ممکن است که نینتندو خبر از همکاری تجاری با Nvidia برای کنسول‌های آینده خود داده باشد اما با این حال قرار نیست همه راه نینتندو را در پیش بگیرند چرا که به نظر می‌رسد مایکروسافت در نظر دارد همچنان با یار و همراه کنونی خودش یعنی AMD تا آینده‌ای پیش بینی شده، همکاری داشته باشد و آن را همچنان حفظ کند. جزئیات بیشتر از همکاری AMD و مایکروسافت برای پروژه‌های بعدی ایکس‌باکس را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

مدیر برند ایکس‌‌باکس شرکت مایکروسافت یعنی فیل اسپنسر (Phil Spencer) با حضور در نطق اصلی شرکت AMD در طی برگزاری نمایشگاه CES 2019 که هم‌اکنون در حال برگزاری است، تایید کرد که کنسول‌های آینده ایکس‌باکس نیز به استفاده از چیپست‌ها و پردازنده‌های AMD همچنان ادامه خواهند داد و این روند در طی نسل نهم در کنسول‌های آن‌ها قطع نخواهد شد. علاه بر این، اسپنسر از فرهنگ این شرکت نیز قدردانی کرد و آن را مورد تمجید و ستایش خود قرار داد و همچنین از نوآوری‌های تاریخی این شرکت که همیشه در طی دوران فعالیت آن‌ها ادامه پیدا کرده است نیز تعریف و تمجید کرد. وی در این رابطه گفت:

به عنوان یک شرکت، ما به دنبال فرصت‌هایی که در زمینه گیم و بازی‌های ویدیویی به وجود می‌آید، هستیم و یکی از چیزهایی که من اینجا می‌خواهم بگویم این است که وقتی فکر می‌کنیم، همکاران ما چه کسانی هستند، به شرکت‌های بزرگی فکر می‌کنیم که کارهای واقعا بزرگی انجام می‌دهند که در عین حال هم آن را به بهترین شیوه و روش ممکن به انجام می‌رسانند.

فیل اسپنسر در ادامه صحبت‌های خود و تمجیدهایش از مدیر عامل و کارکنان شرکت AMD اضافه کرد که:

[مدیر عامل شرکت AMD یعنی دکتر Lisa su] کسی است که من در این صنعت برایش ارزش و احترام بسیار بسیار زیادی قائل هستم و روشی که وی AMD را پیش می‌برد را هم دیده‌ام و فکر می‌کنم که داشتن چنین همکاری که با جان و دل با ما در تکنولوژی‌ها و پروژه‌های آینده ما همکاری می‌کند، نه تنها یکی از بهترین چیزهایی است که من درمورد آن‌ها می‌پسندم، بلکه حتی از نظر فرهنگی نیز فکر می‌کنم بسیار مناسب است. داشتن شما به عنوان همکار، واقعا عالی است.

همچنین اسپنسر در بخش دیگری از صحبت‌های خود چنین گفت که:

وقتی که به پلتفرم‌های آینده خودمان که می‌خواهیم بسازیم، نگاه می‌کنیم، و همینطور کاری که انجام می‌دهیم، می‌بینیم که همکاری و نوآوری‌هایی که در گذشته به انجام رسانده‌ایم، منجبر به انجام کارهایی شده که امروز قادر به انجام دادنشان هستیم. من فکر می‌کنم که وجود آن‌ها برای آینده ما و تلاش و کوشش‌هایی که در آینده می‌خواهیم انجام دهیم، بسیار لازم و ضروری است و در حقیقت نقش بسیار مهمی در آینده ما ایفا می‌کنند. من واقعا به آینده چشم دوخته‌ام تا این‌ها را در آینده به مردم، بیشتر نشان بدهم.

با توجه به سخت افزار خارق العاده‌ای که هم سونی و هم مایکروسافت قادر به ساخت آن‌ها، به لطف همکاری با AMD بودند، نسخه اصلی و مدل پایه پلی‌استیشن ۴ و همینطور ایکس‌باکس وان ایکس، واقعا کنسول‌های قدرتمندی شدند و تک تک قطعات آن‌ها به خوبی با هم تعادل بر قرار کرده بود که نشان می‌دهد به طور کلی این خبر خوب و خوشحال کننده‌ای برای همه ما و کسانی که از این کنسول‌ها استفاده می‌کنند، است چون ما همچنان می‌توانیم از سخت افزاری هماهنگ و کامل که تمام اجزای آن به درستی و دقیق با هم کار می‌کنند، استفاده کنیم و در کاربرد آن‌ها برای ساخت بازی‌های بهتر و واقع گرایانه‌تر، لذت ببریم. همچنین این موضوع نشان می‌دهد که اجرای برنامه پشتیبانی از نسل قبل یا همان Backward Compatibility برای نسل آینده کنسول‌های ایکس‌باکس نسبت به این که مایکروسافت خانواده چیپست‌های کنسول آینده خود را به طوری کلی عوض کند، ساده‌تر خواهد بود که این دقیقا همان کاری است که آن‌ها بین ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس ۳۶۰ نیز انجام داده بودند و این بار با هوشیاری کامل می‌خواهند مانع تکرار اشتباهات گذشته خودشان بشوند.

فعلا و در حال حاضر که ما چیز زیادی از نسل آینده کنسول های ایکس‌باکس نمی‌دانیم اما حداقل این را می‌دانیم که احتمال دارد مایکروسافت در طی ماه‌های آینده کنسول‌های بیشتری معرفی کند و ما بیش از یک کنسول جدید از آن‌ها ببینیم؛ شاید دو یا سه مدل از آن‌ها در انتظار ما باشند. امیدواریم که هر چه زودتر اطلاعات بیشتری از آن‌ها به دست بیاوریم وبدانیم آینده کنسول‌های ایکس‌باکس به چه سمتی پیش خواهد رفت.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,