backward نام قابلیتی است که به واسطه آن دارندگان اکس‌باکس‌وان می‌توانند بازی‌های نسخه قدیمی اکس‌باکس، یعنی اکس‌باکس ۳۶۰ را هم اجرا کنند، البته این ویژگی نیازمند برخی پشتیبانی‌ها از سمت سازنده بازی‌ها بوده و هست، یعنی سازنده باید این ویژگی را به بازی خود اضافه کند تا اجرای آن در کنسول جدید میسر شود. اکنون قرار است این اتفاق برای بازی‌های اکس‌باکس‌ اورجینال هم بیافتد تا بتوانیم آن‌ها را در بستر اکس‌باکس‌وان هم اجرا کنیم!

قابلیت backward دو سال پیش برای اولین بار معرفی شد، و چندین عنوان بازی اکس‌باکس ۳۶۰ نیز برای اجرا در بستر اکس‌باکس‌وان ارایه شد، این قابلیت از همان اول به صورت کاملی توسعه داده شده بود، برای مثال اکس‌باکس‌وان می‌توانست هم از دیسک فیزیکی و هم از نسخه دیجیتالی بازی‌های اکس‌باکس ۳۶۰ برای اجرا در بستر خود پشتیبانی کند و حتی از این نظر هم محدودیتی متوجه کاربران نبود، به این ترتیب کاربران می‌توانستند بازی‌های کلاسیک مورد علاقه خود را در بستر کنسول جدید نیز اجرا کرده و از آن‌ها لذت ببرند.

امروز در کنفرانس خبری بخش اکس‌باکس مایکروسافت در نمایشگاه E3، کمپانی اعلام کرد این ویژگی برای عناوین کنسول اکس‌باکس اورجینال (نخستین نسخه از کنسول اکس‌باکس) هم ارایه خواهد شد. البته هنوز لیست دقیقی از بازی‌هایی که به این قابلیت مجهز خواهند شد در دست نیست، با این حال یکی از بازی‌های خود مایکروسافت به اسم Crimson Skies: High Road to Revenge یکی از نخستین عناوینی خواهد بود که سال بعد از این ویژگی پشتیبانی کرده و در بستر اسکورپیو و اکس‌باکس‌وان اجرا خواهد شد.

مدیر بخش بازاریابی اکس‌باکس، Albert Penello در طی یک توییت، شفاف سازی‌ خوبی در این زمینه انجام داده است، بنا به توییت وی، دیسک فیزیکی بازی‌های کنسول اکس‌باکس اورجینال در بستر کنسول جدید قابل استفاده خواهد بود و از طرفی دیگر مجوزهای دیجیتالی هم معتبر هستند، و کاربر خواهد توانست به صورت سیستم-لینک (اتصال آفلاین) بازی‌ها را در بستر هر سه نسل اکس‌باکس اجرا کنند، البته هما‌ن‌طور که گفته شد نخست باید بدانیم که دقیقا چه عناوینی به این قابلیت مجهز خواهند شد.

منبع :

Windows Central

615 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
بهزاد
پاسخ دهید دوشنبه 22 خرداد 1396

اعلام شد که قراره بازیای Xbox اولی روی این نسخه جدید هم اجرا بشه

    رضا رجب زاده
    پاسخ دهید دوشنبه 22 خرداد 1396

    بهزاد جان ممنون، مطلب اصلاح شد

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,