مایکروسافت تدارک بسیار ویژه‌ای برای کنفرانس ایکس باکس در نمایشگاه E3 2018 دیده بود. ظاهرا تلاش مایکروسافت برای برگزاری هرچه بهتر این کنفرانس به‌ثمر نشسته است، چرا که کنفرانس این شرکت توانسته بیشترین تعداد بازدید را در شبکه توییچ از آن خود کند.بخش ایکس باکس مایکروسافت در سالهای اخیر پیوسته در حال رشد و بهبودی بوده است، از زمان روی کار آمدن فیل اسپنسر بخش کنسول مایکروسافت مجددا در جاده موفقیت قرار گرفته است. تیم تحت رهبری فیل اسپنسر در نمایشگاه E3 2017 توانسته بود بیشترین تعداد بازدیدکننده را در شبکه توییچ از آن خود کند. تب معرفی قدرتمندترین کنسول جهان یعنی ایکس باکس وان ایکس در سال گذشته باعث شده بود تا خیل عظیم گیمرها پای نمایشگرهای خود میخکوب کنفرانس مایکروسافت شوند.

ظاهرا ردموندی‌ها که برای کنفرانس امسال خود در E3 2018 تدارک بسیار گسترده‌ای دیده بودند، در نهایت توانستند مجددا رکوردشکنی کرده و بیشترین تعداد مخاطبان شبکه Twitch را جذب کنفرانس  120 دقیقه‌ای خود کنند. طی کنفرانس امسال ایکس باکس در مهمترین رویداد گیمینگ سال 1.7 میلیون مخاطب این رویداد را در شبکه توییچ تماشا کردند. مایکروسافت در سال گذشته توانسته بود با جذب 1.1 میلیون نفر مخاطب در شبکه توییچ بیشترین تعداد مخاطبان را مجذوب کنفرانس خود کند. آمار و ارقام نشان می‌دهند که مایکروسافت توانسته بازهم رکورد شکنی کرده و در مقایسه با سال گذشته 600 هزار مخاطب بیشتر را در شبکه توییچ جذب کنفرانس خود کند.

اهمیت این رکوردشکنی زمانی بیشتر می‌شود که درنظر داشته باشیم این شرکت در نمایشگاه سال جاری هیچ محصول سخت‌افزاری را معرفی نکرد و در عمل سیل عظیم بازی‌های جدید ایکس باکس عامل گرایش کاربران به کنفرانس این شرکت شده است. در ادامه لیست برترین رویدادهای نمایش داده شده در شبکه توییچ را می‌توانید مشاهده کنید:

  1. کنفرانس مایکروسافت ایکس باکس: 1.7 میلیون نفر (1.1 میلیون نفر در E3 2017)
  2. کنفرانس یوبیسافت: 1.6 میلیون نفر (986 هزار نفر در E3 2017)
  3. کنفرانس پلی استیشن سونی: 1.5 میلیون نفر (926 هزار نفر در E3 2017)
  4. کنفرانس بتسدا: 964 هزار (233 هزار نفر در E3 2017)
  5. کنفرانس PC Gaming Show: چیزی در حدود 893 هزار نفر (552 هزار نفر در سال 2017)
  6. کنفرانس نینتندو سوییچ: 679 هزار نفر (292 هزار نفر در E3 2017)
  7. کنفرانس الکترونیک آرتز: 528 هزار نفر (676 هزار نفر در E3 2017)

در انتها باید یادآور شویم که این ارقام صرفا بیانگر تعداد بینندگان شبکه توییچ بوده است، این در حالی است که کنفرانس مایکروسافت از طریق یوتیوب و میکسر نیز به‌صورت زنده پخش شد. با توجه به آنکه میکسر سرویس استریم بومی مایکروسافت محسوب می‌شود، این شرکت توانسته تعداد زیادی از کاربران قدیمی شبکه توییچ را جذب میکسر کند و در نتیجه تعداد بینندگان آنلاین کنفرانس ایکس باکس در E3 2018 به‌مراتب بیش از نفراتی است که در لیست بالا آورده شده است.

با توجه به روند جدیدی که تیم ایکس باکس در پیش گرفته، شما آینده پلتفرم ایکس باکس را چطور ارزیابی می‌کنید؟

 

منبع :

MSPU

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,