Xbox One Backward Compatibility

اخبار جدید این هفته ی اکس باکس شامل ۶ عنوان جدید پشتیبانی از نسل قبل همراه با به روز رسانی بازی های رایگان ماه نوامبر می شود که مایکروسافت برای کاربران کنسول خود در نظر گرفته است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

مایکروسافت شش بازی جدید را از طریق ویژگی پشتیبانی از نسل قبل اکس باکس(Backward Compatibility) در ماه نوامبر که مصادف با سالگرد یک سالگی این قابلیت است معرفی کرد.

چند ماه پیش فیل اسپنسر، مدیر بخش اکس باکس، قول اضافه شدن عناوین مورد علاقه ی کاربران را از طریق سرویس پشتیبانی از نسل قبل، همزمان با سالگرد یک سالگی این سرویس داده بود.

بیانیه ی چشمگیر مایکروسافت در حوضه ی قابلیت پشتیبانی از نسل قبل:

ما حدود ۱۰۰ بازی نسل قبل را همراه با عناوین جدید این نسل و ۱۷۰ عنوان را به صورت مستقل در سال اخیر عرضه کردیم. امروز شما میتوانید ۲۸۰ بازی کنسول اکس باکس ۳۶۰ را از طریق اکس باکس وان تجربه کنید که این لیست شامل بازی های مورد علاقه ی من Blue Dragon و Red Dead Redemption می شود. بازی های بیشتری هم در راه هستند. ما از نظرات و سرگرمی جامعه ی اکس باکس بسیار هیجان زده هستیم. کاربران بیش از ۲۱۰ میلیون ساعت را صرف بازی کردن عناوین نسل قبل توسط این قابلیت کردند. شنبه ی این هفته قابلیت پشتیبانی از نسل قبل یکساله شد و ما بیش از پیش با همکاران توسعه دهنده خود کار می کنیم نا عناوین بیشتری را به این سرویس بیافزاییم. ما هر هفته شما را از آخرین بازی های منتشر شده برای این سرویس با خبر خواهیم کرد.

طرفداران شاهد طوفانی از بازی های جدید در هفته ی جاری بودند. مایکروسافت توانست آگهی جدیدی را ساعاتی پس از انتشار بزرگ عنوان Skate 3 برای قابلیت پشتیبانی از نسل قبل بگنجاند. هم اکنون کاربران اکس باکس وان می توانند عنوان آرکید Scarygirl که با قیمت ۱۰ دلار در دسترس است را تجربه کنند. این عنوان همراه Skate 3 مصادف با تولد یک سالگی پشتیبانی از نسل قبل عرضه شد.

عناوین Mass Effect 2, Mass Effect 3, Guardian Heroes و Operation Flashpoint: Red River بعد از LIMBO و Blue Dragons به سرویس پشتیبانی از نسل قبل اضافه شدند. توجه داشته باشید که Mass Effect 2, Mass Effect 3 و OFP: Red River فقط از طریق دیسک در فروشگاه مایکروسافت  در دسترس هستند ولی شما میتوانید با خرید سرویس EA Access ، عناوین Mass Effect 2 و Mass Effect 3 را به صورت دیجیتالی تجربه کنید.

مایکروسافت بازی های خوبی را برای این قابلیت منتشر کرده ولی هنوز عناوین بزرگی هستند که به این سرویس راه نیافتند. محبوب ترین بازی های نسل قبل که طرفداران، خواهان اضافه شدن آن ها به این سرویس هستند به ترتیب شامل عناوین زیر است:

 • Call Of Duty: Black Ops 2
 • Elder Scrolls 5: Skyrim
 • Call of Duty: Modern Warfare 2

بازی های دیگری هم مانند GTA IV و Batman: Arkham City در لیست به چشم می خورند ولی کاملا می توانید محبوبیت سری COD را در این لیست حس کنید چراکه بین ۱۰ بازی برتز برای اضافه شدن به قابلیت پشتیبانی از نسل قبل می توانید چیره شدن سری COD را نسبت به عناوین دیگر مشاهده کنید.

به روزرسانی بازی های رایگان ماه نوامبر این هفته منتشر می شود

در حالی که Super Dungeon Bros تا ۳۰ نوامبر در دسترس است، طرفداران تا ۱۵ نوامبر زمان دارند تا عنوان The Escapists را دریافت کنند. مایکروسافت تصمیم دارد که این عنوان را با Murdered: Soul Suspect تعویض کند. همین طور Monkey Island: SE که برای اکس باکس ۳۶۰ در دسترس بود، در تاریخ ۱۶ نوامبر (۲۶ آبان) جای خود را به  Far Cry 3 Blood Dragon می دهد.

در نظر داشته باشید که هر دو عنوان اکس باکس ۳۶۰ از طریق قابلیت پشتیبانی از نسل قبل اکس باکس وان در دسترس هستند.

عناوین رایگان اکس باکس وان در ماه نوامبر

 • Super Dungeon Bros (در دسترس از ۱ نا ۳۰ نوامبر)
 • Murdered: Soul Suspect (در دسترس از ۱۶ نوامبر تا ۱۵ دسامبر)

عناوین رایگان اکس باکس ۳۶۰ در ماه نوامبر

 • Monkey Island: SE (در دسترس از ۱ نا ۱۵ نوامبر)
 • Far Cry 3 Blood Dragon (در دسترس از ۱۶ نا ۳۰ نوامبر)

دیدگاه خود را در این باره با ما به اشتراک بگذارید.

منبع :

EXPRESS

96 پست
محمد داودی
دانشجوی رشته ی نرم افزار، علاقه مند به IT و دنیای بازی های ویدیویی. همیشه اخبار مربوط به اکس باکس را دنبال میکردم و سعی میکنم که جدیدترین اخبار و اطلاعات مربوطه را در وینفون پوشش دهم.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
شهرام
پاسخ دهید سه شنبه 24 آبان 1395

سلام یک سوال داشتم من گوشیم میخوام اپدیت کنم اپدیت میشه تا ۱۰۰ درصد میره ولی بعدش پیام میاد ۰.۸۰۱۸۸۳۰f میشه لطفا راهنمایم کنید

ali
پاسخ دهید سه شنبه 24 آبان 1395

چرا وقتی می خوایی بازی های ۳۶۰ تو وان دانلود کنی (بخری یا گلد ها رو رایگان ) باید حتما پی پال یا گرین کارت داشته باشی ؟ 😐

  محمد داودی
  پاسخ دهید سه شنبه 24 آبان 1395

  متاسفانه Policy اکس باکس همینه ولی وب سایت هایی هستند که بتونین کردیت کارت هایی با قیمت پایین خریداری کنید.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,