کم کاری شرکت مایکروسافت در بازی‌های ویدیویی برای پلتفرم رایانه‌های شخصی در سال‌های گذشته را می‌توان به صراحت مشاهده کرد. حتی با وجودی که دیدن عرضه شدن بازی‌های آن‌ها برای رایانه شخصی‌های ویندوز ۱۰ بسیار فریبنده و دلربا و لذت بخش است، اما نوآوری‌هایی مانند Play Anywhere (و همینطور به زودی Game Pass) تلاش‌های آن‌ها در زمینه بازی‌های پلتفرم رایانه‌های شخصی را کاملا خنثی نشان داده که البته به خاطر ذات ترسناک و دلهره آور Windows Store و همینطور عدم توانایی مایکروسافت در هدایت ویندوز ۱۰ در مجموع، مخصوصا در زمینه بازی‌های ویدیویی، باعث ایجاد مشکلات زیادی برای آن‌ها شده است.

به هر ترتیب سال گذشته فیل اسنپسر (Phil Spencer)، مدیر عامل برند ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت، قول داده بود که تغییرات زیادی به‌زودی در تلاش‌های شرکت مایکروسافت در زمینه بازی‌های ویدیویی برای پلتفرم رایانه‌های شخصی به وجود خواهد آمد که این تغییرات شامل دگرگونی‌های جدید در فروشگاه آن نیز خواهند شد. اخیر در گفت و گوی وی با PC Gamer وی بار دیگر به تعهدات شرکت مایکروسافت در قبال بازی‌های ویدیویی پلتفرم رایانه‌ شخصی اشاره کرد و دوباره آن‌ها را تکرار کرد. وی قول انجام سرمایه گذاری‌های قابل مشاهده و برجسته خوبی در زمینه بازی‌های ویدیویی رایانه شخصی، فروشگاه آن و خود ویندوز داد که در طول سال کم کم آشکار خواهند شد. اسپنسر در این زمینه اظهار داشت که:

در حالی که ما به میزاث به جای مانده خود در بازی‌های ویدیویی پلتفرم رایانه شخصی افتخار می‌کنیم، اما در طول ماجراجویی خود یک سری اشتباه نیز انجام دادیم. می‌دانیم که باید رو به جلو حرکت کنیم، گذشته خود را با درخواست‌های منحصر به فرد، نیاز‌ها و چالش‌ها قبول کنیم و پشت سر بگذاریم که باعث قرار گرفتن کاربران پلتفرم رایانه شخصی در راس تصمیمات اشتباهی که گرفتیم، شده است.

اسپنسر در ادامه صحبت‌های خود چنین اضافه کرد که:

می‌دانم که ما درمورد چیزهایی که می‌خواهیم در اختیار کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی قرار دهیم، تا به حال صحبت‌های زیادی انجام نداده‌ایم اما در E3 امسال و همینطور در طی سال ۲۰۱۹ شما بار دیگر خواهید دید که ما چه سرمایه گذاری‌هایی انجام داده‌ایم تا در سراسر فروشگاه ویندوز، سرویس‌ها، خود ویندوز و همینطور در بازی‌های بزرگ، قرار دهیم و از آن‌ها استفاده کنیم. این فقط شروع ماجرا است.

من تصور می‌کنم که بازی‌های انحصاری ویندوز مانند همین عنوان پیش روی Age of Empires 4 به علاوه نسخه رایانه شخصی بازی‌های پیش روی آن‌ها نظیر عناوینی مثل Halo Infinite و هر چیز دیگری که استودیوهای تازه به خدمت گرفته شده، در حال کار کردن روی آن‌ها هستند بخش محتوا را به خوبی پوشش خواهند داد و مشکل خاصی در این زمینه وجود نخواهد داشت. این فروشگاه است که من بیشتر از هر چیز دیگری علاقه دارم ببینیم چطور آن‌ها به بهبود آن می‌پردازند. آیا همراه آن باقی خواهند ماند و یا این که آن را کنار خواهند گذاشت و آغاز به فروش بازی‌های خود در شبکه استیم در مقیاس بزرگ خواهند کرد؟ همچنین لازم به ذکر است که در همین مصاحبه، اسپنسر درمورد فرضیه آخر ما، حرفی برای گفتن نداشت و اظهار نظر خاصی در این زمینه نکرد. من فکر می‌کنم که ما باید به آینده بازی‌های پلتفرم‌ رایانه شخصی و این که مایکروسافت چطور فروشگاه آن را هدایت خواهد کرد، همچنان امیدوار باقی بمانیم تا شاهد اتفاق‌های مثبت خوب و تازه‌ای در این زمینه باشیم.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,