طی ماه های آینده مایکروسافت قوی ترین کنسول خود، یعنی اکس باکس وان اکس را روانه بازار خواهد کرد. با این وجود طبق اعلام منابع داخلی، مایکروسافت از همین حالا در حال کار بر روی کنسول بعدی خود و جانشین اکس باکس وان اکس می باشد.

مایکروسافت کنسول جدید خود یعنی اکس باکس وان را در ادامه سال روانه بازارها خواهد کرد. اکس باکس وان اکس را می توان ادامه پیشرفت مرحله ای کنسول های مایکروسافت بعد از اکس باکس وان دانست. که البته پیشرفت چشم گیری نسبت به اکس باکس وان داشته است. اکس باکس وان اکس آغازی بر دیدگاه مایکروسافت در رابطه با آینده گیمینگ خواهد بود، که در آن نسل سخت افزارها دیگر تعیین کننده و نرم بازار نخواهد بود و سازگاری دائمی، همانند آنچه در بازار موبایل و کامپیوترهای شخصی شاهد آن هستیم، حالت استاندارد خواهد بود.

اینگونه به نظر می رسد که مایکروسافت به این طرح و ایده خود پایبند باقی خواهد ماند. جز کوردن یکی از منابع خبری داخلی مایکروسافت که ناشر اخبار مهمی از این کمپانی در گذشته بوده است (از جمله طرح اکس باکس وان اکس، که البته در آن زمان به عنوان اسکورپیو شناخته شده می شد) اخباری در رابطه با اینکه کنسول اکس باکس بعدی از همین حالا در مایکروسافت در حال ساخت می باشد را مطرح ساخته است.

طبق صحبت های کوردن، اکس باکس جدید به این زودی ها به بازار نخواهد آمد و فاصله زمانی ۲ سال را برای معرفی این کنسول خیلی زود می داند. اینطور به نظر می رسد که کوتاه ترین ترین زمانی که برای رو نمایی از این کنسول می توان تجسم کرد، سال ۲۰۲۰ باشد. او حدس میزند که سیستم جدید یک بازبینی بر وان اکس باشد درست مانند آنچه وان اس برای وان اصلی بود. (لازم به ذکر است که وی از این ایده خود خیلی مطمئن نبوده است) همچنین اشاره داشت که از نظر مایکروسافت از این به بعد “نسل” ها برای کنسول ها مفهومی نخواهد داشت، به این معنی که ممکن است دیگر شاهد “نسل بعدی” اکس باکس در معنای سنتی آن نباشیم.

کوردن همچنین اعلام کرد که مدیر بخش اکس باکس، فیل اسپنسر نظرات و انتقادات را در رابطه با لیست بازی های شخص اول شینده است. کوردن به مطلب دیگری در این رابطه اشاره نکرد، اما همین نکته که وی به این مسئله اشاره داشته است می تواند نشانه ای از ایجاد تغییرات در مایکروسافت در رابطه با رویکرد این شرکت در مورد نمونه بازی های شخص اول باشد. اگر این موضوع واقعیت داشته باشد، این اتفاق می تواند حتی از خبر ساخت اکس باکس جدید جداب تر باشد.

هر چند طبق معمول باید امکان نادرست بودن این خبرها را نیز در نظر بگیریم، اما جکس دارای سابقه قوی و مطمئنی می باشد. اگر تمامی این صحبت ها حقیقت داشته باشد می توان انتظار اخبار و شایعات بیشتری در رابطه با این کنسول را در اواخر سال آینده داشته باشیم. مشاهده رقابت و اینکه آیا این کنسول توانایی شکست دادن کنسول پی اس ۵، که طبق شایعاتی که شنیده شده است تقریبا در زمانی یکسان با جانشین اکس باکس وان اکس رونمایی خواهد شد، را دارا می باشید یا خیر بسیار هیجان انگیر می باشد.

منبع :

GAMONGBOLT

67 پست
شایان حسین زاد
او کارشناس مهندسی برق قدرت است. به فوتبال علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف بازی های کامپیوتری و فیلم و موسیقی کند. شایان اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
reza
پاسخ دهید سه شنبه 27 تیر 1396

مایکروسافتم حالش خوب نیست هموز یه وسیله رو به تکامل نرسونده میره سراغ یه پروژه دیگه.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,