در کنفرانس E3 امسال مایکروسافت اعلام کرد که از این پس بازی‌های Xbox Original از طریق قابلیت بکوارد بر روی اکس‌باکس وان قابل اجرا خواهند بود. این رونمایی بسیاری از طرفداران را خشنود کرد زیرا آن‌ها اکنون می‌توانند برخی از بازی‌های قدیمی‌ای که با آن‌ها خاطره دارند را بر روی کنسول جدید اکس‌باکس‌شان نیز اجرا کنند. 

در مصاحبه‌ای که اخیرا اسپنسر با وب‌سایت PCGamer انجام داده، وی تائید کرده که به‌زودی شبیه‌ساز بازی‌های Xbox Original راه خود را به رایانه‌های ویندوز ۱۰ باز خواهد کرد. همچنین او از سخت بودن روند ساخت شبیه‌ساز سخن گفته است و این نکته را ذکر کرده که تیمش باید کارهای زیادی برای انجام این کار ترتیب دهد.

من می‌خواهم که مردم قادر به بازی‌کردن باشند! [شبیه‌سازی] کار سختی است. شبیه‌سازی بازی‌های اکس‌باکس ۳۶۰ که از تراشه‌ی PowerPC استفاده می‌کرد به ساختار X86 نیز به همین صورت بود. وقتی که سخت‌افزار یک چیز ثابت باشد، قضیه‌ کمی آسان‌تر می‌شود؛ این چیزی‌ست که برای اکس‌باکس، اکس‌باکس وان و اکس‌باکس وان X صدق می‌کند. اما قضیه بر روی رایانه‌های شخصی به دلیل تفاوت و گوناگونی قطعات سخت‌افزاری کار بیش‌تری را می‌طلبد.

Xbox Original از یک تراشه‌ی X86 استفاده می‌کرد که این موضوع روند را کمی ساده‌تر کرده است. به‌لطف پلتفرم یونیورسال ویندوز ۱۰ و اجرای بازی بر روی کنسول و پی‌سی، ما یک قدم به این مسئله نزدیک‌تر شدیم. من می‌خواهم که توسعه‌دهندگان محصولاتی را توسعه‌ دهند که فارغ از پلتفرم باشد؛ این چیزی‌ست که باعث شده ما بر روی پلتفرم UWP برای اجرای بازی‌ها و اپلیکیشن‌ها بر روی دستگاه‌های مختلف تمرکز کنیم.

فکر می‌کنم بخشی از کار را انجام دادیم اما، فکر می‌کنم که مسئله‌ی ذکرشده در آینده اتفاق بیافتد.

در کنار شبیه‌ساز Xbox Original، مایکروسافت برنامه دارد تا سرویس Xbox Game Pass را برای گیمرهای ویندوز ۱۰ نیز فراهم کند. اسپنسر می‌گوید که مدل تجاری Xbox Game Pass باعث می‌شود تا سازندگان محتوای خوبی را برای گیمرها توسعه‌ دهند. او در ادامه افزود که فعلا بازی‌های زیادی برای این سرویس در استور ویندوز ۱۰ دسکتاپ وجود ندارد و به همین دلیل ممکن است ارائه‌ی این سرویس به کاربران ویندوز ۱۰ کمی بیش‌تر به طول بیانجامد.

من می‌خواهم که Xbox Game Pass به پی‌سی نیز راه پیدا کند. این یک روش تجاری است که به‌نظرم برای سازندگان نیز مفید واقع خواهد شد و اگر این موضوع محقق شود، محتوای خوبی نیز از طرف توسعه‌دهندگان برای گیمرها ساخته می‌شود. اما مشکلی که فعلا وجود دارد، عدم حضور عناوین کافی برای پی‌سی[استور ویندوز ۱۰] است. من عمیقا دنبال محقق شدن این موضوع هستم و به همین دلیل فشار زیادی را به تیم می‌آورم تا سریعا عناوین کافی برای حضور این سرویس بر روی پی‌سی را فراهم کنند.

نظر خود را درباره‌ی اظهار نظر جدید فیل اسپنسر با ما در میان بگذارید.

منبع :

MSPU

417 پست
كيان زرعكانی
او دانشجوی رشته‌ی نرم‌افزار در دانشگاه شهید بهشتی کرج است. به خواندن کتاب‌ها به خصوص رمان‌های ادبی علاقه‌مند است. کدنویسی یکی از تفریحاتش به‌حساب می‌رود و سعی می‌کند اوقات فراغت خودش را صرف یادگیری زبان‌های برنامه‌نویسی کند. کیان اکنون دبیر بخش اکس‌باکس است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
XBOXER
پاسخ دهید پنجشنبه 25 خرداد 1396

مایکروساتف؟؟؟

    كيان زرعكانی
    پاسخ دهید پنجشنبه 25 خرداد 1396

    ممنون دوست عزیز.
    اصلاح شد! 🙂

Ni10God
پاسخ دهید جمعه 26 خرداد 1396

عالیه این اسپنسر

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,