بروز رسان تازه اکس باکس وان با بهبود ها و ویژگی های فراوان برای اینسایدر های اکس باکس عرضه شده. برای جزییات بیشتر راجع به این بروزرسان با وینفون همراه باشید.

با استناد به Dualshockers، این بروزرسان توانایی دعوت از دوستان حین استریم را برای نرم افزار Mixer به ارمغان می آورد. مایکروسافت اعلام کرد با وجود این که این قابلیت به زودی برای همه اعضای اکس باکس در دسترس خواهد بود اما هم اکنون تنها اعضای Preview شانس تجربه این بروزرسان را دارند. هم چنین لازم به ذکر است برای دعوت از دوستان حین استریم شما حتما باید عضو سرویس گلد اکس باکس لایو باشید.

از دیگر ویژگی های این بروز رسان می تون به شخصی سازی کنترلر با اکانت های مایکروسافت اشاره کرد. این بدان معناست زمانی که قصد دارید وارد اکانت اکس باکس خود شوی می توانید با هماهنگ کردن کنترل با اکانت خود، این روند را سریع تر از همیشه انجام دهید. این ویژگی برای چند نفر که از یک کنسول برای بازی استفاده می کنند می تواند بسیار خبر خوبی باشد.

و در آخر، این بروزرسان با بهبود برخی مشکلات و ایرادات سیستم عامل به تجربه بهتر در رابط کاربری کنسول منجر خواهد شد.

اطلاعیه رسمی Xbox از جزییات کامل این بروزرسان برای اعضای Preview بدین شرح است:

ویژگی های تازه

به بروز رسان شماره ۱۷۰۶ خوش آمدید. این بروزرسان شامل برخی از پر درخواست ترین موارد از سمت طرفداران، بهبود های تازه برای سرویس Mixer و بسیاری موارد دیگر خواهد شد.

پروفایل

زمانی که یک کاربر از حساب خود خارج می شود، در زیر پروفایل خود می تواند ایمیل مربوط به آن اکانت را نیز مشاهده کند. هنگامی که کاربر وارد اکانت خود می شود می تواند پروفایل خود را در بخش Home مشاهده کند. این ویژگی برای اکانت های بزرگسال به صورت پیش فرض فعال است در جالی که برای اکانت های پایین تر از سن قانونی غیر فعال است. برای فعال یا غیر فعال سازی این ویژگی این مسیر را در کنسول اکس باکس وان دنبال کنید:

Settings > Account > Sign-in, security & passkey

استریم چندگانه

شما هم اکنون می توانید حین استریم بازی خود، از دوستانتان نیز دعوت به عمل آورده تا در استریم شما شریک شوند. برای این کار لازم است ابتدا با یک اکانت که عضو سرویس اشتراک گلد اکس باکس لایو است وارد بازی مورد نظر شوید. دوستان مورد نظر خود را به پارتی دعوت کنید و سپس هنگام استریم بازی به کمک گزینه “Invite party to co-stream” به صورت همزمان با دوستان خود به استریم بپردازید. این ویژگی هم اکنون تنها برای اینسایدر های آلفا در دسترس است. ما از دیگر اعضای انجمن اینسایدر های آلفا دعوت می کنیم که این بروز رسان را امتحان کنند.

لطفا پس از استفاده از Co-streaming فراموش نکنید تا نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

اتصال و شخصی سازی کنترلر

وارد شدن به اکانت اکس باکس هم اکنون با یک بار فشردن دکمه اکس باکس امکان پذیر است. از حالا شما می توانید اکانت خود را با یک کنترلر به خصوص هماهنگ کنید. برای این کار مسیر Settings > Account > Sign-in, security & passkey را دنبال کرده و پس از انتخاب گزینه “This controller signs in…”  در نهایت با رویت عبارت “Link controller.”  و انتخاب آن، کنترلر مورد نظر را با اکانت خود هماهنگ کنید. از این لحظه به بعد با خاموش کردن کنترلر، می توان از اکانت اکس باکس خارج و با روشن کردن مجدد آن دوباره وارد اکانت شد.

بهبود ها:

Windows Sonic

مشکل ناهماهنگی صداها به هنگام اجرای Windows Sonic برطرف شده است.

Skype UWP

مشکل کرش کردن و بیرون آمدن اپلیکیشن Skype UWP به طور کامل بر طرف شده است.

Mixer

مشکل غیر فعال شدن صفحه کلید عمودی و عدم نوشته شدن پیام حل شده است.

مشکلات شناسایی شده

Party Chat

گاهی اوقات هنگام راه اندازی یک پارتی، آیکون “درحال اتصال” به صورت ثابت در بالای صفحه باقی می ماند و مانع اتصال به پارتی می شود.

راه حل: یک پارتی جدید بسازید و برای اعضا دوباره دعوت نامه بفرستید.

Audio

هنگام استفاده از Windows Sonic یا Dolby Atmos با هدفون، ممکن است صدایی ثابت و غیرقابل حذف به گوش برسد. تیم پشتیبانی به دنبال رفع این موضوع است.

Games & Apps

بازی ها و اپلیکیشن های موجود در لیست گاهی اوقات نمایش داده نمی شوند

Mixer

  • پس از بستن صفحه کلید مجازی، امکان باز کردن مجدد آن وجود ندارد
  • هنگام تعویض بازی ها حین استریم با سرویس Mixer، استریم ممکن است از کار بیفتد و راهی برای شروع مجدد یا بستن آن وجود نداشته باشد.

راه حل: کنسول را مجددا راه اندازی کنید.

منبع :

Gmaespot

28 پست
سیاوش امامی
زندگی یعنی هنر هفتم. آرامش یعنی موزیک کلاسیک. کمپانی یعنی مایکروسافت .
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , ,