_ایکس باکس و گیمینگ پنل جدید

تفاوت‌ها و مزیت‌های اکس باکس وان اکس و PS4 Pro

هنگامی که مایکروسافت کنسول جدید خود را رونمایی کرد، طرفداران اکس باکس دوباره به وجد آمدند. اکس باکس وان اکس چیزهای زیادی را به همراه داشت. یکی از مهم‌ترین آنان سخت افزار تقویت شده و عملکرد بهتر بر روی صفحه نمایش بود. این به معنای شروع رقابت دوباره بین اکس باکس و پلی‌استیشن بود. تفاوت های زیادی بین این کنسول و PS4 Pro وجود دارد اما به نظر می‌رسد که آن‌ها از دیدگاه توسعه‌ی بازی متفاوت نیستند. در ادامه با تیم کافه اکس باکس وینفون همراه باشید.

توسعه‌دهندگان درباره مشکلات مختلفی که اکس باکس وان اکس و PS4 Pro در حیطه کاری آنان به همراه داشتند، گفتند که هر دو کنسول به لحاظ ساخت بازی آن‌قدر هم متفاوت نیستند. با وجود ابزار‌های جدید مردم از توسعه‌دهندگان انتظار دارند که بگویند ساخت بازی برای اکس باکس وان اکس مشکل است. با این حال به نظر می‌رسد سخت‌ترین قسمت توسعه بازی توانایی اجرای آن بر روی کنسول‌های معمولی باشد. معلوم شده است که بعد از قابلیت اجرای بازی بر روی اکس باکس وان و PS4 معمولی ساخت بازی به حالت عادی خود برمی‌گردد و فقط اضافه کردن جزییات دقیق به دلیل قوی بودن سخت افزار باقی می‌ماند.

این بدان معناست که طرافداران و کاربران ممکن است بی‌وقفه در مورد برتری هر یک از کنسول ها بحث کنند ولی توسعه‌دهندگان بدون این نگرانی‌ها به کار خود ادامه می‌دهند. خب این بسیار تسکین دهنده است که توسعه‌دهندگان می‌گویند جریان بازی برای اکس باکس وان اکس و PS4 Pro با مشکل مواجه نیست. با بازی‌هایی که اکنون برای عموم در دسترس است، دو کنسول به راحتی می‌توانند خود را نشان داده و مردم را جذب کنند.

وقتی که صحبت از قدرت خام می‌رسد، اکس باکس وان اکس حداقل روی کاغذ خیلی بهتر از PS4 Pro است. مشخصات به طور کامل به نفع کنسول مایکروسافت است و همانطور که این شرکت ادعا کرده اکس باکس وان اکس قوی‌ترین کنسول ساخته شده تا به امروز است.

درست است که اکس باکس وان اکس حتی بدون داشتن تلویزیون ۴K بازی‌ها را بسیار بهتر نمایش می‌دهد و بازی‌های بسیاری هم به تدریج پشتیبانی این کنسول را دریافت می‌کنند ولی از لحاظ بازی‌های جدید مخصوصا طراحی شده برای پتانسیل زیاد این کنسول، افق روشنی دیده نمی‌شود. از طرفی دیگر در کنسول شرکت سونی بین قدرت موجود و قدرت مورد نیاز تناسب خوبی برقرار است.

به نظر شما کدام کنسول بهتر است ؟ نظرات خود را در این‌باره با ما درمیان بگذارید.

منبع :

SIUSTO

323 پست
سینا لواسانی
او دانشجوی مهندسی کامپیوتر است. به پرواز و بازی های ویدیویی علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف بازی های ویدیویی و فیلم کند. سینا اکنون نویسنده و مترجم بخش اکس باکس وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
علی
پاسخ دهید پنجشنبه 16 شهریور 1396

ینی قشنگ سایت به فنا رفته ها. این چه پستی بود آخه…
به هر حال خسته نباشید.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,