همانطور که احتمالا در جریان هستید، شرکت سونی روز گذشته اعلام کرد که تحت هیچ شرایطی در رویداد E3 بعدی شرکت نخواهد کرد و سال آینده پس از ۲۵ سال این رویداد را ترک خواهد کرد که حرکت بسیار برجسته و پررنگی از طرف آن‌ها است. این موضوع صراحتا نشان می‌دهد که از این پس تمام توجهات و تمرکزها به سمت مایکروسافت و نینتندو خواهد رفت که هر سال هر کدام برای خودشان بخش‌های زیادی از این نمایش را به خود اختصاص می‌دهند. پس این بهترین فرصت در چند سال اخیر برای مایکروسافت است که خودش را حسابی نشان بدهد.

اما چرا می‌گوییم کنار رفتن سونی از E3 قطعا به نفع مایکروسافت و نینتندو (مخصوصا مایکروسافت) است؟ به هر حال هر دوی آن‌ها هر ساله بخش زیادی از این کنفرانس را اشغال می‌کنند و دارای بزرگ‌ترین و مجلل‌ترین غرفه‌های این نمایشگاه بزرگ هستند. با این حال نینتندو رویداد زنده‌ای برگزار نمی‌کند و فقط یک مراسم عادی Nintendo Direct دارد که مثل همیشه است اما مایکروسافت هر ساله ضمن برگزاری کنفرانس خبری خود، بخش‌های زیاد دیگری نیز در این نمایشگاه به خودش اختصاص می‌دهد که در هر یک اتفاقات ویژه‌ای رخ می‌دهد. پس در این زمینه مایکروسافت نسبت به نینتندو برتری بیشتری دارد چون بخش‌های بیشتری از این رویداد را به خودش اختصاص داده و آن را جدی‌تر می‌گیرد.

همچنین همانطور که در E3 گذشته و رویداد اخیر X018 نیز دیدیم، مایکروسافت اخیرا سرمایه گذاری زیادی روی ناشران و توسعه دهندگان و به طور کلی بازی‌های ژاپنی کرده که قطعا در E3 آینده نیز این روند را ادامه خواهد داد و نمایش بیشتری از بازی‌های ژاپنی به تصویر خواهد کشید. پس می‌توان انتظار داشت که در E3 پیش رو مایکروسافت تعداد بیشتری بازی ژاپنی معرفی کند و از بازی‌های معرفی شده هم نمایش‌های بیشتری برگزار کند.

همچنین بررسی این موضوع نیز جالب است که با در نظر گرفتن این که سونی تصمیم گرفته از E3 جدا شود (مشخص نیست که برای همیشه از آن جدا شده و یا فقط سال آینده در آن غایب خواهد بود) قطعا آن‌ها تصمیم دارند رویداد خاص خود را داشته باشند تا همه تمرکزها و توجهات فقط سمت آن‌ها باشد. رویداد PSX بهترین جایگاه برای انجام این کار است.

بی شک کسی تردیدی ندارد که سونی رقیب مستقیم مایکروسافت در صنعت بازی‌های ویدیویی است بنابراین این موضوع نشان می‌دهد که مایکروسافت تنها کسی است که از کنار کشیدن سونی از E3 منفعت می‌برد و امسال می‌تواند سر جای آن بنشیدن و جای خالی آن را پر کند. در واقع فیل اسپسنر (Phil Spencer)، مدیر عامل ایکس‌باکس، هیجان و اشتیاق خود از کنار رفتن سونی از E3 سال آینده را به طور یکسان با طرفداران در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت و در واکنش به توییت حساب ESA که درمورد E3 2019 در حساب رسمی خود در توییتر صحبت کرده بود، پاسخ داد و قول داد که چیزهای بسیار زیادی برای نمایش و به اشتراک گذاشتن در E3 2019 وجود خواهد داشت.

مایکروسافت امسال یکی از بهترین نمایش‌های خود که تا به حال در E3 داشته است را برگزار کرد. این اتفاق اغلب به این دلیل رخ داد که نینتندو و سونی تقریبا میدان را خالی کرده بودند و بدین تریب فضای کافی برای مایکروسافت در این رویداد به وجود آمد. اما این امکان وجود دارد که این دو شرکت سال آینده نیز همین روند را تکرار کنند و آن را ادامه دهند؛ مخصوصا با کنار رفتن سونی از E3 2019 احتمال رخ دادن این اتفاق بسیار زیاد است. اگر مسیری که آن‌ها سال گذشته آغاز کرده بودند را امسال نیز ادامه بدهند (که احتمال آن زیاد است) ما شاهد به دست آمدن همان نتایجی خواهیم بود که در سال گذشته به دست آمد. در ادامه می‌توانید متن توییت فیل اسپنسر را در واکنش به کنار رفتن سونی از E3 2019 مشاهده کنید.

در E3 2019 چیز های زیادی برای به اشتراک گذاری با طرفداران وجود دارد. همیشه [زمان برگزاری این رویداد] آن نقطه‌ای از سال است که می‌توان شاهد افزایش خلاقیت صنعت بازی‌های ویدیویی و بالا رفتن انرژی جامعه بازی‌بازان بود.

منبع :

GAMINGBOLT

623 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,