اگرچه مایکروسافت در طی تاریخ خود رابطه زیاد خوب و صمیمی با ناشران و توسعه دهندگان بازی‌های ویدیویی در ژاپن نداشته اما اخیرا این روند دچار تغییر و تحولات زیادی شده است. به عنوان مثال در همین رویداد E3 گذشته کنفرانس شرکت مایکروسافت میزبان معرفی برخی از بزرگ‌ترین و موردانتظارترین بازی‌های ژاپنی بود.

از جمله بازی‌های بزرگی که در رویداد E3 گذشته در طی کنفرانس خبری شرکت مایکروسافت به معرفی رسیدند، می‌توان به عناوینی نظیر Sekiro: Shadows Die Twice, Force Jump و حتی عناوینی مثل Devil May Cry 5 و همینطور نسخه ایکس‌باکس وان بازی Nier: Automata اشاره کرد. به دنبال این‌ها اگر بتوان روی صحبت‌های اخیری که از طرف مایکروسافت به انتشار رسیده تکیه کرد، می‌توان گفت که این رابطه بیش از پیش در حال بهبود پیدا کردن است تا حضور بازی‌های ژاپنی روی ایکس‌باکس وان را بیش از پیش لمس کنیم.

به عنوان مثال و در جهت بهبود این رابطه فیل اسپنسر (Phil Spencer)، مدیر ایکس‌باکس، در حال ملاقات با ناشران و توسعه دهندگان ژاپنی است. در توییتی جدید که در زیر هم می‌توانید آن را ببینید، اسپنسر اظهار کرده است که او در حال دیدن کردن از استودیوها و همچنین ملاقات با ناشران بازی‌ های ودیویی در ژاپن بوده است تا درمورد بازی‌ هایی صحبت کنند که در حال توسعه هستند و این که از سازندگانی که در این جا قرار دارند، بازخورد بگیرند تا چطور باعث پیشروی بیشتر بشوند.

زمان انجام دادن این ملاقات‌ها هم در نوع خود جالب توجه است چرا که ماه آینده مایکروسافت رویداد مخصوص به خود را با Xo به انجام خواهند رساند و زمان برگزاری آن فرا خواهد رسید. آیا بازدید اسپنسر از استودیو‌های ژاپنی به معنی این است که وی در حال انجام مذاکره است و در حال اطمینان حاصل کردن از این است چند رونمایی جدید از بازی‌های ژاپنی داشته باشد؟ قطعا این هم یکی از احتمالات است چون فیل اسپنسر با ترتیب دادن این ملاقات‌ها احتمالا در تلاش است که رابطه خود با سازندگان و ناشران ژاپنی را بهبود ببخشد تا شاید برای رویداد پیش رو چند نمایش جدید از بازی‌های ژاپنی انجام دهد.

با این حال می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه در روزهای آتی هم همچنان ما را همراهی کنید تا ما هم شما را از آخرین تغییر و تحولات در این زمینه با خبر کنیم. در زیر می‌توانید متن توییت اسپنسر را در این زمینه مشاهده کنید:

این هفته را در ژاپن سپری کردم و با ناشران و سازندگان ژاپنی ملاقات کردم. صحبت کردن در مورد بازی‌هایی که در دست توسعه قرار دارند عالی است و این که بازخورد بگیریم تا چطور با سازندگانی که در این جا قرار دارند به پیشروی ادامه دهیم.

 

منبع : وینفون
939 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,