انگیزه استفاده ساده و راحت از سرویس ایکس‌باکس گیم پس (Xbox Game Pass) به جای روش سنتی خرید نسخه‌ فیزیکی بازی‌ها کم کم در حال افزایش است. با این حال وجود یک سری مشکلاتی که در این سرویس وجود داشت، باعث می‌شد که جا برای پیشرفت آن همچنان وجود داشته باشد. یکی از همین مشکلات عدم امکان پیش دانلود بازی‌ها، مخصوصا بازی‌های جدید بود که نمی‌توانستید پیش از عرضه آن‌ها اقدام به پیش دانلود آن‌ها روی کنسول خود کنید. خوشبختانه این موضوع به زودی برطرف خواهد شد. با وینفون همراه باشید.

پیش از این شما باید تا روز عرضه برای دانلود این بازی‌ها صبر می‌کردید که یعنی اگر می‌خواستید بلافاصله پس از در دسترس قرار گرفتن و آغاز به کار کردن یک بازی به انجام آن بپردازید، نمی‌توانستید و باید صبر می‌کردید تا ابتدا بازی به طور کامل برایتان دانلود شود.

خوشبختانه این موضوع به زودی تغییر پیدا خواهد کرد چرا که قابلیت پیش دانلود بازی های سرویس ایکس‌باکس گیم پس با عنوان Crackdown 3 در دسترس قرار خواهد گرفت که قرار است ۲۶ بهمن ماه سال جاری برابر با ۱۵ فوریه سال ۲۰۱۹ میلادی به انتشار برسد؛ این موضوعی است که مارک بارا (Mark Ybarra) در توییت جدیدی در حساب رسمی خود در شبکه اجتماعی توییتر مطرح کرد. در حقیقت از نظر تکنیکی این قابلیت از هم‌ اکنون در دسترس قرار گرفته و کسانی که عضو سرویس گیم پس هستند، می‌توانند این بازی را روی پلتفرم‌های مقصد این بازی یعنی ایکس‌ باکس وان و رایانه شخصی‌ های ویندوز ۱۰ پیش دانلود کنند.

امیدواریم که این یکی از قابلیت‌هایی باشد که در آینده هم همچنان ادامه پیدا کند و ما شاهد قرار گرفتن پیش دانلود بازی‌های بیشتری از سرویس گیم پس باشیم. به نظر می‌رسد که توییت مارک بارا قطعا این مفهوم را می‌رساند که Crackdown 3 اولین عنوانی است که در بین همه عناوین آینده این سرویس، از این قابلیت بهره مند می‌شود و با عرضه بازی‌های بیشتر برای این سرویس در دسترس قرار گرفتن آن‌ها در سرویس گیم پس، این یکی از حیاتی‌ترین و مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که بازی‌های پیش رو باید حتما از آن بهره مند باشند تا کار ما از این که هست نیز ساده‌تر شود و بتوانیم از طریق سرویس گیم پس هم عناوین مختلف را به محض انتشار تجربه کنیم.

از دیگر خبرهای اخیر این سرویس نیز می‌توان به این اشاره کرد که هم‌اکنون بیش از ۲۰۰ بازی روی این سرویس در دسترس قرار گرفته‌اند که می‌توانید به تجربه آن‌ها بپردازید. اگر تا به حال از حق عضویت این سرویس استفاده نکرده اید و از قابلیت‌های بی نظیر آن بهره مند نشده‌اید، اکنون با چنین امکانات خوبی، بهترین زمان برای انجام این کار است پس بیش از این وقت را هدر ندهید و سریعا به عضویت آن اضافه شوید. توییت مارک بارا در این زمینه اشاره کرده است که:

یکی از بزرگ‌ترین درخواست‌هایی که درمورد ایکس‌باکس گیم پس از ما می‌شد این بود که اجازه دهیم بازی‌ها را پیش دانلود (پیش نصب) کنید بنابراین از هم‌اکنون می‌توانید دانلود کنید و خودتان را برای عرضه دوم آماده کنید. این امکان از هم‌اکنون در دسترس قرار دارد و با بازی Crackdown 3 روی ایکس‌باکس وان و ویندوز آغاز می‌شود.

منبع :

GAMINGBOLT

623 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,