سازگاری با بازی های قبلی برای Xbox یک قابلیت کلیدی است تا خود را از کنسول پلی استیشن متمایز کند، اما از نظر فیل اسپنسر این قابلیت فرا تر از یک خوبی برای مشتریان است.

فیل اسپنسر رئیس بخش Xbox  در مورد موضوعاتی از جمله Xbox one X به عنوان یک برند جدید و Windows mixed Reality و موارد دیگر صحبت کرد.

یکی از انتقاد های شدیدی که به من شد در رابطه با انگیزه ی من (فیل اسپنسر) برای قرار دادن قابلیت سازگاری با بازی های قدیمی در کل سیستم Xbox one بود.

فیل اسپنسر به جیم رایان رئیس بخش بازاریابی پلی استیشن اشاره کرد. وی اخیرا اعلام کرده بود که قابلیت سازگاری با بازی های قدیمی یک ضعف است. جیم رایان در ادامه گفته بود که نسخه ی قدیمی بازی Gran Turismo باستانی است (اشاره به قدیمی بودن بازی) و چه کسی می خواهد آن را بازی کند؟ او اضافه کرده بود که این قابلیت برای اسپنسر کمتر فرصت های تجاری ایجاد می کند و بیشتر برای حفظ هنر متوسط بازی های ویدئویی است.

فیل اسپسر در جواب خود گفته:

من به بازی ها به عنوان یک شکل هنری نگاه می کنم. من به عقب بر می‌گردیم و آثاری مانند بربادرفته و Citizen Kane را تماشا خواهم کرد. من کتاب Lord of the Rings را خواهم خواند و به آلبوم‌های Rolling Stones یا Zeppelin گوش می‌دهم. من فکر می‌کنم مهم است که رسانه های هنری با ما زندگی کنند و ما از آن ها یاد بگیریم. بازی ها نیز این گونه هستند، البته نه هر بازی ای. اما این واقعیت که این بازی ها هنوز هم قابل پخش است و برای بسیاری از آنچه که امروز بازی می‌کنیم پایه و اساس است. من فکر می کنم برای ما خوب است تا این صنعت را به عنوان یک هنر حفظ کنیم و از آن یاد بگیریم.بازی هایی مانند Tetris را در نظر بگیرید آیا مردم باید بتوانند دوباره آن را بازی کنند؟ صد در صد، می توان گفت که این بازی به گونه ایی جادویی است و مردم هنوز دوست دارن آن را بازی کنند. Minecraft اولین بار در سال ۲۰۰۹ راه اندازی شد و بعد از هشت سال ما این جا هستیم و این بزرگتر از آن چیزی است که بازی Tetris  به آن نیاز دارد. من فکر نمیکنم این کار خوبی باشد وقتی که بازیها به دلایل فنی غیر قابل بازی کردن می‌شوند. این بدان معنی نیست که هرکسی باید هر بازی ای را بازی کند و پشت سر بگذارد من می خواهم این بازیها قابل دسترسی باشند.

در واقع همه ی بازی ها امکان اجرا روی Xbox one را ندارند و از قابلیت سازگاری با بازی های قدیمی استفاده نمی کنند، بازی هایی مانند Red Dead Redemption و Black Ops II می آیند و دوباره وارد نمودارهای فروش می شوند، زیرا بازیکنان از اینکه برای مدت زیادی با نوستالژی‌های خود فاصله گرفته بودند خسته شده‌اند. نکته مهم این است که نسل های آینده قادر خواهند بود تا گذشته را ببینند و ببینند که ما امروز به کجا می رویم، به ویژه وقتی که مایکروسافت پشتیبانی از بازی‌های اکس‌باکس اوریجینال را در E3 2017 اعلام کرد.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

1 پست
محمد خسروی
19 ساله دانشجوی کاردانی رشته ی IT
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,