چند ماه قبل قابلیت هدیه دادن بازی برای کاربران ایکس باکس وان به‌صورت آزمایشی ممکن شده بود، این قابلیت تاکنون صرفا برای کاربران اینسایدر ایکس باکس در دسترس بود اما اکنون تمامی کاربران قادر هستند تا نسخه دیجیتال یک بازی را به فرد دلخواه خود هدیه دهند. مایکروسافت توانسته مدیریت خوبی در این زمینه داشته باشد چرا که این قابلیت درست در زمان مناسب و پیش از آغاز فصل تعطیلات عمومی شده است.

چند ماه قبل مایکروسافت امکان هدیه دادن نسخه دیجیتال بازی‌های ایکس باکس را به‌صورت آزمایشی در دسترس برخی کاربران اینسایدر قرار داده بود، با استفاده از این قابلیت کاربران می‌توانند بر بستر ایکس باکس لایو بازی‌های دلخواه خود را به فرد مورنظر خود هدیه دهند. پس از عرضه اولیه و آزمایشی این قابلیت مایکروسافت در روند طولانی مدت این قابلیت را در اختیار گروه بیشتری از کاربران اینسایدر قرار داد و اکنون این قابلیت به‌صورت عمومی در دسترس تمامی دارندگان کنسول ایکس باکس وان قرار گرفته است.درست مانند قابلیت مشابهی که در پلفترم‌های رقیب وجود دارد، این ویژگی به کاربران ایکس باکس وان این امکان را می‌دهد تا لایسنس نسخه دیجیتال بازی‌ها را با کمک مایکروسافت استور در اختیار دیگر بازیکنان موردنظر خود قرار دهند.

برای انجام این کار کافی است تا با انتخاب گزینه Buy as gift در صفحه استور و انتخاب نام کاربر موردنظر یا وارد کردن ایمیل دلخواه لایسنس بازی را مستقیما به وی هدیه دهند، پس از انجام این کار یک کد 25 رقمی از طریق ایمیل برای گیرنده ارسال خواهد شد. همانطور که مشاهده می‌کنید استفاده از این قابلیت جدید دشواری خاصی ندارد و از این حیث می‌تواند مورد توجه طیف گسترده‌ای از کاربران با رده‌های سنی مختلف قرار گیرد.

البته این قابلیت در حال حاضر با برخی محدودیت‌های کوچک مواجه است، برای مثال بیشتر بازی‌های و پکیج الحاقی آنها امکان هدیه دادن دارند، اما عناوین بکوارد و گزینه‌های مصرفی هنوز از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کنند. نکته دیگری که در مورد این سیستم لازم به ذکر است، نظارت خودکاری است که برای جلوگیری از تقلب وجود دارد، به‌صورت دقیقتر امکان هدیه دادن بازی‌های تخفیف خورده در تعداد بالا بین مناطق مختلف دنیا وجود ندارد، این مسئله امکان سو استفاده از این قابلیت را به صفر می‌رساند.

 

 

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,