همانطور که احتمالا تا الان شنیده‌اید، شرکت اکتیویژن (Activision) و استودیوی بانجی (Bungie) به طور ناگهانی و غیر قابل پیشبینی به همکاری با یکدیگر خاتمه دادند. پس از این جدایی، همانطور که مشخص است، بانجی از این پس به طور کامل کنترل و اختیار آی‌پی Destiny را بر عهده خواهد داشت و تمام حقوق آن متعلق به بانجی خواهد بود. جزئیات بیشتر را درمورد آینده این سری و استودیوی بانجی می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

پس از جدایی بانجی و اکتیویژن سوال‌های زیادی در ذهن بسیاری از کاربران به وجود آمده که پس از این، چه اتفاقی برای بانجی و دنیای بازی‌های Destiny رخ خواهد داد. این‌ها سوالاتی هستند که فعلا بدون پاسخ باید باقی بمانند اما در کل به نظر می‌رسد که برخی از نام دارهای صنعت بازی‌های ویدیویی از این پس حواسشان به مسیری که بانجی ممکن است در آینده ادامه دهد، خواهد بود. در حقیقت پس از این جدایی، می‌توان آینده درخشان‌تری برای سری Destiny و استودیوی بانجی متصور شد.

یکی از افراد حرفه‌ای که سریعا به جدایی این دو واکنش نشان داده و کاملا حواسش به سری Destiny بوده، مدیر برند ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت یعنی فیل اسپنسر (Phil Spencer) بوده است که در حساب رسمی خود در شبکه اجتماعی توییتر واکنش نشان داده و علاقه مندی خودش برای کار با یکی از “توسعه دهندگان مستقل مورد علاقه‌اش” را ابراز کرده که این ابراز علاقه را به آینده سری Destiny هم نشان داده تا چراغ سبزی به بانجی نشان دهد که اگر می‌خواهد به آن‌ها ملحق شود، این فرصت را از دست ندهد.

همانطور که در طی خبرهای چند ماه گذشته هم به کررات دیده‌اید، مایکروسافت در سال ۲۰۱۸ شروع به به خدمت گیری تعداد زیادی استودیوی جدید گرفت که نام‌های بزرگ و کوچک زیادی را شامل می‌شدند. طبق اخبار و شایعاتی که از گوشه و کنار شنیده می‌شود و از طرف مایکروسافت بیرون آمده، به نظر می‌رسد که آن‌ها هنوز هم به دنبال به خدمت گیری استودیوها و آی‌‌پی‌های بیشتری هستند تا روی آن‌ها کار کنند اما این که بانجی و سری Destiny نیز یکی از همین برنامه‌هایی خواهند بود که مایکروسافت برای آینده خودش در نظر گرفته، هنوز مشخص نشده و باید ببینیم چطور پیش می‌رود. اما می‌توان خوش بین بود که با اظهار نظر تازه فیل اسپنسر، باید به این همکاری امیدوار بود.

با توجه به همکاری‌ای که تا به حال بانجی و مایکروسافت با هم به اشتراک گذاشته‌اند، بانجی در گذشته یکی از توسعه دهندگان فرست پارتی مایکروسافت بوده است و نگه بانی و پاسداری از فرانچایز Halo، پیش از این که خودشان را از آن آزاد کنند تا روی Destiny کار کنند، نشان از وجود سابقه‌ای درخشان در گذشته‌ی بانجی و مایکروسافت دارد. بی شک عده زیادی وجود دارند که دوست دارند باز هم این همکاری شکل بگیرد و دوست دارند اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنند. این افراد بر این عقیده هستند که این نشانه‌ای تازه است که مایکروسافت به دنبال به خدمت گیری بانجی است و اسپنسر دوست دارد این کار را انجام دهد؛ حتی با وجودی که او توسعه دهندگان بسیار زیادی داشته باشد که در سال ۲۰۱۸ و همین اواخر به جمع آن‌ها اضافه شده باشند. با این وجود من حس می‌کنم که این یک شوخی بد موقع از طرف اسپنسر بوده است و ارزشی بیشتر از این ندارد که بخواهیم روی آن تمرکز زیادی کنیم و یا بهای زیادی به آن نشان بدهیم چون فاقد ارزش لازم به نظر می‌رسد.

به هر ترتیب ما دیر یا زود در طی هفته‌ها یا ماه‌های آینده متوجه خواهیم شد که آینده بانجی و سری Destiny به کجا خواهد رسید. شما در ادامه این متن می‌توانید توییت منتشر شده‌ی جنجالی از طرف فیل اسپنسر را مشاهده کنید. همانطور که گفتم، نباید زیاد آن را جدی گرفت.

به دنبال آینده‌ای بسیار درخشان با یکی از استودیوهای مستقل مورد علاقه خود و یکی از فرانچایزهای مورد علاقه خودم هستم. برای دیدن آینده آن‌ها و این که چطور رشد می‌کنند و Destiny را به کجا می‌رسانند، بسیار هیجان زده هستم.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
RBM
پاسخ دهید سه شنبه 25 دی 1397

باجی در کنار اکتیویژن عملکردی مشابه الکترونیک آرتز داشت و خیلی پول پرستی کرد. این کار باعث شد خیلی عمر مفید کوتاهی داشته باشه. اگر به زیر مجموعه های مایکروسافت بپیونده خوشبینانه باید عملکردش و بهبود بده و انقد خریدار بازی رو محدود نکنه به همیشه پول پرداخت کردن.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,