یکی از مواردی که پس از خرید هر محصول اهمیت دارد شکل و میزان پشتیبانی شرکت سازنده از کاربران است، پاسخ‌گویی و پشتیبانی از مشتری یکی از مهمترین عوامل در انتخاب مشتری است که البته بر انتخاب های آتی وی کاملا تاثیرگذار است. اخیرا سایت Tom’s Guide مطالعاتی را انجام داده که نشان می‌دهد کاربران اکس باکس بیشترین میزان رضایت را از سطح خدمات و پشتیبانی اکس باکس دارند. یک محصول هرقدر هم به‌لحاظ سخت افزاری خوب باشد برای حفظ مشتری در اکوسیستم خود نیاز به پشتیبانی مناسب از سوی سازنده دارد، اخیرا وب سایت Tom’s Guide نظر سنجی و مطالعاتی را انجام داده که نشان می‌دهد کاربران اکس باکس بیشترین میزان رضایت را از بابت پشتیبانی این کنسول دارند و از این جهت مایکروسافت بالاتر از سونی و نینتندو قرار می‌گیرد.همانطور که مشاهده می‌کنید اکس باکس با مجموع امتیاز 90 درصدر ایستاده و پس از آن نینتندو با 85 و پلی استیشن با 82 امتیاز در رتبه های بعدی قرار دارند. سیستم امتیاز دهی در این مطالعه براساس میزان رضایت از پشتیبانی تلفنی و همچنین کارآمدی پشتیبانی اینترنتی که شامل چت زنده، فروم ها و بخش پرسش و پاسخ است به‌دست آمده است.البته به‌رغم برتری اکس باکس در این عرصه یک نکته مهم وجود دارد که تیم اکس باکس مایکروسافت برای بهتر شدن خدمات خود باید بدان توجه داشته باشند، میزان زمانی که یک کاربر نینتندو برای برقراری تماس تلفنی با بخش پشتیبانی باید صرف کند چیزی در حدود 5 دقیقه است، این در حالی است که کاربران اکس باکس چیزی در حدود 7:59 دقیقه را باید انتظار بکشند. در حال حاضر مایکروسافت با در اختیار داشتن اکس باکس وان اکس به‌لحاظ سخت افزاری در قیاس با رقبا دست بالا را دارد و بهبود کیفیت خدمات و پشتیبانی می‌تواند موفقیت کنسول پرقدرت ردموندی ها را بیش از پیش تضمین کند.

منبع :

TOM’S GUIDE

1310 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
assemblyos
پاسخ دهید سه شنبه 11 مهر 1396

سلام

اکس باکس سخت افزار بازی رایانه ای . چقدر شیرین است که اینها در دست برنامه نویسان اسمبلی قرار گیرند. باورش سخته اما با اسمبلی هم می توان بازیهای رایانه ای و اکس باکسی قدرتمند نوشت . به سایتهای خارجی که درحال توسعه ی زبان اسمبلی هستند مراجعه کنید . اسمبلی آینده ی درخشانی داره . توی همه حوزه ها و برای همه ی معماریها ی مختلف سخت افزاری باز هم میشه اسمبلی را بکار برد و بازیهای قدرتمند و جذاب ساخت . سایت اسمبلر Fasm را فراموش نکنید. برای خودش یک دنیایی دارد.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,