، در مقابل نسخه سنتی Office Suite است.

کسب  و کار اکس باکس نیز با همین فلسفه هدایت می شود. مایکروسافت می خواهد تفاوت بازی کردن در کنسول و رایانه های ویندوز ۱۰ را از بین ببرد تا شما بدون توجه به اینکه در چه دستگاهی و با چه صفحه نمایشی به بازی می پردازید، با یک تجربه یکسان مواجه شوید. دیروز مایکروسافت قابلیت Xbox Anywhere را معرفی کرد. این قابلیت به شما اجازه می دهد که بازی را یک بار خریداری کرده و در اکس باکس و رایانه صاحب آن باشید. همچنین داده ها و اطلاعات و مراحلی را که در اکس باکس ذخیره می کنید، در رایانه نیز موجود خواهند بود و همچنین بر عکس. درست مانند آفیس و لینکدین که اطلاعات حرفه ای و اسناد مرتبط با آن را همگام سازی می کنند، Xbox Anywhere آمده است تا تجربه بازی را همگام کند.

large

درست است که این دو، تجلی متفاوتی از یک مفهوم هستند، اما کماکان مفهوم یکپارچه کردن اطلاعات و داده ها و دنبال کردن شما فارغ از پلتفرم و دستگاهی که مورد استفاده قرار می دهید، سیاست گزاری بزرگ مایکروسافت را تشکیل می دهد. این نقشه هوشمندانه البته مخاطراتی نیز به همراه دارد. لینکدین به درستی پایگاهی از داده های ارزشمند است، اما به هر روشی که محاسبه کنید، ۲۶ میلیارد دلار هزینه بسیار سنگینی محسوب می شود. همچنین در پلتفرم بازی ها، مایکروسافت ممکن است با بی محلی گیمر ها نسبت به یکپارچه سازی اکس باکس و ویندوز ۱۰ روبرو شود.

منبع :

BUSINESS INSIDER

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هادی
پاسخ دهید سه شنبه 24 خرداد 1395

ایشالا با ادامه آموزش های برنامه نویشی یونیورسال رویای ما هم به حقیقت نزدیک بشه

پ.ن: منتظر درس پنجم هستیم!

sadegh
پاسخ دهید سه شنبه 24 خرداد 1395

چرا توی همه ی پستا Play رو جا میندازین!؟
Xbox Play Anywhere

farhad delavar
پاسخ دهید سه شنبه 24 خرداد 1395

هیجان انگیز ترین خبری بود که تو این چند روز خوندم…
خیلی خوشحال هستم که ماکروسافت روز به روز داره بزرگتر میشه…

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,