برنامه Xbox Live Creators پلتفرم تازه‌ای است که به توسعه دهندگان مستقل بازی این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به عضویت در ID@Xbox  و محدودیت‌های کیفی آن، بتوانند عناوین خود را به استور اکس‌باکس بارگزاری کنند. این برنامه برای همه در دسترس قرار گرفته است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

این برنامه پیش‌تر برای چند هفته به صورت محدود در دسترس بود. پس از معرفی Xbox Live Creators در GDC 2017 به صورت کامل در دسترس همه توسعه دهندگان در همه جا قرار گرفت.

این برنامه به توسعه دهنده‌ی بازی اجازه می دهد تا عناوین خود را بدون محدودیت‌های کیفی و قوانین ID@Xbox ارسال کنند. توسعه دهنده‌ی بازی از طریق این برنامه می‌تواند دانشجو، فرد علاقه مند و یا استودیو بازی سازی‌ای باشد که می خواهد به صورت مستقل فعالیت کند. این توسعه دهندگان می توانند عناوین خود را به سادگی بارگزاری اپلیکیشن‌ها در استور ویندوز ۱۰، به استور اکس باکس ارسال کنند. در برنامه Xbox Live Creators  هیچ تاییدیه‌ای وجود ندارد که همین منجر به دیدن بازی های جالب و هیجان انگیز خواهد شد.

API ها در این برنامه محدود است به طوری که خبری از achievements و Xbox Live نخواهد بود. اما توسعه دهندگان اجازه دسترسی به Game Hubs، کلاب ها و ترویج و تبلیغ را در استور دارند.

کارگاه های برنامه نویسی هم در برخی فروشگاه های بزرگ مایکروسافت در شهر‌های نیویورک و سیدنی برای سرعت بخشیدن به توسعه بازی‌های برای این برنامه برقرار است. مایکروسافت در این باره می‌گوید که این رویکرد دو چیز بزرگ را به اکس باکس می دهد؛ یکی باز بودن کامل ویندوز به عنوان یک پلتفرم، و دیگری کیفیتی است که گیمر های اکس باکس انتظار دارند.

کالکشن برنامه Creators هم اکنون در استور اکس باکس وان در زیر قسمت Addons قرار دارد. این برنامه به زودی در استور ویندوز ۱۰ نیز تحت گزینه‌ی اختصاصی Collection افزوده می شود. از آنجایی که بازی های Indie در استور اکس باکس ۳۶۰ در ماه آینده به پایان کار خود می‌رسد، این برنامه باعث ساخته شدن بازی های وسیع تری در پلتفرم یونیورسال ویندوز خواهد شد.

منبع :

WINCENTRAL

300 پست
آرش ابراهیم زاده
او کارشناسی مترجمی زبان را از دانشگاه آزاد دریافت کرده است. به موسیقی و ادبیات علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف نوازدگی گیتار و ثبت ایده های نو کند. آرش اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,