بالاخره قابلیت هدیه دادن بازی دیجیتالی برای اکس باکس وان در دسترس قرار گرفت و از این به بعد هر بازی را که می‌خواهید می‌توانید از طریق اکس باکس لایو ارسال کنید. در این آموزش قصد داریم شما را با نحوه انجام این کار آشنا کنیم. پس با تیم کافه اکس باکس وینفون همراه باشید.
در ادامه گسترش اکوسیستم دیجیتال اکس باکس وان، آخرین به‌روزرسانی آن، قابلیت هدیه دادن بازی به طور مستقیم از فروشگاه آنلاین را فراهم آورد، در حالی که قبلا این کار به سختی از طریق خرده‌فروشی‌ها انجام می‌شد.

اگرچه تفاوت‌هایی جزیی در روند پرداخت وجود دارد اما هدیه دادن بازی‌های اکس باکس وان بیشتر شبیه به خریدن بازی برای خودتان است و قبل از تکمیل خرید، شما باید گیرنده آن را مشخص کنید. در ادامه، مراحل ارسال بازی با استفاده از قابلیت هدیه دادن را به شما آموزش می‌دهیم.

توجه:  این قابلیت هنوز در حال آزمایش است و منحصرا محدود به اعضای Xbox Insider Program می‌شود.

چگونه یک بازی اکس باکس وان را به دوستان اکس باکس خود هدیه بدهیم؟

آسان‌ترین راه برای ارسال بازی‌ها به دوستانتان، استفاده از گیمرتگ اکس باکس لایو است که به شما امکان ارسال محصول بدون داشتن آدرس ایمیل را می‌دهد. به عنوان بخشی از فرایند پرداخت، شما باید شخصی را از لیست دوستانتان انتخاب کنید و آیتم مورد نظرتان را با اسم یا پیام هدیه دهید.

 1. بازی مورد نظر خود را در مایکروسافت استور کنسول اکس باکس وان خود پیدا کنید.
 2. گزینه Buy as gift را انتخاب کنید.
 3. گزینه Choose from your list of Xbox friends را بزنید.
 4. گیمرتگ شخص مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 5. نام فرستنده مورد نظر خود را وارد کنید.( این هم‌چنین می‌تواند برای ارسال یک پیام کوچک استفاده شود)
 6. برای تکمیل خرید، جزییات پرداخت خود را تایید کنید.

حال یک ایمیل از طرف مایکروسافت به آدرس ایمیل اکانت اصلی گیرنده ارسال خواهد شد. این ایمیل شامل یک کد 25 رقمی است که گیرنده باید آن را در قسمت Redeem مایکروسافت استور کنسول خود وارد کند.

چگونه یک بازی اکس باکس وان را از طریق آدرس ایمیل هدیه بدهیم؟

بازی‌ها را به غیر از اکانت مایکروسافت، می‌توان از راه آدرس ایمیل نیز هدیه داد. در هر صورت قابلیت هدیه دادن دیجیتالی اکس باکس برای تایید عملیات از ایمیل استفاده می‌کند اما این بار به جای انتخاب دوست ، یک آدرس ایمیل وارد کنید.

 1. بازی مورد نظر خود را در مایکروسافت استور کنسول اکس باکس وان خود پیدا کنید.
 2. گزینه Buy as gift را انتخاب کنید.
 3. گزینه Enter an email address را بزنید.
 4. در فضای مشخص شده آدرس ایمیل گیرنده را وارد کنید. دقت کنید که آدرس ایمیل صحیح را وارد کنید چرا که اخطاری مبنی بر تایید ایمیل ظاهر نمی‌شود.
 5. نام فرستنده مورد نظر خود را وارد کنید.( این هم‌چنین می‌تواند برای ارسال یک پیام کوچک استفاده شود)
 6. برای تکمیل خرید، جزییات پرداخت خود را تایید کنید.

حال یک ایمیل از طرف مایکروسافت به آدرسی که وارد کردید، ارسال می‌شود. این ایمیل شامل یک کد 25 رقمی است که گیرنده باید آن را در قسمت Redeem مایکروسافت استور کنسول خود وارد کند.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

288 پست
سینا لواسانی
او دانشجوی مهندسی کامپیوتر است. به پرواز و بازی های ویدیویی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف بازی های ویدیویی و فیلم کند. سینا اکنون نویسنده و مترجم بخش اکس باکس وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,