اگر به فضای بیشتری در ایکس باکس وان خود احتیاج دارید، در این آموزش ساده همراه باشید تا نحوه پاک کردن افزونه‌های ایکس باکس وان برای فضای آزاد بیشتر را به شما نشان دهیم.

فضای نصب بازی‌های ایکس باکس بزرگ‌تر از همیشه است و ذخیره کردن همه چیزهایی که در کنسول نیاز دارید، سخت است. Halo 5: Guardians و Gears of War 4 از جمله عناوینی هستند که از 100 گیگابایت عبور می‌کنند و فضای زیادی را در ایکس باکس وان اس اشغال می‌کنند. در به‌روزرسانی 4K، حتی ایکس باکس وان ایکس 1 ترابایتی نیز باید برای فضای بیشتر تقلا کند.

پس از حذف بازی‌هایی که نمی‌خواهید، هنوز هم ممکن است فضای زیادی بی دلیل اشغال شود. Expansionها و سایر محتوای افزونه‌ای در بکگراند به صورت خودکار ذخیره می‌شوند.

چگونگی پاک کردن افزونه‌های موجود در ایکس باکس وان

مایکروسافت با استفاده از یک ابزار، پاک کردن افزونه‌های نصب شده که در بازی وجود ندارند را فراهم می‌کند.  محتوا به صورت خودکار نصب شده و Expansionها در حافظه باقی می‌مانند، اما با ابزار مایکروسافت و فقط با یک کلیک می‌توانید آن ها را پاک کنید.

  • تنظیمات را در ایکس باکس وان باز کنید.
  • تب System را انتخاب کنید.
  • کاشی Storage را انتخاب کنید.
  • Make more space را انتخاب کنید.
  • اطمینان حاصل کنید که Leftover add-ons tab انتخاب شده است. اندازه نمایش داده شده در سمت چپ بالای صفحه نشان می‌دهد که چه مقدار از فضای ذخیره سازی پاک شده است.
  • Uninstall all را انتخاب کنید.

این همه محتوای ذکر شده را حذف می‌کند و فضای آزاد در سمت چپ بالای صفحه نمایش نشان داده می‌شود. آیا این آموزش برای شما مفید بود؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

815 پست
پژمان قادرنژاد
او دانشجوی رشته کامپیوتر است. به بسکتبال و تکنولوژی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوه نوردی، طبیعت گردی و یوتیوب کند. پژمان اکنون نویسنده بخش برنامه و بازی وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,