همانطور که اطلاع دارید، به‌تازگی به‌روزرسانی جدیدی برای اعضای اینسیدر آلفا اکس باکس وان منتشر شده است که تغییرات بزرگی را در جای‌جای این کنسول و به‌خصوص در صفحه‌ی اصلی اعمال می‌کند. حال مایک ایبارا، نایب رئیس پلتفرم اکس‌باکس، با وب‌سایت ویندوزسنترال مصاحبه‌ای را در این باره انجام داده است که شما می‌توانید آن را در ادامه مطالعه کنید. با تیم کافه اکس باکس وینفون همراه باشید.

در طی این مصاحبه ۹۰ دقیقه‌ای، ایبارا درباره‌ی تغییرات داشبورد جدید، آینده‌ی بلاک‌های محتوا(Content Block)، بازخوردهای دریافت‌شده از  بخش دوستان پیشنهادی و … صحبت کرد.

شما می‌توانید ویدیو‌ی این تغییرات را پایین‌تر مشاهده کنید.

ایبارا درباره‌ی بلاک‌های محتوا و قابلیت‌های سفارشی‌سازی گفت:

ما باید به بازخوردها گوش دهیم و همین‌طور که به جلو پیش‌ می‌رویم، کارمان را با آن سازگار کنیم. ما از سرعت عمومی و لحن این به‌روزرسانی خوشحال هستیم اما هنوز هم خیلی از چیزها وارد نشده‌اند. بنابراین با به‌روزرسانی‌هایی که در طول این مدت منتشر خواهند شد، ویژگی‌های بیش‌تری نیز می‌آیند و رابط‌کاربری نیز تغییر خواهد کرد. ما این روند را با زمان عرضه‌ی[عمومی] تنظیم می‌کنیم.

سه سال یا بیش‌تر است که مردم همیشه از ما قابلیت شخصی‌سازی صفحه‌ی خانگی توسط‌ خودشان را خواستارند. بنابراین چیزی که اکنون شما می‌بینید تازه شروع ابتدایی از آن شخصی‌سازی [مدنظر ما] است. ما آن را بلاک‌های محتوایی(Content Block) می‌نامیم. این‌ها بلاک‌هایی که در زیر صفحه‌ی خانگی قرار دارند و کاربران می‌توانند آن‌ها را تنظیم کنند، پاک کنند و یا می‌توانند بلاکی را برای این بخش در نظر نگیرند. [همچنین] می‌توانند پنج‌ دوست خود را پین کنند، چهار بازی پین کنند و یا کلاب‌هایشان را پین کنند. هم‌اکنون محدودیت ۱۰تایی قرار داده شده است که عددی‌ست خودسرانه. ما فقط می‌خواهیم [واکنش‌ها به این تعداد محدودیت] را بیازماییم. ما از [مراحل] اولیه تست متوجه شدیم که کاربران واقعا دوست دارند تا این توانایی را داشته باشند که چیزهایی که انجام می‌دهند را پین کنند.

این تنها شروع چیزی‌ست که ما قصد دارید با بلاک‌های محتوا انجام دهیم؛ هم برای عرضه‌ی [نسخه‌ی فعلی] و هم برای آینده. شما می‌توانید جهانی را متصور شوید که برای توییتر بلاک‌های محتوای [اختصاصی] دارید و می‌توانید آخرین توییت‌های خود یا دیگران را مشاهده کنید. این تنها یک نمونه‌ای بود که من [بیان کردم]. اما قطعا همینطور که ما به جلو می‌رویم، ما فکر می‌کنیم که ایده‌ی بلاک‌های محتوا [به‌سبب] ایجاد توانایی شخصی‌سازی صفحه‌ی خانگی نه تنها باعث استقبال اپلیکیشن‌ها و توسعه‌دهندگان می‌شود بلکه مشتریان نیز از آن استقبال خواهند کرد. بنابراین شما [اکنون] تنها بخش کوچکی از چیزی که ما واقعا خواهان حضورش در اینجا هستیم را می‌بینید.

ایبارا درباره‌ی صفحه‌ی اصلی خانگی و محتوای پیشنهادی گفت:

یکی دیگر از نکات مهم داشبورد قسمت بالایی صفحه‌ی اصلی است. برای این قسمت بازخوردهای زیادی وجود داشت. من موضوعات رددیت و نئوگف را دیدم. نظرات مثبت بسیاری وجود داشت اما هم کسانی بازخورد داده بودند که بیلد را داشتند و هم کسانی بودند که این بیلد را نداشتند. یکی از بزرگ‌ترین قسمت‌های بازخوردها [مربوط به عدم نمایش] دوستان پیشنهادی بود. تمام این‌کارها از طریق الگوریتم‌ها انجام شده و آنچه اکنون در حال حاضر مطرح است [عدم اجرای] هیچ‌کدام از آن الگوریتم‌ها در پس‌زمینه است.

ایبارا در ادامه گفت که هدف اصلی از ساخت این بخش برای آن‌دسته از مخاطبینی بوده است که بازی‌های زیادی را انجام می‌دهند. بنابراین اگر در Arena مسابقه‌ای در پیش‌ِرو باشد و یا کسی در کلاب‌تان پست Looking for Group منتشر کرد، شما می‌توانید از طریق این بخش از آن متوجه شوید. تنها ۲ بلاک کوچک به منظور این کار در نظر گرفته شده است تا شما را در جریان این کارها قرار دهد.

ما بیش‌تر، بخش پیشنهاد دوست را برای آن دسته از کاربرانی در نظر گرفته‌ایم که تازه عضو خانواده‌ اکس‌باکسی شده‌اند و دوستان کمی را در لیست خود دارند. بنابراین از این طریق اگر کسی مانند شما بازی Halo 5 را بازی کند، شما می‌توانید از این طریق باخبر شوید. البته اینکه این بخش برای کسانی که دوستان زیادی را دارند نیز نشان داده می‌شود یک باگ است و ما در صدد رفع آن هستیم.

ایبارا درباره‌ی منوهای شفافی که به واسطه‌ی طراحی فلوئنت پا به اکس باکس گذاشته‌اند گفت:

به نظر من آنچه که در این بیلد ما می‌بینیم المان‌های ابتدایی زبان طراحی فلوئنت هست؛ زبانی که ما آن را به عنوان بخشی از ویندوز ۱۰ معرفی کرده‌ایم. هرچه که بیلدهای بیش‌تری منتشر شود، استفاده از این زبان نیز بیش‌تر می‌شود. ما واقعا از دیدن بیلدهای داخلی ویندوز ۱۰ که از این زبان طراحی بهره‌ برده‌اند، لذت می‌بریم. چشم‌انداز ما همان چشم‌اندازی است که تیم طراحی به رهبری Chris Novak دارد. Chris شخصی است که طراحی فلوئنت را برای اکس باکس به ارمغان آورده است.

من تغییرات بیش‌تری را نسبت به شماها دیده‌ام و می‌دانم که ظاهر داشبورد اکس باکس در آینده به چه شکل در خواهد آمد. همچنین بازخوردهای فراوانی نیز دریافت کرده‌ایم. ما در حال آزمایش برخی از المان‌ها هستیم منتها چالشی که در این زمینه وجود دارد، ایجاد تعادل بین ویژگی‌های بصری و سرعت، کارایی و پاسخگویی دستگاه است. از آنجایی که ما اکنون در مراحل اولیه پیاده‌سازی زبان طراحی فلوئنت هستیم، مدام این سوال را از خودمان می‌پرسیم که چگونه می‌شود علاوه بر حفظ کارایی دستگاه، نحوه تعامل کاربران با کنسول را نیز دستخوش تغییر کنیم. بنابراین هرچه جلوتر می‌رویم، ویژگی‌های بیش‌تری را مشاهده خواهید کرد.

ما به دنبال عملی‌کردن چند ویژگی برای صفحه‌ی داشبورد هستیم. از آنجایی که ما در مراحل اولیه توسعه قرار داریم، هنوز به برخی از حوزه‌ها وارد نشده‌ایم. برخی از اپلیکیشن‌ها وجود دارند که تنها پس‌زمینه‌های اسکرین‌شاتی دارند. چندین دست از این اپلیکیشن‌ها مشاهده شده است؛ حتی اپلیکیشن میکسر، که کمی عجیب است. بنابراین ما در صدد رفع آن‌ها هستیم. همچنین به بخش خاکستری رنگی که کاربران بازخوردهای خوبی درباره‌ی آن ندادند نیز توجه می‌کنیم. برخی از کاربران دوست دارند که تصاویر را به صورت تمام‌صفحه مشاهده کنندو برخی دیگر دوست دارند انتخاب رنگ‌های بیش‌تری برای پس‌زمینه کنسول داشته باشند. من نمی‌دانم که در ذهن طراحان‌مان چه می‌گذرد اما مطمئم که آن‌ها با آغوشی باز از ایده‌های جدید استقبال می‌کنند.

دیدگاه خود را درباره‌ی مصاحبه مایک ایبارا که با وب‌سایت ویندوزسنترال انجام داده است با ما در میان بگذارید.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

417 پست
كيان زرعكانی
او دانشجوی رشته‌ی نرم‌افزار در دانشگاه شهید بهشتی کرج است. به خواندن کتاب‌ها به خصوص رمان‌های ادبی علاقه‌مند است. کدنویسی یکی از تفریحاتش به‌حساب می‌رود و سعی می‌کند اوقات فراغت خودش را صرف یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی کند. کیان اکنون دبیر بخش اکس‌باکس است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Random
پاسخ دهید دوشنبه 6 شهریور 1396

سلام آقای زرعکانی قیمت بروز اکس باکس وان معمولی چقدره تو بازار؟و این که شما قصد موجود کردن اکس باکس وان معمولی و اسلیم رو دارید؟؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,